Späth- Bräu, Osser Weisse

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 02-2001
    • 20221

    Späth- Bräu, Osser Weisse

    Omijajcie z daleka to piwo - przy nim Grafenwalder z Lidla to dzieło sztuki. "Degustowałam" 2 dni temu, a właściwie tylko spróbowałam i miałam dość - jakieś wapno w smaku, dodatkowo strasznie lurowate, szkoda kasy i kubków smakowych.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    Omijajcie z daleka to piwo - przy nim Grafenwalder z Lidla to dzieło sztuki. "Degustowałam" 2 dni temu, a właściwie tylko spróbowałam i miałam dość - jakieś wapno w smaku, dodatkowo strasznie lurowate, szkoda kasy i kubków smakowych.
    Ale się uniosłaś ale jakiś ekstrakt i alkohol miało? Szkoda, bo to piwo z Lasu Bawarskiego, gdzie akurat pszenice powinny być poprawne. Zakup krajowy?

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 02-2001
      • 20221

      #3
      Alc. 4,9% vol.

      Nie uniosłam się, tylko ostrzegam, jakby ktoś oczekiwał jakichś niesamowitych pozytywnych doznań Zakup krajowy.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12365

        #4
        Może się skuszę, wyrobię sobie jakiś negatywny wzorzec

        Comment

        • slavoy
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛
          • 10-2001
          • 5055

          #5
          Maruśka chciała to wylać, ja twardo domęczyłem do końca. Zakupione za ~7zł w Browarku. Najgorsza niemiecka pszenica, jaką dane mi było próbować - wapnisto-dziwolągowa lura o niezydetyfikowanym zapachu. W tle można było dostrzec jakąś lekką bananowość, ale sprawiało to raczej wrażenie przypadku.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            🍺🍺🍺
            • 02-2003
            • 12365

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            Omijajcie z daleka to piwo.
            Pomny ostrzeżeń upolowałem w końcu to piwo

            Aromat - drożdże i banany
            Barwa - jasny miód, mętne
            Piana - bardzo wysoka, dość trwała
            Wysycenie - niskie, w kierunku bardzo niskiego
            Smak - głównie słodkie owoce - morele, brzoskwinie, banany. Lekko słodkawe. Wyczuwalna drożdżowość, ale tym razem niezwapniała. Cytrusowości praktycznie nie ma, goryczka minimalna na finiszu.
            Treściwość - pełne w smaku

            W sumie dość nietypowa, trochę "deserowa" pszenica. Bez szału i bez szajsu, ale to raczej bawarska liga okręgowa. Wszystko nawet takie trochę oldskulowe, głównie etka - landszafcik. Z dala górki, bliżej kościółek i domki, nawet kawałek asfaltówki, no i przyśpiewka w stylu heimat-song: http://www.osser-bier.de/img/osser_song.mp3

            Comment

            Przetwarzanie...