Witam!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marvinpa
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.04
    • 1

    Witam!

    Witam wszystkich, moja obecnosc na Waszym forum zaznacza sie pisemnie dopiero teraz, choc czytelnikem bylem juz od prawie roku. Mniej wiecej od momentu, kiedy zaczalem zwracac baczniejsza uwage na to, co od czasu do czasu zdarza mi sie degustowac. Niespodzianka dla nikogo nie bedzie, ze chodzi o piwo
    Fanem (hmm, zle okreslenie - bardziej juz: smakoszem) tego trunku jakims szczegolnym nigdy nie bylem, roznicy mi nie robilo kosztowanie piw roznych koncernow. Malych browarow w zasadzie nawet nie zauwazalem. Powoli zaczelo to sie zmieniac wraz z wieksza aktywnoscia na rynku browaru z Ciechanowa, jakies 2-3 lata temu. Piwo miodne i inne warzone przez nich to bylo w owym czasie dla mnie duze zaskoczenie. Pozniej Amber i Zywe. Mali i potrafia
    No i sie zaczelo. Wedrowki po blogach, stronach internetowych, lizniecie troche historii o browarnictwie, rodzajach i roznicach w stylach. Stopniowo uzupelnialem wiedze. W tej chwili wyglada to juz nieco lepiej niz jeszcze kilka lat temu, z checia probowalem nieznanych mi gatunkow piwa: Pinta i AleBrowar robia swietna robote. Nie wszystkie mi 'podeszly' ale przynajmniej sprobowalem. I jakkolwiek bede w dalszym ciagu z checia probowal roznych nowosci, to wydaje mi sie ze jeden szczegolnie styl na dlugo bedzie dla mnie the special one: baltic porter. Dobre, bo polskie - bedac (nie)poprawny politycznie
    Pozdrawiam!
Przetwarzanie...