Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] [AleBrowar] B-Day

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale Haust to inna bajka, restauracyjna, i ceny nie pozwalają się cieszyć piwem na co dzień.
    Odwaga to jedno ale wykonanie to już inna bajka
    Racibórz już bliższy cenowo tylko, żeby zachował jakość. Temat pilsowy godny do rozwaRZenia i zachowania. Takiego piwa brakuje.
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
      Racibórz już bliższy cenowo tylko, żeby zachował jakość. Temat pilsowy godny do rozwaRZenia i zachowania. Takiego piwa brakuje.
      Brakuje i to bardzo. Mógłbym w końcu ograniczyć Perlenbachera
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        #48
        A wracając do B-Daya ja w przeciwieństwie to dużej części osób czułem - szczególnie w aromacie - weizena. Do tego piękna, choć może nie stylowa, barwa. Jak najbardziej ok, ale bez ciągot na powtórkę.
        Last edited by concerto; 03-06-2013, 08:34.
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #49
          Pite z beczki zarówno na WFDP jak i w Krajinie Piwa w Toruniu. Obie wersje podobne - wyraźne chmielenie amerykańskimi chmielami, w miarę niezłe orzeźwienie, pijalność, aromat typowy dla amerykańskich chmieli plus w smaku i aromacie karmelowość. I tylko weizena brak
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #50
            Taka rozwodniona IPA. Nic z pszenicy tam nie wyczułem. Piwo zatem jedynie przyzwoite. Dołączam się do głosów, ze chętnie napiłbym się porządnego pilsa (coś jak pierwsza pomoc) czy też weizena.

            Comment

            • szczawik
              Senior
              • 09-2011
              • 103

              #51
              Gorczyka w tym piwie jest moim zdaniem za mocna, mimo, że jestem 'hopheadem', trochę tępa, mało ciekawa. No i w sumie dominuje wszystkie inne doznana smakowe. Trochę szkoda i w sumie jestem zawiedziony. Wolę Pintę i AB solo.

              Comment

              • szczawik
                Senior
                • 09-2011
                • 103

                #52
                Gorczyka w tym piwie jest moim zdaniem za mocna, mimo, że jestem 'hopheadem', trochę tępa, mało ciekawa. No i w sumie dominuje wszystkie inne doznana smakowe. Trochę szkoda i w sumie jestem zawiedziony. Wolę Pintę i AB solo.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: herbaciano-rubinowy, klarowne [5]
                  Piana: taka jaka lubię, zwarta, gęsta, opada powoli, po wypiciu piwa wyjadam piankę łyżką ze szklanki, lekko beżowa [5]
                  Zapach: fajny, intensywny, choć jak dla mnie zbyt mocno kwiatowy, gaszą one wyczuwalny zbożowy zapach [4.5]
                  Smak: pełne, treściwe, mocna chmielowa goryczka okraszona słodowo-zbożowym smakiem, która gasi pszeniczne nuty, dopiero gdzieś daleko w kącikach ust można poczuć lekkie bananowe niuanse [4.5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: fajna nazwa ale czemu etykieta jest różowa? Przecież to piwo nie jest różową landrynką [2.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwko

                  Moja ocena: [4.5]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 17-06-2013, 18:40.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany. Klarowne. [5]
                    Piana: Z początku średniej obfitości, potem redukuje się do cienkiej warstwy i utrzymuje do końca zostawiając ślady na szkle. Drobne pęcherzyki. Delikatnie zabarwiona. [4.5]
                    Zapach: Wiele się tu dzieje. Czuć zarówno fenole jak i cytrusy rodem z amerykańskich chmieli. Wkrada się także jakby karmelowa słodkość/owocowość. [4.5]
                    Smak: Tu już nieco gorzej niż w aromacie ale balans słodu i chmielowej goryczki jest do przyjęcia choć zmierza w kierunku tej drugiej. Ta z kolei nieco może tępa, płaska. Na pewno jednak nie zalegająca czy ściągająca dzięki czemu piwo charakteryzuje niezła pijalność. Nieco za niska pełnia. [3.5]
                    Wysycenie: Stosunkowo wysokie ale tak zapewne miało być. [4.5]
                    Opakowanie: Z pewnością wyróżnia się na półce. Wszelkie potrzebne informacje są podane. Jedynie kolorystyka nieco zaskakująca. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo jestem ciekaw jak by to smakowało w wersji niefiltrowanej.

                    Moja ocena: [4.125]

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno bursztynowy, klarowny [5]
                      Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki [5]
                      Zapach: Słabo wyczuwalny, żywiczny, na końcu czuć lekko cytrusy. Przy takich chmielach zapach powinien być znacznie intensywniejszy [3]
                      Smak: Jak dla mnie pusty. Na pierwszy plan wybija się średnia grejpfrutowa goryczka i nic poza tym [2.5]
                      Wysycenie: Dobre [4]
                      Opakowanie: Bardzo fajne. Ciekawy opis. Kapsel mógłby być wspólny [4.5]
                      Uwagi: Jak na piwo urodzinowe to naprawdę spodziewałem się czegoś lepszego, pite w temperaturze 15°C

                      Moja ocena: [3.225]

                      Comment

                      • cyoorka
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 338

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobursztynowe, klarowne. [4]
                        Piana: Beżowa, średnio obfita, drobna, opada do obrączki i ładnie osiada na szkle. [4]
                        Zapach: Mało intensywny. Owoce tropikalne, goździk. Lekko ziemisty. [3]
                        Smak: Gładkie, aksamitne, chmielowe, ziemiste. Goryczka wyraźna, lekko pozostająca. [4]
                        Wysycenie: Wysokie nagazowanie. [4]
                        Opakowanie: Ładne, zawiera wszystkie niezbędne informacje. [4.5]
                        Uwagi: Ciekawy eksperyment. Po krótkim odleżakowaniu zanikł jednoznaczny charakter amerykańskich chmieli. Ujawniły się niuanse znane z piw pszenicznych, a chmielenie nabrało cech brytyjskich.

                        Moja ocena: [3.675]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎