Wita z_mario

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x_mario
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2007.08
    • 5

    Wita z_mario

    Trafiłem tu przypadkowo ponieważ buduje piwniczke wolnostojącą tzn ziemiankę i aby podejrzeć zdjęcie podobnej budowli na Waszym forum musiałem się zarejestrować.
    Natomiast muszę przyznać że cała strona bardzo mnie zinteresowała ponieważ piweczko to mój ulubiony napój. Myslę także o próbie własnej produkcji (o czym na ten czas nie mam zielonego pojęcia) więc zostanę tu dłuzej.
  • sdraczynski
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2007.05
    • 47

    #2
    aloha

    Witam na forum browarku - ja również na forum jestem początkujący, natomiast w temacie piwka i jego robienia już całkiem nie ... naziemna piwniczka powiadasz ... i piwa nie warzysz ? przeca piwniczka jest do trzymania (lezakowania) piwa - namawiam do podjęcia prób (zaraz po zakończeniu budowy, żeby sie przyzwoita PIWnica ziemniakami i rupieciami nie wypełniła

    Pozdrawiam
    Sławek

    P.S. Jakbyś chciał jakiejś porady a propos domowej produkcji to wal śmiało - to na prawde super zabawa ... a ile frajdy potem z degustowania w miłym gronie znajomych

    Comment

    • Pinio74
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.10
      • 3881

      #3
      Witam serdecznie i chociaż sam nie warzę, to zachęcam do spróbowania swoich sił. Twoje zdrowie
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • peter007
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.06
        • 2820

        #4
        Witaj,
        nie ma co się zastanawiać tylko trza się brać za warzenie a wtedy owa piwnica też będzie zadowolona
        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

        Comment

        • x_mario
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2007.08
          • 5

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sdraczynski
          Witam na forum browarku - ja również na forum jestem początkujący, natomiast w temacie piwka i jego robienia już całkiem nie ... naziemna piwniczka powiadasz ... i piwa nie warzysz ? przeca piwniczka jest do trzymania (lezakowania) piwa - namawiam do podjęcia prób (zaraz po zakończeniu budowy, żeby sie przyzwoita PIWnica ziemniakami i rupieciami nie wypełniła

          Pozdrawiam
          Sławek

          P.S. Jakbyś chciał jakiejś porady a propos domowej produkcji to wal śmiało - to na prawde super zabawa ... a ile frajdy potem z degustowania w miłym gronie znajomych
          Pytanko
          Jak zorganizować sprzęt, ile zajmuje miejsca ?

          Comment

          • sdraczynski
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2007.05
            • 47

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika x_mario
            Pytanko
            Jak zorganizować sprzęt, ile zajmuje miejsca ?
            W całość sprzętu można się zaopatrzyć w 2 sklepach netowych - browamator.pl oraz piwodziej.pl (ten pierwszy ma troche bardziej rozwinietą ofertę) ... do niedawna był tez sklepik pod browar.bizem, ale coś mu sie stało ... aczkolwiek część z tego "sprzętu" zapewne juzposiadasz w domu (drewniana łycha, biay tależyk, butelki) a część jest dostępna w sklepach gospodarstwa domowego lub w marketach (np. praktiker) na stoiskach biowinu ... u mnie sprzęt zajmuje tyle ile zajmuje garnek 40 litrowy (trzymam go w szafie ) i taka sama mniej wiecej powierzchnię zajmują fermentory plastikowe (jak sa nieużywane to pakuje to jedno w drugie i jeszcze do środka kilka gadzetów i wszystko ergonomicznie spakowane. I to jest sprzęt do takiego najbardziej pracochłonnego sposobu warzenia z zacieraniem ... bo jezeli np. nie chcesz na razie kupować całej graciarni, bo np. moze wcale ci się nie spodoba takie pichcenie piwa i potem cała zabawa z jego rozlewem itd itp ... to na poczatek można sobie kupic jakis gotowy zestaw (brew-kit) - na wspomnianych powyzej serwisach jest coś takiego (z pewnością jest na browamatorze) - i do takiej zabawy potrzebujesz garnka który na pewno znajdziesz w domu ... jedyne co ponad domowy sprzęt to fermentor ... a może jakis znajomy w okolicy albo ty sam macie duzego psiaka karmionego eukanubą? - pojemnik po tej karmie idealnie nadaje sie na fermentor ... w razie czego pytaj dalej
            Pozdrawiam

            Comment

            • Kasica79
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2007.08
              • 1

              #7
              Witam
              i powodzenia

              Comment

              Przetwarzanie...