Ursa Maior, Ursa Blonde Palisade

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KarlPopper
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2013.11
    • 133

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, średnio klarowny [4]
    Piana: Ładna, ale niestety bardzo mała i krótka. [4]
    Zapach: Bardzo ładny aromat słodkich cytrusów, pomarańcze, aromaty kwiatowe [4]
    Smak: Miła goryczka, lekka kukurydza z puszki jest, chyba, że pomyliłem dms z aromatem słodowym. Pijalne, ale rewelacji nie ma. [3.5]
    Wysycenie: W sam raz na styl [5]
    Opakowanie: Jak zawsze, ursa ma świetne etykiety i piękny kapsel. [5]
    Uwagi: Fajne piwo, orzeźwiające, dosyć dobra goryczka, bez rewelacji. Smakuje trochę podobnie do innych wyrobów z Ursy. Niemniej będę dalej próbował ich piw

    Moja ocena: [3.9]
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • YouPeter
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.05
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty delikatnie wchodzący w pomarańcz. [4]
      Piana: Jasna, grubopęcherzykowa, dość rzadka. Szybko opada, pozostawia nieco śladów na ściankach szkła. [3.5]
      Zapach: Przyjemny chmielowy. Grejpfrut, żywica, trochę landrynek. Zdecydowanie bardziej intensywny i trwały niż w wersji z chmielem Cascade. [4.5]
      Smak: Lekkie delikatne piwo z landrynkową podstawą oraz chmielowym charakterem. Goryczka niska do średniej, niezalegająca, idealnie harmonizująca się za całością. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, bardzo dobrze pasujące do tak lekkiego piwa. [5]
      Opakowanie: W stylu do jakiego Ursa zdążyła nas już przyzwyczaić. W tym przypadku kolorystyka zdecydowanie na plus. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.4]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • chemmobile
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2009.03
        • 2168

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Opalizujący, złoty, ciut jaśniejszy od wersji Cascade. [5]
        Piana: Moje piwo było słabo nagazowane, co oczywiście przełożyło się na marną pianę. [2.5]
        Zapach: Średni w kierunku mało intensywnego (niskie nasycenie), żywiczno-trawiasty z nutami cytrusowymi. Akcenty słodowe bardzo słabe. [3.5]
        Smak: Zbalansowane, choć goryczka w posmaku końcowym mało szlachetna; bardziej garbnikowa niż chmielowa czy grejpfrutowa. Lekkie, treściwe piwo (jak na 10 blg). [4.5]
        Wysycenie: Niskie. Błąd technologiczny? [2]
        Opakowanie: Butelka [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.775]
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: zbladła pomarańcz z żółtawymi refleksami [3.5]
          Piana: mierna, p nalaniu zaledwie 2 cm, szybko opada, nie osadza się na szkle [2.5]
          Zapach: słaby ale jakiś taki.....polopirynowo-slodowy [2.5]
          Smak: pełne pewnie było kiedyś, obecnie to rozwodniona pełność a w smaku trochę słodu z dośc cierpka pestkową goryczką oraz jakieś niepokojąco kukurydziano-polopirynowe nuty (podobne jak w zapachu) [2]
          Wysycenie: za duże [3]
          Opakowanie: opakowana Ursy to dla mnie bomba, do ego firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Pomyłka, piwo nadające się do zlewu za 7,50? od dawna pisałem o tym, mam dość pseudorewolucji piwnej i walenia frajerów, jak na razie sam daję się walić ale wiecznie to trwać nie będzie

          Moja ocena: [2.5]
          Attached Files
          Last edited by becik; 2014-03-03, 21:53.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Oskaliber
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2010.05
            • 727

            #20
            Kolor: Ciemno słomkowy, mętny.
            Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha minimalnie oblepiając szkło.
            Zapach: Aromat chmielowy, niespecjalnie intensywny i trochę nijaki. Jakiś taki żywiczno-ananasowy.
            Smak: Jak na dziesiątkę dosyć treściwe. Lekka podbudowa słodowa, średnie smaki chmielowe takie jak w zapachu, jakoś mnie nie przekonuje ta kompozycja. Goryczka średnio niska, żywiczna.
            Wysycenie: Średnie.
            Ogółem: Podobnie jak wersja z Cascade: do wypicia, ale bez jakichkolwiek zachwytów.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • jacekwerner
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2004.05
              • 2842

              #21
              Smaczna, treściwa dziesiątka, zakupiona we Wrocławiu za 6,80. Żadnych wad nie wyczułem, można by popracować trochę nad aromatem - jakiś taki mało intensywny.
              Ciekawe, ile kosztuje "u źródła". Tak sobie myślę, że latem w pięknych okolicznościach bieszczadzkiej przyrody smakowała by jeszcze lepiej
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner
                (...)
                Ciekawe, ile kosztuje "u źródła". (...):
                5,4zł.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • sztetke
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2009.12
                  • 355

                  #23
                  Aromat do bani, bo ten chmiel jest do bani.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2011.05
                    • 3657

                    #24
                    Piję właśnie to piwo i w zasadzie zgadzam się z opinią becika, z wyjątkiem wysycenia. Data ważności to 29.04.2014 a piwo pachnie i smakuje, pod koniec picia szczególnie, jak brzeczka po chmieleniu a przed fermentacją . Słabo z trwałością piw Ursy.
                    Wyjątkowo niskie wysycenie przeszkadza w odbiorze piwa.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, lekko opalizujący, nawet w kierunku zielonego . [4]
                      Piana: Biała, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
                      Zapach: Morderczy iglasty zagajnik, jakbym się wytarzał w czekających na Choinkę choinkach... . Ślad owocowy. [3]
                      Smak: O dziwo, sosnowa goryczka miesza się z jakimś landrynkowatym posmakiem, gdzieś z tyłu paszczy to się nawet dość harmonijnie łączy. Ten posmak to ni truskawka, ni malina... . [3.5]
                      Wysycenie: Sporo małych bąbelków, bardziej je widać, niż czuć. [4]
                      Opakowanie: No fajnie, jest bieszczadzki lupus lupus, ale co on na tej ecie robi? [4]
                      Uwagi: Piwo trochę dziwne (w stylu "imię dziwne - człowiek ciekawy" ), nie bardzo wiem, co o nim myśleć...

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      Przetwarzanie...