Widawa, Borsuk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2007.10
    • 2833

    #16
    Jestem ostatnio "lekko" z tyłu z nowościami. Można Borsuka gdzieś kupić na Śląsku?

    Comment

    • piotrpk
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2012.06
      • 67

      #17
      Kupiłem w krakowskiej Strefie Piwa z nastawieniem na podobieństwo z Dymami Marcowymi od Pinty. Szczerze mówiąc cieszę się, że się pomyliłem, najlepsza wędzonka jaką piłem i zdecydowanie bardziej mi smakowała, niż Dymy. Świetnie, że to jest strout. Jedyna wada to taka, że jest go za mało w sprzedaży, a wypicie jednego bączka to zdecydowanie za mało. Dla mnie najlepsze piwo jakie wypiłem w tym miesiącu (a wypiłem różnych różniastych sporo ;]).
      Last edited by piotrpk; 2012-10-01, 21:59.

      Comment

      • grew
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2009.05
        • 766

        #18
        Borsuk bardzo mi smakuje, najlepiej chwilę po wyjęciu z lodówki. Wędzonka jest bardzo delikatna, a paloność przyjemna. Wysoka pijalność, nie czuć alkoholu - wyśmienite!

        Lubię stout'y, a ten jest wyjątkowo udany. Liczę, że będzie powracać w ofercie Widawy.

        Comment

        • Sokół83
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.12
          • 1598

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, nie prześwituje [5]
          Piana: beżowa, znika po kilku łykach [3]
          Zapach: zdominowany przez zapachy wędzone, ale nie przez kiełbasiane czy serowe, ale takie czysto dymne; w tle aromaty palone [5]
          Smak: odwrotnie niż zapach; dominują dość wytrawne smaki palnego słodu - kawowe i gorzkiej czekolady; smak wędzony jest dopełnieniem (choć po zapachu wydawałoby się, że będzie dominować); pełne w smaku, ale jednocześnie dzięki zbalansowaniu bardzo pijalne [5]
          Wysycenie: niezbyt wysokie ale pasuje [5]
          Opakowanie: motyw całkiem ciekawy tylko czemu te litery stylizowane na cyrylicę - jakby to był RIS to bym jeszcze zrozumiał [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.75]
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • Swiecz
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2004.03
            • 123

            #20
            Da się to piwo w tej nieszczęsnej Warszawie gdzieś kupić (to pytanie zresztą dotyczy wszystkich piw duetu Widawa/Kopyr) ?
            Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2004.06
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Swiecz
              Da się to piwo w tej nieszczęsnej Warszawie gdzieś kupić (to pytanie zresztą dotyczy wszystkich piw duetu Widawa/Kopyr) ?
              Nic mi o tym nie wiadomo, więc raczej wątpię.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • x57
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2011.05
                • 247

                #22
                Aromat wędzono-słodowy, w smaku bardziej czekoladowo-kawowo-wędzony, zwłaszcza po ogrzaniu wędzonka w smaku zanika. Zadziwiająco pełne.

                Dobre piwo, moje pierwsze zetknięcie z wędzonym porterem więc nie mam też odniesienia

                Comment

                • dyczkin
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2011.05
                  • 3657

                  #23
                  Wypiłem dziś Borsuka 2 tygodnie po terminie.
                  Poza tym, że lekko się przegazował, jest ok czyli brawo dla Kopyra i Widawy
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • wasyll
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2008.09
                    • 1823

                    #24
                    Mój wczorajszy Borsuk był miesiąc (co do dnia) przeterminowany, ale że trzymany ciągle w lodówce - nic podejrzanego nie wyczułem.
                    Piwo bardzo dobre, jednak palone aromaty szybko mi czmychnęły. Nagazowanie było delikatne, przyjemne. Aromat i smak wędzonki również, utrzymuje się do końca.

                    Z chęcią powtórzyłbym niejednokrotnie, ale 7zł za butelkę 0,33l trochę mi to uniemożliwia.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.06
                      • 6310

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Niemal czarny, pod światło lekkie czerwone przebłyski. [5]
                      Piana: Średnio wysoka, beżowawa. Opada do niepełnej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [3.5]
                      Zapach: Wędzonka, ale nie przesadna, kojarząca mi się trochę z dobrym podwędzanym tytoniem fajkowym. Poza tym czuć trochę ciemnej czekolady). [4.5]
                      Smak: Tu wędzonka już wyraźniejsza. czuć też niezłą paloność, a także nutę bardzo ciemnej czekolady. W tle trochę nut owocowych. Goryczka słaba, ale świetnie wpasowuje się w całość. Całość bardzo aksamitna. [5]
                      Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                      Opakowanie: Prosta etykieta, tytułowy borsuk świetnie wpasowuje się w kolorystykę. [4]
                      Uwagi: Pite 24 września 2012 r.

                      Moja ocena: [4.625]

                      Comment

                      • grew
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.05
                        • 766

                        #26
                        Niestety, druga warka Borsuka bardzo mi smakuje. Wspaniała wędzoność, powalający aromat. Gratuluję

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2008.09
                          • 4229

                          #27
                          Niestety jak zwykle w Warszawie musi coś nie zadziałać - nie dojechał kurier i tyle widzieli Borsuka
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • Brat_Piwny
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.01
                            • 685

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                            Niestety jak zwykle w Warszawie musi coś nie zadziałać - nie dojechał kurier i tyle widzieli Borsuka
                            Kurier musiał jednak dojechać, bo od wczoraj piwo dostępne w PDSL. Dzisiaj konsumowałem. Ponadto, według informacji uzyskanych w Piwonii, ma pojawić się w tym tygodniu wersja butelkowa.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2002.05
                              • 19244

                              #29
                              'Wędzonka' dobrze zaznaczona, choć nie dominująca w zapachu. Czuć gorzką czekoladę. Piwo jest łagodne w smaku, jedwabiste (zapewne udział pszenicznych słodów to sprawił), z niczym co dotychczas piłem nie do porównania. Pięknie się pieni i osiada na szkle krążkami.
                              Dobry produkt, ale drogi - 10 zł za małą butelkę. Przynajmniej mam wzorzec do którego się dąży

                              Comment

                              • grew
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2009.05
                                • 766

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                                (...) Dobry produkt, ale drogi - 10 zł za małą butelkę. (...)
                                We Wrocławiu był 25% tańszy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...