cześć wszystkim :)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szyszka
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2007.05
    • 53

    cześć wszystkim :)

    hej, na imię mi Magda i na stronę Browar.biz trafiłam dość niedawno i przypadkiem, ale doszłam do wniosku, że w tym miejscu poczuję się dobrze, więc postanowiłam się od razu zarejestrować

    z piwem jestem blisko związana, jako że studiuję na krakowskiej AR Technologię Żywności na specjalizacji Technologia Fermentacji i Napojów (a może jest tu już ktoś od nas, hę?) - branża piwowarska interesuje mnie w szczególności, co tu dużo mówić, po prostu ma ten swój klimat
    w najbliższej sesji czeka mnie egzamin z Technologii Piwa i Słodu, więc trzymajcie kciuki, bo czeka mnie wkucie całego Kuntzego.....

    zdrowie!
  • remfire
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.03
    • 1334

    #2
    Witamy i już trzymamy kciuki.
    A ten związek z piwem to tylko taki teoretyczny , czy praktyczny troche tez ?

    Comment

    • dori
      Porucznik Browarny Tester
      • 2004.10
      • 320

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka
      hej, na imię mi Magda i na stronę Browar.biz trafiłam dość niedawno i przypadkiem, ale doszłam do wniosku, że w tym miejscu poczuję się dobrze, więc postanowiłam się od razu zarejestrować

      z piwem jestem blisko związana, jako że studiuję na krakowskiej AR Technologię Żywności na specjalizacji Technologia Fermentacji i Napojów (a może jest tu już ktoś od nas, hę?) - branża piwowarska interesuje mnie w szczególności, co tu dużo mówić, po prostu ma ten swój klimat
      w najbliższej sesji czeka mnie egzamin z Technologii Piwa i Słodu, więc trzymajcie kciuki, bo czeka mnie wkucie całego Kuntzego.....

      zdrowie!
      Witam koleżankę po fachu
      Baw się dobrze na forum, na pewno znajdziesz sporo przydatnych informacji.
      A co do Kunze to całkiem przyjemne wkuwanie .

      PS
      Egzamin u Tuszyńskiego czy Antkiewicza?

      Comment

      • szyszka
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2007.05
        • 53

        #4
        Remfire - praktyczny, to tylko w sensie konsumpcji sama nie piwowarzę, bo kasy brak i czasu trochę też...

        Dori - z piwa u Antkiewicza, z Tuszynem mam jeszcze mikrobiologię, sama nie wiem, czego się bardziej bać..

        Comment

        • szyszka
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2007.05
          • 53

          #5
          PS. Dori, czyżbyś była z browaru w Cieszynie? możliwe, że po wakacjach pojedziemy tam z grupą na wycieczkę. ostatnio byliśmy w Żywcu, gdzie pan główny technolog (nazwiska nie pamiętam) zapraszał do Cieszyna

          Comment

          • remfire
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.03
            • 1334

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka
            praktyczny, to tylko w sensie konsumpcji
            O to pytałem - czyli wszystko w normie ( forumowej )

            Comment

            • dori
              Porucznik Browarny Tester
              • 2004.10
              • 320

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka
              PS. Dori, czyżbyś była z browaru w Cieszynie? możliwe, że po wakacjach pojedziemy tam z grupą na wycieczkę. ostatnio byliśmy w Żywcu, gdzie pan główny technolog (nazwiska nie pamiętam) zapraszał do Cieszyna
              Niestety nie pracuję w browarze .
              Ale wizytę w cieszyńskim browarze polecam, warto zobaczyć tradycyjną produkcję - takich browarów niestety zostało już nie wiele

              Comment

              • monne
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.02
                • 914

                #8
                No, no ekipa się w Krakowie rozszerza, a tu jeszcze żaden Kolega z K-wa nie zareagował??? Przedziwne ...
                Witay Magdo, ja podobnie trafiłam na forum będąc na IV roku żywności, nawet specjalizację mam podobną . Nie dziwię się, że to branża piwowarska Cię interesuje, gdyż istotnie jest najciekawsza ze wszystkich dostępnych. Zyczę zatem powodzenia na examinach i miłej lektury .
                Twoje Zdrowie Koleżanko

                p.s.
                Macie na tej swojej AR jakieś koło naukowe fermentacji? Czy coś w tym stylu?
                .



                Comment

                • szyszka
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2007.05
                  • 53

                  #9
                  Monne - a z której uczelni jestes?
                  co do koła naukowego, to oficjalnie nie ma, ale gdyby było, to pewnie należałaby do niego i tak cała katedra (KTFiMT), więc na jedno by wyszło

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2005.02
                    • 2734

                    #10
                    Witam
                    Krakowska sekcja, zwana LajboCKami, może nie jest liczna, ale prężna i chętnie przyjmie w swe szeregi.
                    Serdecznie zapraszam na nasze spotkania. Śledź ten wątek http://www.browar.biz/forum/showthre...=44632&page=42.
                    Miłych chwil na forum i do zobaczenia na spotkaniu
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • dori
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2004.10
                      • 320

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka

                      Dori - z piwa u Antkiewicza, z Tuszynem mam jeszcze mikrobiologię, sama nie wiem, czego się bardziej bać..
                      Moim zdaniem jednak Tuszyńskiego
                      Ja robiłam specjalizację z Biotechnologii, ale dwa egzaminy zdawałam u Antkiewicza. Niejednokrotnie też w czasie studiów i później kiedy pracowałam w browarze rozmawiałam z nim o piwie i bardzo miło te egzaminy i rozmowy wspominam.
                      Życzę powodzenia na egzaminach. Twoje zdrowie .

                      PS
                      Jeśli chcesz pogadać to pisz na PW

                      Comment

                      • e-prezes
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2002.05
                        • 19251

                        #12
                        hehe, Marcin mnie ubiegł...
                        Witaj Magda vel szyszka i szkoda, że dopiero teraz się ujawniasz. brakuje nam świeżej krwi w Krakowie
                        Last edited by e-prezes; 2007-05-24, 19:43.

                        Comment

                        • szyszka
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2007.05
                          • 53

                          #13
                          Dori - Antkiewicz to świetny i mądry człowiek, lubię go ogromnie, co nie zmienia faktu, że jest raczej wymagający..

                          co do Krakowa, to myślę, że nic straconego

                          Comment

                          • monne
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2006.02
                            • 914

                            #14
                            Ja na AE we WRO. Pytałam o koło, bo czasami to jest jedyna możliwość uświadomić studentom, że mogą zrobić własne bro w nawet akademiku i pokazać jak się robi takie cudo, przynajmniej liznąć ten temat.
                            .



                            Comment

                            • naczelnik
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.08
                              • 1884

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
                              (...)to jest jedyna możliwość uświadomić studentom, że mogą zrobić własne bro w nawet akademiku...
                              W akademiku nigdy nie wychodzi
                              No chyba, ze okna sa nieszczelne i jakas sensowna temp. mozna uzyskac
                              Popieram domowe browary!

                              Polakom gratulujemy naczelnika

                              Zamykam browar.
                              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                              Comment

                              Przetwarzanie...