Kto ma konto na ebayu?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 01-2002
    • 13239

    #31
    Panowie, już nie drążmy tego świrowania: natychmiastowość transakcji przez paypal pomyliłem z koniecznością natychmiastowej zapłaty.

    Na giełdę fotograficzną wybieram się jutro... eee... dziś. Ale z tego, co słyszałem, giełda podupadła, a poza tym i tak małe są szanse trafienia na to szkło (ogólnie wybór do Minolty jest niewielki). Na Allegro pojawia się ten obiektyw, ale z reguły drożej o jakieś 200 zł. Nietrudno się domyślić, że część z nich kupowana jest na niemieckim ebayu, więc chcę oszczędzić na pośrednikach.

    Odpowiadając na pytanie Pieczarka. Z mojego rozeznania wynika, że warto się bić o ten obiektyw, a to dlatego, że ponoć w całym zakresie swoich ogniskowych oferuje jakość podobną do stałek. A jeśli chodzi o crop, to większość zdjęć wykonuję w większym lub mniejszym zbliżeniu, więc bardzo mi na tym dolnym zakresie nie zależy. Choć przyznaję, że szeroki kadr jest czasem bardzo fajny. No ale do tego może sobie za parę miesięcy kupię 17-35, jeśli uznam, że mam taką potrzebę.

    Poza tym za pięć lat cyfraki klasy lustrzankowej najpewniej będą miały klatkę wielkości tej, co obecnie w analogach. Już teraz można takie kupić, tyle że za minimum 10.000.

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 01-2002
      • 13239

      #32
      A nawiasem mówiąc, to podbijanie ceny przez kumpli to niestety reguła. Bo kto zdrowo myślący licytuje kilka dni przed zakończeniem aukcji?

      Mówiąc drugim nawiasem, moglibyście sprawdzić, za co ten człowiek dostał dwa negatywy? Ja jakoś nie moge się doklikać, chyba tylko ebayowcy mają dostęp do tych informacji.

      Comment

      • pieczarek
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 06-2001
        • 5011

        #33
        Dostał łącznie 3 negatywy od sprzedawców:
        - dwa od tego samego sprzedawcy za towar wysłany kurierem a niezapłacony; odpowiedział, że mimo wielokrotnych pytań o rachunek bankowy nie otrzymał numeru konta
        - drugi negatyw miał być spowodowany zemstą sprzedawcy, za wystawioną mu neutralną ocenę za trzytygodniowy czas wysyłki.

        Użytkownik heizer wydaje się być w tej licytacji poza podejrzeniem. Ani sprzedawca (morascher), ani ów podejrzany heizer nie są zawodowymi handlarzami na ebay. Heizer kupił zaledwie dwa różne obiektywy do minolty, morascher sprzedał raptem 11 różnych przedmiotów (3 obiektywy i kilka kart pamięci po kilkanaście euro).
        Obiektyw, który kupił wcześniej heizer od moraschera, to badziewne szkło Tamrona za 19 euro. Dla laika może wyglądać podobnie, ale to zapewne zupełnie inna klasa cenowa i jakościowa. Skoro Żą mówi, że obiektyw Minolty 24-50 mm jest faktycznie dobrej jakości, to zapewne heizer dojrzał do zakupu czegoś lepszego niż słabowaty obiektyw Tamrona.
        Podsumowanie moich obserwacji: wydaje mi się, że aukcja nie jest ustawiana, sprzedawca jest solidny - zatem kupuj obiektyw (który wg opisu jest jak nowy) dopóki mieści się w Twoich możliwościach finansowych.

        Comment

        • żąleną
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 01-2002
          • 13239

          #34
          Dzięki!

          Przed chwilą zakontraktowałem Albeertosa. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

          Comment

          • pieczarek
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 06-2001
            • 5011

            #35
            Widzę, że byłeś mocno napalony na ten obiektyw. 110 euro + 17 wysyłka + kilka na przekaz pieniędzy, to razem wcale niemało.
            1. Jesteś zadowolony?
            2. Ile zaoszczędziłeś w stosunku do allegro?

            Comment

            • żąleną
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 01-2002
              • 13239

              #36
              Ile zaoszczędziłem to się okaże po sprawdzeniu, czy obiektyw jest rzeczywiście w bardzo dobrym stanie.

              Ale założywszy, że jest, zaoszczędziłem minimum 100 złotych, a przy ostatnich cenach na allegro 200-250. Być może powinienem poczekać do końca wakacji na większy ruch na aukcjach, ale już mi się nie chciało.

              A czy będę zadowolony - mam nadzieję. Niedawno kierując się opiniami internetowymi kupiłem 50/1,7 Minolty i póki co jestem pod wrażeniem.
              Last edited by żąleną; 16-07-2006, 22:24.

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Szczerze mówiąc mogleś zaczekac....sprzęt fotograficzny należy do tych których ceny szybko spadają, sam kupiłem aparat o poziom wyższy od tego co mialem za 350 zł, za poprzedni model w sklepie zaplacilem 1900 zł, obiektywy które w sklepach są po ok 1000 mozna na allegro kupić juz za 300 zł...ja bym zaczekał...nawet i pół roku
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • pieczarek
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                  ...sprzęt fotograficzny należy do tych których ceny szybko spadają...
                  Puszki tak - w tempie 50% rocznie. Dobre szkła do lustrzanek wcale nie tanieją. A takie wykopaliska jak na gwint m42 zdecydowanie podrożały. Bo ktoś odkrył, że można je podpinać np. pod cyfrowe Canony i osiągać rezultaty zupełnie nieporównywalne z najtańszymi (a więc najczęściej kupowanymi) obiektywami Canona.

                  Comment

                  • żąleną
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Niektóre stare obiektywy wręcz drożeją - kończą się skitrane zapasy magazynowe, a dobrego obiektywu fotograf się raczej nie pozbywa, chyba że zmienia system.

                    Comment

                    Przetwarzanie...