Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litovel - "Uvařte si vlastní pivo v minipivovaru Litovel"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Litovel - "Uvařte si vlastní pivo v minipivovaru Litovel"

    Mimo że mineło już trochę czasu, dopiero teraz dowiedziałem się że w 2011 roku na terenie starej słodowni browaru Litovel powstał minipivovar. Nie jest to klasyczny minipivovar lecz projekt w którym można pod nadzorem piwowara uwarzyć własne piwo.

    Szczegóły na stronie http://www.litovel.cz/40-minipivovar/

    Może i w naszym kraju doczekamy takiego projektu, ciekawy sposób na prezent np urodzinowy.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Pełni też rolę "badawczo-rozwojową". Uwarzono tam m.in. wita. Czasami są też krótkie serie, jak wspomniany na stronie Gustav.

    Comment

    • lucifuge
      Senior
      • 11-2009
      • 309

      #3
      Ktoś próbował? W grę wchodzi tylko ležak czy mozna cos innego próbować stworzyć?

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
        Ktoś próbował? W grę wchodzi tylko ležak czy mozna cos innego próbować stworzyć?
        Pytałem kolegi który otrzymał właśnie od przyjaciół z pracy taki prezent na urodziny.
        Uwarzyć można co się chce, pod warunkiem że mają aktualnie surowce o jakich myślimy. Mają ponoć dużą paletę wyboru słodów i chmieli. Ze zrobieniem czegoś konkretnego np 18blg też nie ma problemu, trzeba się tylko liczyć z indywidualną kalkulacją.

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          A ile można sobie uwarzyć tego piwka? są jakieś limity?
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            minimum 50 i maximum 200 litrów
            Last edited by Gringo; 31-01-2013, 20:46.

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              butelki oczywiście dają i kapslują? Ciekawe czy jest możliwość aby uwarzyć tak z 1000litr albo i więcej. Wiesz coś więcej?
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Kegi 15,30,50 litrów, butelki są tylko 1,5 litrowe z patentowym zamknięciem Nie znam zasad kaucji/zwrotu i czy można nalać np we własne butelki, bo to nie ja byłem na miejscu.
                Na warkę 1000l musisz sobie tydzień zarezerwować albo zamówić wykonanie bez Twojej obecności.
                Tyle wiem co mi kumpel przekazał i co przeczytałem ze strony browaru w zakładce "minipivovar".

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Teraz na zlot można zamówić sobie coś z hardkorowego wybranego w plebiscycie na piwo zlotowe, np "1000 IBU"
                  Dystrybucja Litovela w Polsce jest całkiem poprawna to można wykorzystać ten fakt.
                  Last edited by Gringo; 01-02-2013, 07:46.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Propozycja wielce interesująca
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎