Witam nieśmiało

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sdraczynski
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2007.05
    • 47

    Witam nieśmiało

    Dobry dzień... właściwie wieczór ... a jak wieczór to
    ...cholerka, nigdy nie brałem udziału w żadnych forach - czuje sie jak dziad jakiś co to pierwszy raz widzi komputer i chce dźgnąć go dzidą, bo to szatan przecież skoro takie obrazki na monitorze same wyskakują ... podsumowując proszę o dużą dozę wyrozumiałosci (taką mniej więcej jaką się daje słoniowi w składzie porcelany).
    Wytłumaczę co mnie tu przyciągnęło ... hmmm ... zamiłowanie do piwa w skrócie pisząc... a szerzej, to chyba to, ze wyczaiłem na forum browaru.biz masę mega ciekawych watków i informacji ...i pomyslałem, ze poraz zacząc aktywniej w tym wszystkim uczestniczyć ... a że nie chce na poczatek walnąć jakiegos faux pas forumowego to startuję od: dzieńdobry ... ale sie tłumaczę
    Cóż - na razie tyle - zamykam lapcia i jadę sie w domku zrelaksować przy jakimś piwnym wynalzaku.
  • anteks
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10763

    #2
    No to witam nowego piwowara na forum
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • kopyr
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2004.06
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sdraczynski
      Dobry dzień... właściwie wieczór ... a jak wieczór to
      ...cholerka, nigdy nie brałem udziału w żadnych forach - czuje sie jak dziad jakiś co to pierwszy raz widzi komputer i chce dźgnąć go dzidą, bo to szatan przecież skoro takie obrazki na monitorze same wyskakują ... podsumowując proszę o dużą dozę wyrozumiałosci (taką mniej więcej jaką się daje słoniowi w składzie porcelany).
      Witam rówieśnika i piwowara. Życzę owocnego udziału w forum. Twoje
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Pinio74
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.10
        • 3881

        #4
        Witam serdecznie, życzę aktywności na forum i samych udanych warek
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        Przetwarzanie...