Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Do Joli nie idzie się po piwa polskie. Tam masz takie zagraniczne, których nigdzie indziej w Warszawie nie znajdziesz. A niektórych to w całej Polsce nie uświadczysz.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      Dojechało kilka pozycji z Francji, większość w butelkach 0,75.
      Nieco większy wybór Belgii niż zawsze, na dodatek wydaje mi się, że ceny na piwa belgijskie nieco spadły.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        A niektórych to w całej Polsce nie uświadczysz.
        na przykład?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10847

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Na przykład:

          (...)

          Widziałeś je gdzieś poza tym sklepem?
          Pewnie http://piwnyturysta.wordpress.com/20...urga/#more-436
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            Hopus można znaleźć w Warszawie chociaż dopiero od niedawna
            Za to jest cała gromada innych piw, które przewinęły się przez sklep tylko dlatego, że właściciel sam je sprowadził i większości z nich nigdzie indziej nie widziałem.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Horse1963
              Senior
              • 06-2009
              • 547

              Czy jakieś ciekawe piwka spotkam w tym sklepie po niedzieli ? Bo się wybieram i nie wiem czy warto.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Tam zawsze są ciekawe piwa . To nie jest sklep, w którym w weekend zjawia się stado klientów i biorą piwa skrzynkami
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • fl0w
                  Junior
                  • 06-2011
                  • 1

                  czy dostane w tym sklepie Spaten Oktoberfestbier??

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    Jest Pinta Atk Chmielu i 2 piwa z Browaru Południe Stout i Kresowe.

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10385

                      Byłem w poprzednią sobotę. Wyjechałem z ponad .... 40 sztukami nowych piw. A mnie raczej trudno zaskoczyć nowym zaopatrzeniem.... Sklep jest godny odwiedzania przy każdej okazji.
                      Pan Jacek zawsze ma coś ciekawego
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        Ostatnio dostawa piw belgijskich, w tym sporo witbierów. Butelki 0,25 i 0,33, cena 19,5 za sztukę.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo z Demokratycznej Republiki Konga.
                          Kupione w Joli na Koszykowej za 55 zł.
                          Ceny w Joli to po prostu są bandyckie.. Inaczej tego nazwać nie mogę. Ceny zwykłych pilsów, choćby były nie wiadomo skąd, nie powinny przekraczać 25 zł. Już w tak dość drogim śp Gambrinusie Polinezja Francuska była po 18 zł. Ale zwykły pils za 55 zł? Ostatnio nawet 10 zł różnicy na Flying Dogu.
                          Część tych samych piw belgijskich w Le Clerku jest poniżej 10 zł
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ceny w Joli to po prostu są bandyckie.. Inaczej tego nazwać nie mogę. Ceny zwykłych pilsów, choćby były nie wiadomo skąd, nie powinny przekraczać 25 zł. Już w tak dość drogim śp Gambrinusie Polinezja Francuska była po 18 zł. Ale zwykły pils za 55 zł? Ostatnio nawet 10 zł różnicy na Flying Dogu.
                            Część tych samych piw belgijskich w Le Clerku jest poniżej 10 zł
                            Cena zależy min od wielkości importu. Jak jest niewielki cena jednostkowa rośnie.
                            W przypadku Konga piwo importowane było ze sklepu we Francji, gdzie już ceny były wysokie. Sprowadzana ilość była niewielka, plus niemały dodatek za przesyłkę pocztową.Dodatkowo o ile wiem parę butelek w czasie transportu się stłukło.(duże, więc to prawdopodobne) To wszystko miało wpływ na cenę.To nie właściciel sklepu był importerem. Wziął piwo jako ciekawostkę, a nie mógł sprzedać poniźej kosztów.

                            Comment

                            • danhaj
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 619

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lysack Wyświetlenie odpowiedzi

                              Zdecydowanie polecam sklep - trafia on na listę moich ulubionych sklepów, których włącznie z tym jest jak na razie... trzy, choć po sklepach specjalistycznych już trochę się najeździłem
                              Które sklepy są na tej krótkiej liście?
                              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                              www.czechforum.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎