Witam piwną brać!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Słupsk
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2007.07
    • 10

    Witam piwną brać!

    Mój prapradziadek był współwłaścicielem browaru Konstanczak & Waberski w Gnieźnie, a jego syn miał browar w Kłecku. Niestety niewiele wiem poza tym. Gdyby mi ktoś pomógł poznać historię tych browarów to będę wdzięczny. Oczywiście do portalu zaprowadziłóa mnie dyskusja o browarach wielkopolskich
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    #2
    Witam nowego Piwosza na forum. Pewnie niebawem odezwie się forumowicz o wdzięcznym nicku 'Stolp' i opowie Ci coś o Słupskich browarach

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • pezet
      Porucznik Browarny Tester
      • 2006.03
      • 481

      #3
      Witaj na forum!
      Twoje zdrowie

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Słupsk
      Mój prapradziadek był współwłaścicielem browaru Konstanczak & Waberski w Gnieźnie, a jego syn miał browar w Kłecku. Niestety niewiele wiem poza tym. Gdyby mi ktoś pomógł poznać historię tych browarów to będę wdzięczny. Oczywiście do portalu zaprowadziła mnie dyskusja o browarach wielkopolskich
      Historia tych i innych browarów z okolicy też mnie interesuje.
      Przyjedź do Gniezna, wypijemy jakieś piwko, porozmawiamy i może coś wspólnie zdziałamy
      Pozdrawiam
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2005.03
        • 5828

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        Witam nowego Piwosza na forum. Pewnie niebawem odezwie się forumowicz o wdzięcznym nicku 'Stolp' i opowie Ci coś o Słupskich browarach


        He he, coś przeoczyłem w poście nowego forumowicza Nick to 'Słupsk' ale szuka info o browarze z Gniezna a nie ze Słupska. Ślepy jestem... Nie mniej jednak Stolp i tak może pomoże

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Słupsk
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2007.07
          • 10

          #5
          Browar Stolp

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Witam nowego Piwosza na forum. Pewnie niebawem odezwie się forumowicz o wdzięcznym nicku 'Stolp' i opowie Ci coś o Słupskich browarach
          Znam całkiem nieźle historie swego obecnego miasta zamieszkania i przy okazji browaru też. Mogę komus pmóc w poznawaniu tej historii, ale mnie to nie bardzo ten browar interesuje. Niestety browar został zamknięty jakiś czas temi i ponad stletnie tradycje słupskiego browarnictwa zakończyły się. Piw3o Kanclerz produkuja teraz w Koszalinie. Ale ja i tak wolę Lecha!!

          Comment

          • Słupsk
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2007.07
            • 10

            #6
            Browar Gniezno!

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            He he, coś przeoczyłem w poście nowego forumowicza Nick to 'Słupsk' ale szuka info o browarze z Gniezna a nie ze Słupska. Ślepy jestem... Nie mniej jednak Stolp i tak może pomoże
            Swój pobyt tutaj traktuję jako czasowy i prędzej czy później wrócę do ojczyzny piwa Lech!!

            Comment

            • Słupsk
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2007.07
              • 10

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet
              Witaj na forum!
              Twoje zdrowie


              Historia tych i innych browarów z okolicy też mnie interesuje.
              Przyjedź do Gniezna, wypijemy jakieś piwko, porozmawiamy i może coś wspólnie zdziałamy
              Pozdrawiam
              Oczywiście, że chętnie przyjadę. Będę jechał do rodziny w sierpniu więc moge troche zboczyc i jechać przez Gniezno. Dziekuję z a pozdrowienia i wzajemnie Na zdrowie

              Comment

              • Pinio74
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.10
                • 3881

                #8
                Witam nowego browarowicza, zdrówko
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                Przetwarzanie...