Witnica (BOSS), Lubuskie IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2011.05
    • 3657

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krisu22
    Ja piłem kupioną w Lidlu z datą do 23.08 i szczerze polecam w tej cenie.
    Kupiłem powyższą warkę i jest nawet lepiej niż dobrze i nawet nie przeszkadza zalegająca goryczka
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • kentaki
      Porucznik Browarny Tester
      • 2002.10
      • 452

      #77
      Warka do 22.08.15, testowana z różnych sklepów jest OK

      Comment

      • lasica_lwd
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.06
        • 73

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79
        4 i takie zamieszanie robisz?
        Jaki zamieszanie? Korzystanie z praw konsumenta uważasz za zamieszanie? Towar wadliwy mam prawo zwrócić, choćby i jedną butelkę. Nie wiem dlaczego nikt u nas z tego nie korzysta. Tzn wiem, nie chce się, ale wylewać żale po internetach, w tym jesteśmy niezrównani.

        Niestety moja wersja do 22.08 też ze sporą wadą. Wstrętnie gryząca nieprzyjemna gorycz i rozpuszczalnik w smaku, ale dopiłem. Sprawdzę potem jeszcze jedną w czasie meczu.

        Comment

        • yoda79
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2013.01
          • 861

          #79
          Jak udowodnisz, że jest zepsute? W Kuźniara trochę się bawisz.

          Comment

          • Areh
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2014.12
            • 120

            #80
            Także nabyłem butelkę z datą22.08.15. Udało mi się przełknąć 3 łyki i reszta powędrowała do zlewu.

            Comment

            • PiVoSH92
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2015.05
              • 82

              #81
              Warka do 20.08 jest ok, jedno skonsumowane wcześniej, dwa zrobię wieczorem i dokładnie opiszę Ale jak za 4,5zł bardzo warto.

              Comment

              • lasica_lwd
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2014.06
                • 73

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79
                Jak udowodnisz, że jest zepsute? W Kuźniara trochę się bawisz.
                Co moja sytuacja ma wspólnego z Kuźniarem? Chciałem tylko sobie piwo kupić, uczciwie za to zapłaciłem. Nie muszą mi pieniędzy oddawać, niech mi dadzą piwo z dobre warki, albo nawet niech mi dadzą w zamian Komesa Poczwórnego dopłacę różnicę.

                Nic nie będę udowadniał. Mam nadzieję, że mi uwierzą na słowo. Wiele razy dokonywałem zwrotów w Lidlu i nie miałem z tym problemów. Może to germańskie oprawce ale podejście do konsumenta maja wg mnie na odpowiednim poziomie.

                Comment

                • kosher
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🥛🥛🥛🥛
                  • 2005.04
                  • 2313

                  #83
                  I jak smakuje Łasica? Bo już druga połowa meczu trwa

                  Comment

                  • xcvxc
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2014.02
                    • 47

                    #84
                    Warka 22.08.15 kupione w Jeleniej Górze jest OK cytrusy są żywica jest goryczka wysoka zalegająca, czyli tak jak było w Lubuskim IPA.

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2015.05
                      • 82

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, lekko ętny [4]
                      Piana: Bardzo gęsta, zbita, drobnopęcherzykowa, trzymała się cały czas picia piwa. [5]
                      Zapach: Żywica, w tle owoce. Nic specjalnego [3.5]
                      Smak: Baaardzo zalegająca pestkowa goryczka. W tle może i są amerykańskie chmiele, ale to wszystko. Nic szczególnego ani godnego polecenia [3]
                      Wysycenie: Odpowiednie, nie za wysokie, piwo jest pijalne (a raczej byłoby, gdyby nie goryczka) [3.5]
                      Opakowanie: Paskudna etykieta. Info z tyłu dobre, ale gdybym je zobaczył na półce w Biedrze skojarzyłbym je z tanim sikaczem niskiej klasy. [3]
                      Uwagi: Za 4,5zł można spróbować, ale jak pierwsze weszło całkiem-całkiem tak drugie już nie chce.

                      Moja ocena: [3.45]

                      Comment

                      • lasica_lwd
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2014.06
                        • 73

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher
                        I jak smakuje Łasica? Bo już druga połowa meczu trwa
                        Niepijalne zupełnie. Co ciekawe zniknął ten rozpuszczalnik z czasem, ale została gorycz zalegająca, tępa. Zupełnie nieudana warka 22.08. Omijać jak ognia.

                        Comment

                        • Ravf
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2013.06
                          • 264

                          #87
                          Również kupiłem w Lidlu z warki 22.08.15 1 i nie polecam. Już słaby, lekko cytrusowy aromat nie zwiastował niczego dobrego. Smak to praktycznie sama zalegająca goryczka spod, której lekko przebijają się cytrusy. Brak jakichkolwiek akcentów tropikalnych owoców, żywicznych, nawet ziołowych, ogólnie bieda.

                          Comment

                          • i_g
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2008.11
                            • 4

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xcvxc
                            Warka 22.08.15 kupione w Jeleniej Górze jest OK cytrusy są żywica jest goryczka wysoka zalegająca, czyli tak jak było w Lubuskim IPA.
                            Można wiedzieć w którym? Moja felerna była z lidla na Jordana (ten koło Wiejskiej). Nie sprawdzałem czy były dostępne inne, wziąłem pierwszą lepsza z brzegu (dosłownie). Wątpię, żeby to była wina złego przechowywania czy coś w tym stylu. Możliwe żeby piwa z jedną datą były np. z różnych tanków? Albo 2 warki z tego samego dnia?

                            Po pozytywnych opiniach z innych warek może się skuszę jeszcze na tą "promocję", chociaż z drugiej strony mam fest uraz no i to poczucie rosyjskiej ruletki. Uda się czy nie? Za 4,5zł bez żadnego ale można kupić żywieckiego APA (niektóre warki są super udane, ale najważniejsze że w miarę trzyma poziom), przez jakiś czas była akcja kup 2 lwówki jankesy za 9zł we freshu i żabce. Czasami były słabsze, ale zawsze dobrze wchodziły. Natomiast nie trawię tej loterii przy kupnie piwa. Większą powtarzalność mam chyba we własnej kuchni

                            Co do zwrotu w lidlu, jak najbardziej popieram - nawet nie żeby odzyskać kasę itp., tylko żeby wyeliminować towar złej jakości ze sklepu, żeby ktoś jeszcze się nie naciął. Swoją drogą ciekawi mnie kontrola jakości w witnicy... Ewentualnie jak wytłumaczyć różną jakość piw z jedną datą?
                            Last edited by i_g; 2015-05-12, 23:30.

                            Comment

                            • lasica_lwd
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2014.06
                              • 73

                              #89
                              Byłem, zwróciłem bez najmniejszych problemów, Mało tego, Pani kierowniczka oddała mi również za wypite piwa( jej inicjatywa, mimo sprzeciwu się uparła), jestem więc jak ten Kuźniar . Zgłosiłem sprawę do centrali Lidla, zobaczymy czy zdejmą partię czy to oleją, czy w ogóle wycofają to piwo.

                              Comment

                              • kosher
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 2005.04
                                • 2313

                                #90
                                No ładnie, dorwałem w końcu stabilną warkę do 23.08. (Lidl na przeciwko wolskiego Pedetu), a tu mi zaraz całość wycofają

                                Comment

                                Przetwarzanie...