Browar numer 3 w Płocku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    Browar numer 3 w Płocku

    Browar dopiero (jak zrozumiałem z artykułu) w fazie projektowania bo chyba nawet za wyjątkiem "gołego" budynku nic nie ma z wyposażenia - a my już dysputujemy nad schematem produkcji w nim
    Myślę że ciekawiej było by podyskutować o czymś co już jest i określa się mianem browaru a czy jest nim faktycznie (a nie np knajpą kontraktującą piwo) tego nie wiemy. Piję tutaj do Browaru(?) Willa Adriana w Płocku.
    Do browaru Tumskiego tylko 200-300 metrów... sprawny kelner by doniósł nawet bez rozlewania
    PS : jeśli uznacie ten post za "nie na temat" i wydzielicie osobny wątek to rozumiem nie ma sprawy.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Pankracy
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2007.10
    • 2794

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
    Myślę że ciekawiej było by podyskutować o czymś co już jest i określa się mianem browaru a czy jest nim faktycznie (a nie np knajpą kontraktującą piwo) tego nie wiemy. Piję tutaj do Browaru(?) Willa Adriana w Płocku.
    Do browaru Tumskiego tylko 200-300 metrów... sprawny kelner by doniósł nawet bez rozlewania
    PS : jeśli uznacie ten post za "nie na temat" i wydzielicie osobny wątek to rozumiem nie ma sprawy.
    To rzeczywiście chyba wątek nie do tego tematu? Nie mogłeś założyć nowego?
    Ja już jestem blisko rozwikłania co się tam wyprawia (niemal na 100 %). Czekam jednak oficjalnego potwierdzenia. Albo głosu jakiegoś płocczanina, który naocznie sprawdził.

    Temat jest ciekawy. Bo o piwie z tego hotelu nikt nic nie wiedział, a w sprzedaży jest podobno juz jakiś czas.
    Last edited by Pankracy; 2011-09-29, 14:29.

    Comment

    • Pankracy
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2007.10
      • 2794

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
      Do browaru Tumskiego tylko 200-300 metrów... sprawny kelner by doniósł nawet bez rozlewania
      A jak nawet by coś rozlał to mógłby ubytek uzupełnić w fontannie przed ratuszem

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 2002.04
        • 1735

        #4
        Na stronie hotelu/browaru są zdjęcia warzelni plus nalewak. Zupełnie inne niż w pozostałych dwóch płockich mikrusach. No chyba, że ściągnięte z netu i wklejone przez webmastera. Temat mocno intrygujący i do sprawdzenia.

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          Będę tam spać za dwa tygodnie to się zorientuje co i jak
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • żąleną
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2002.01
            • 13239

            #6
            Lunatykujesz?

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx
              Na stronie hotelu/browaru są zdjęcia warzelni plus nalewak. Zupełnie inne niż w pozostałych dwóch płockich mikrusach. No chyba, że ściągnięte z netu i wklejone przez webmastera.
              Trudno by pokazali nalewaki sygnowane przez inny browar. Pewnie mają swoje własne - bez oznaczeń albo z oznaczeniami własnych marek/rodzai piwa. Piwo i tak serwują z kranów, kwestia tylko czy nalewają swoje czy podpinają kegi z piwem z innego browaru.
              Odnośnie reszty sprzętu to tak jak napisałeś - takie foto może być ściągnięte z sieci albo jest to tylko atrapa warzelni jaką już widziałem kilka razy w kilku zagranicznych pseudobrowarach.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                Będę tam spać za dwa tygodnie to się zorientuje co i jak
                Nie będę tam spać bo nie ma po co. Piwa tam nie warzą. Szukam innego miejsca do spania
                Last edited by becik; 2011-10-04, 12:42.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 2006.03
                  • 13952

                  #9
                  No i wszystko jasne...

                  Spałem z kolegami tu: http://hotel1.pl i byłem zadowolony.
                  Jedyny minus to odległość od browarów (od Krakowskiego jakieś 15 minut). Do Tumskiego nieco więcej, ale od czego jest taxi - hotel zamówił, kurs wyszedł taniej lub tyle samo (na trzech) niż gdyby każdy kupił bilet autobusowy.
                  Mieliśmy nocować tutaj, ale nie było miejsc.
                  Last edited by Pendragon; 2011-10-04, 12:51.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • fuliano
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2010.07
                    • 1835

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                    No i wszystko jasne...

                    Spałem z kolegami ...... i byłem zadowolony.
                    i wszystko jasne, choć to chyba nie to forum

                    Comment

                    • Cooper
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2002.11
                      • 6055

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Piwa tam nie warzą
                      Jeśli możesz to napisz coś więcej np na podstawie czego taki wniosek choć b. możliwe że niestety masz rację.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Pendragon
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛
                        • 2006.03
                        • 13952

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano
                        i wszystko jasne, choć to chyba nie to forum
                        Wszędzie sami manipulanci!

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • becik
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🍼🍼
                          • 2002.07
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                          Jeśli możesz to napisz coś więcej np na podstawie czego taki wniosek choć b. możliwe że niestety masz rację.
                          Na podstawie rozmowy z pracownikiem hotelu. Niestety jednak nie udalo mi się dowiedzieć skąd to piwo jest.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kloss
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.03
                            • 2526

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Na podstawie rozmowy z pracownikiem hotelu. Niestety jednak nie udalo mi się dowiedzieć skąd to piwo jest.
                            Podobno Ciechan.

                            Comment

                            • kloss
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.03
                              • 2526

                              #15
                              Miałem okazję spędzić noc w Willi Adriana.
                              Hotel i restauracja na bardzo przyzwoitym poziomie. Lokalizacja rewelacyjna - blisko rynku. Mogę polecić jako bazę wypadową - jeśli komuś nie przeszkadza cena 239 zeta za dwójkę.
                              Próby uzyskania jakichkolwiek informacji na temat warzenia piwa zakończyły się totalnym mętlikiem, bo personel udzielał sprzecznych informacji, odsyłając do właściciela, którego nie było.(Podobno można wysłać mejla z pytaniami?)
                              Pani w restauracji twierdziła, że właściciel warzy hobbystycznie, a instalacja jest w piwnicy, ale nie pozwolono mi jej zobaczyć, bo decyduje właściciel, którego - jak pisałem- nie było. Inna osoba powiedziała, że na miejscu się nie warzy, a piwo jest z Ciechana.
                              Jest to o tyle prawdopodobne, że w restauracji nie ma żadnych śladów instalacji, a piwo nalewane jest z kegów ( rzekomo napełnianych miejscowym piwem przez zaprzyjażnioną firmę???!). Dodatkowo pils jest idealnie klarowny, czyli musieliby go filtrować!
                              Akurat, wyjątkowo nie miałem przy sobie butelek Ciechana, żeby porównać smak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...