Pracownia Piwa, Like On Neck

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szczawik
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2011.09
    • 103

    #31
    Dzięki, choć nie wiem o jakim tytule mowa. Jak na taki ekstrakt to raczej wodniste i zbyt wytrawne, przy tej ilości alk...Ja myślałem, że to coś ok 8-9 .

    Comment

    • dyczkin
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2011.05
      • 3657

      #32
      No dobra, w stopce pod tytułem wątku.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Absherr
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2010.07
        • 89

        #33
        Wracając jeszcze do nazwy piwa.
        Wczoraj w House of beer na "Dużego Lajkonika poproszę" usłyszałem: "Yyyy. Nie mamy takiego piwa. Chodziło ci o Lajk on nek?"
        http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

        Comment

        • legart
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2012.06
          • 914

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Absherr
          Wracając jeszcze do nazwy piwa.
          Wczoraj w House of beer na "Dużego Lajkonika poproszę" usłyszałem: "Yyyy. Nie mamy takiego piwa. Chodziło ci o Lajk on nek?"
          W warszawskiej Chmielarni zrozumieli i lajkonika i centusia

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 2002.07
            • 14999

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowa, ładna, w ciemnym pomieszczeniu nie zdążyłem uchwycić klarowności [4.5]
            Piana: po nalaniu był ok 2 cm kożuszek, po 1,5 minucie to co na zdjęciu, lekka obręcz wokół szkła [3]
            Zapach: słaby ale przyjemny, słód i lekka owocowa nuta [3.5]
            Smak: dość pełne choć brakuje piwu treściwości, dominuje przyjemna goryczka, chmielowo-owocowa, która pozostawia miłe wrażenie w ustach, w dalszej części łyczka lekka pestkowa gorzkawość na minimalnie słodowym podkładzie [4]
            Wysycenie: trochę dziwne to nasycenie, w ustach sprawia wrażenie, że jest go za dużo, podczas picia sprawia wrażenie lekko wygazowanego [3.5]
            Opakowanie: firmowy wafel Chmielarni, szkło jak na zdjęciu - bezimienne [3.5]
            Uwagi: Ogólnie smaczne piwo ale też i w tym brakowało mi kropki nad "I", podobnie jak i w przypadku Centusia było dobre ale nie bardzo dobre, brakowało tego pazura, który zahaczyłby mnie po to bym sięgnął po nie ponownie

            Moja ocena: [3.7]
            Attached Files
            Last edited by becik; 2013-07-29, 21:23.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • yoda79
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2013.01
              • 861

              #36
              No i po Lajkoniku. Kto nie spróbował, niechaj się śpieszy.

              Comment

              • VanPurRz
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2008.09
                • 4229

                #37
                Dwa razy w sporym odstępie czasu w dwóch różnych miejscach. Te same wrażenia - niepijalne, rozpuszczony w wodzie karton.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19244

                  #38
                  Jak dla mnie rześkie lajtowe piwo. Na lato w sam raz. Delikatna goryczka, ciasteczkowo-owocowy bukiet. Smaczne!

                  Comment

                  • Krzysiu
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2001.02
                    • 14936

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                    No niestety ale jakoś bittery nie mają szczęścia. "Lajkonek" słaby, "kghm maiden" słaba. A wydawałoby się, że to taki łatwy styl...
                    Ta uwaga koresponduje z kilkoma innymi dyskusjami na forum. Łatwe style trudno zrobić.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2002.05
                      • 19244

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      Jak dla mnie rześkie lajtowe piwo. Na lato w sam raz. Delikatna goryczka, ciasteczkowo-owocowy bukiet. Smaczne!
                      Nie wiem co wtedy piłem, ale wczoraj piwo zalatywalo wyraźnie kawą zbożową.

                      Comment

                      • GSE
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2002.10
                        • 424

                        #41
                        zapach kwiatowo-cytrusowy. w smaku tosty, przypalony karmel, trochę herbaciana tępa punktowa goryczka. dobre

                        Comment

                        Przetwarzanie...