NOWE PIWO

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 06-2004
    • 9475

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK
    Chciałabym zakończyć konkurs na imprezie we Wschowie 7 lipca , będzie JARMARK MIESZCZAŃSKI, na który gorąco zapraszam.
    Maria Wilk
    Już 2 tygodnie minęły od Jarmarku - jakie wieści odnośnie piwa?
    blog.kopyra.com

    Comment

    • MARIAWILK
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 01-2007
      • 17

      #77
      Witam i bardzo przepraszam , że tak długo się nie odzywałam.
      Otóż na Jarmarku Mieszczańskim nie rozstrzygnięto konkursu, była bardzo brzydka pogoda i impreza się nie udała, propozycji nowych praktycznie nie było- była jedna EDEN.
      Na żadną z propozycji Forumowiczów się nie zdecydowałam , ale wczoraj podjęliśmy decyzję , że nasze nowe piwo będzie miało nazwę DWORSKIE.
      Piwo już jest w butelkach nalane już zaczyna pięknie się klarować , oczywiście już otwieraliśmy wcześniejsze próbki , więc jak pierwszą otworzyliśmy nie schłodzoną , to wystrzeliła jak szampan i w butelce niewiele zostało , więc już wiemy , ze należy otwierać schłodzone. Drugą butelkę schłodzoną otworzyliśmy to jak nalałam do pokala , to 15 minut minęło a ono jeszcze pięknie perliło.
      Myślę , że będzie Pan miał kiedyś okazję odwiedzić nasz browar i zdegustować naszego piwa.
      Pozdrawiam
      Maria Wilk

      Comment

      • cororo
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 04-2003
        • 766

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
        moje kolejne propozycje:
        - Miedziane: nawiązuje do pobliskiego zagłębia, poza tym skoro piwo ma mieć 16o to taka może być jego barwa
        - nazwy z grupy staropolskich: Szambelan, Baron, Senator, Dworskie (choć Senator niezbyt dobrze sie kojarzy obecnie)
        Hmmm dziwne przecież Sokół pisał o Dworskim to chyba on powinien być zwyciężcą w tym konkursie?

        Comment

        • arcy
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 07-2002
          • 7538

          #79
          Słusznie Waszmość prawisz.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 02-2001
            • 23858

            #80
            ano faktycznie

            poza tym nawet w przypadku gdyby nie zdecydowano się na żadną z zaproponowanych nazw - przynajmniej miłym akcentem byłoby rozlosowanie owej beczki wśród uczestników.

            osobiście czułem po kościach że taki będzie finał tego konkursu
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 03-2006
              • 9875

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK
              Na żadną z propozycji Forumowiczów się nie zdecydowałam , ale wczoraj podjęliśmy decyzję , że nasze nowe piwo będzie miało nazwę DWORSKIE.


              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
              moje kolejne propozycje:

              - nazwy z grupy staropolskich: Szambelan, Baron, Senator, Dworskie (choć Senator niezbyt dobrze sie kojarzy obecnie)
              Czyli Sokół83 wygrał.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Wielki_B
                Major Piwnych Rewolucji
                • 02-2005
                • 1968

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK
                Piwo już jest w butelkach nalane już zaczyna pięknie się klarować , oczywiście już otwieraliśmy wcześniejsze próbki , więc jak pierwszą otworzyliśmy nie schłodzoną , to wystrzeliła jak szampan i w butelce niewiele zostało , więc już wiemy , ze należy otwierać schłodzone. Drugą butelkę schłodzoną otworzyliśmy to jak nalałam do pokala , to 15 minut minęło a ono jeszcze pięknie perliło.
                Nigdy, niestety, nie miałem możliwości spróbowania piwa od EDIego.
                Z powyższego opisu wynika, że piwo zostało za szybko zabutelkowane, a przez to za mocno nagazowane. Zawsze butelkujecie piwa przed ich sklarowaniem?

                A przy okazji może uchylicie rąbka tajemnicy, po co Wam tyle ekstraktów słodowych WES, które regularnie licytowaliście na Allegro?
                Ja też zakupiłem co nieco tych ekstraktów, więc przyznaję się, że chciałem uwarzyć sobie coś latem - bez większego wysilania się i za dobrą (niską) cenę. Ostatecznie zrobiłem z nich dwie warki, a resztę (parę kilogramów ) zostawiam sobie do podbijania ekstraktu w porterach.

                PS. Przy okazji napiszę, że nie kupię już więcej innych ekstraktów WES, prócz jasnych (bo tylko wtedy wiadomo, jaki jest ich skład).

                Comment

                • Sokół83
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #83
                  dostałem maila od p. Wilk, że nagroda mi się jak najbardziej należy już 11 sierpnia; z powodu wyjazdu i braku czasu dopiero dziś zadzwoniłem do browaru i poprosiłem o wymianę nagrody, na co bez problemu p. Wilk się zgodziła - i zamiast beczki dostanę z każdego piwa po butelce; zaproponowałem takie rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że miałbym problem ze zdefraduowaniem 30 litrów piwa w KEGu; wolę mniej litrów, za to więcej różnorodności

                  dziękuję Browarowi EDI za nagrodę, a forumowiczom za wsparcie
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  Przetwarzanie...