Zarzecze, [Solipiwko] Sweet Nygus

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Solipiwko] Sweet Nygus

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Porucznik Browarny Tester
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny brąz z rubinowymi przebłyskami. [4]
    Piana: Dość obfita (po wymuszeniu), drobno zbudowana, dość trwała, bardzo ładnie zdobi szło (wzorowo). [4.5]
    Zapach: Dość intensywny, nawet przy stosunkowo niskiej temperaturze. Dominuje aromat czekoladowy z delikatnymi akcentami kawowymi. [4]
    Smak: Na początku wyraźnie palone w smaku, później bardo delikatna kwaskowatość ciemnych słodów z słodkim finiszem. Goryczka na idealnym poziomie (średnia), lekko palona). [4.5]
    Wysycenie: Średnio niskie. Jest ok. [5]
    Opakowanie: Proste ale całkiem przyjemne dla oka, zawiera komplet informacji. Znacznie lepsze niż poprzednie (Młocka). [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 15.04.2015. Przyjemne piwo, tak jak nie jestem super fanem milk stoutów, ten przypadł mi do gustu.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12356

      #3
      Polskie chmiele /marynka i lubelski/

      Aromat - niezbyt złożony, wyczuwalne palone słody
      Piana - wysoka, kremowa, umiarkowanie gęsta, trwała, zostaje na szkle
      Barwa - smolista, nieprzejrzysta, pod światło trochę brązowa
      Wysycenie - łagodne, leciuteńko przyjemnie podszczypuje
      Smak - bardziej złożony niż aromat, jest goryczka od palonych słodów, trochę od chmielu,
      tony czekoladowo-kakaowe, trochę kwasku /dla mnie mogłoby być go ciut mniej/, laktoza i płatki jęczmienne nadały piwu gładkości i pełniejszej konsystencji. Tej słodyczy nie ma dużo, jak sugeruje nazwa
      Treściwość - zdecydowanie pełne, nie ciężkie

      Pije się dobrze, przyjemne piwo.
      Kupione w Drink-Hali, Wrocław

      Strona:

      Comment

      • Glingorth
        Porucznik Browarny Tester
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, pod światło rubinowo brunatny [4.5]
        Piana: Gęsta i trwała, opada do niewielkiej warstwy po drodze ładnie zdobiąc szkło [4]
        Zapach: Średnio intensywny, kwaskowo słodki, czekolada. [4]
        Smak: Pełne, gładkie, po przełknięciu czuć jak piwo aksamitnie spływa po przełyku. Słodkie ale czuć też kwaskowatość i niewielką goryczkę. Do tego czekolada i...mleko [4.5]
        Wysycenie: Średnie, gładko wchodzi. [4.5]
        Opakowanie: Pierwsze skojarzenie to... milka Białe napisy na fioletowym tle, do stylu pasuje idealnie. Do tego pełen skład i zabawna historyjka. [4.5]
        Uwagi: Pijalne, słodkie ale bez przesady. Dziewczyna była zachwycona, mi również bardzo smakowało, na pewno jeszcze do niego wrócimy.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • yassmen
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatnobrązowy, pod światło rubinowe refleksy. [4]
          Piana: Beżowa, dość obfita, średniopęcherzykowa. Redukuje się do stoutowej, lekko firankując. [4.5]
          Zapach: Słody palone, lekko winny, słodkawo-razowy. Wyczuwalny alkohol. Bardziej przywodzi na myśl porter, niż stout. [3.5]
          Smak: Tutaj również porterowa słodycz typu pumpernikiel (być może laktozowa) oraz słody palone. Piwo aksamitne, treściwe, jednocześnie pijalne. Na finiszu kwaskowe. [4]
          Wysycenie: Niewysokie, pasujące. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładne zestawienie barw. Faktycznie ma w sobie coś z Milki. [4.5]
          Uwagi: Niezłe. Ale czegoś brakuje, żeby było dobre.

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • Pancernik
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 09-2005
            • 9776

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty, o punkt chyba za jasny... [4]
            Piana: Beżowa, drobna, niska, krótkotrwała. [3]
            Zapach: Karmel, czekolada, kakao, ciasteczka, ślad winny. [4]
            Smak: Posmaczek dymny, wytrawna goryczka, gorzka czekolada i kawa. [4]
            Wysycenie: Stoutowo niskie. [4]
            Opakowanie: Wysoka jakość ety, dość charakterystyczne wzornictwo, zabawny tekst, pełne info. [4]
            Uwagi: Sympatyczny stout w kierunku wytrawnym (a nie mlecznym ), mnie smakuje.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • wonbrz
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 06-2014
              • 14

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Idealny dla stoutu. [5]
              Piana: Świetna piana, piana oblepia szkło przez cały okres picia. Fantastyczne! [5]
              Zapach: Pachnie lekko słodko, lekko jak zwykły stout. Hera od Olimpu lepiej pachnie. [4]
              Smak: Bardzo dobre! Jest smak stoutu, jest słodycz od laktozy. Minimalnie może dodałbym słodyczy. [4.5]
              Wysycenie: Bardzo niskie, w stylu piwa. Może minimalnie bym podniósł. [4.5]
              Opakowanie: Wreszcie coś nowego. Jest fiolet, są wszystkie informacja. Fajna historia o nazwie marki (właściwie nazwiska), wszystko gra i buczy! [5]
              Uwagi: Dla mnie najlepszy obecnie na rynku milk stout. Ideałem był B-Day 2.0, choć wiadomo, że to był jednak chocolate milk stout.

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • kenny
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                Piana: Beżowa, niska, ale trwała. [4]
                Zapach: Palony, lekko kwaskowy, mleczny. [4]
                Smak: Palony, gorzka czekolada, raczej wytrawne, lekko kwaskowe, średnia goryczka palona. Po ogrzaniu popiołowy posmak. [4]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: W porządku, czytelne, wszystkie informacje podane. [4]
                Uwagi: Dość lekkie, wytrawne, bez wątpienia nie jest słodkie, nie czuć zbytnio użycia laktozy. Raczej jest to poprawny stout, a nie milk stout.

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • docent
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pod światło ciemny rubin, klarowny. [4]
                  Piana: Beżowa, po nalaniu drobna i całkiem obfita. Opada do cienkiej, trwałej warstwy. [4]
                  Zapach: Początkowo czekolada, laktoza, potem mielona kawa i lekka kwaskowość. [4]
                  Smak: Czuć stonowaną czekoladę i całkiem wyraźną laktozową słodycz. Szkoda jednak, że te przyjemne motywy współwystępują z zauważalną kwasowością. Im piwo cieplejsze tym kwasowość mniejsza więc lepiej dość wcześnie wyjąć je z lodówki przed degustacją. Treściwość średnia. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. [4.5]
                  Opakowanie: Używam określenia „nygus” więc nazwa dla mnie jak najbardziej w porządku. Projekt etykiety elegancki. [4.5]
                  Uwagi: Ocena odnosi się do wersji butelkowej. Piłem też wersję beczkową i tam kwaśność nie była tak zauważalna.

                  Moja ocena: [3.85]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 05-11-2014, 09:16.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • YouPeter
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, pod światło ma trochę rubinowych refleksów. [4]
                    Piana: Piękna beżowa, drobnopęcherzykowa czapa, utrzymuje się przez kilka minut jednak później przez dłuższy czas pozostaje w postaci dość grubego kożucha. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                    Zapach: Przede wszystkim czekolada. Jednak nie sztuczna mleczna jak w przypadku większości polskich stoutów jakie ostatnio piłem, a taka wysokogatunkowa gorzka. Oprócz tego trochę laktozy i popiół. [4.5]
                    Smak: Jest dobrze. Przyjemny czekoladowy smak na pierwszym planie przełamany nutami popiołu, dużo bardziej intensywnymi niż w zapachu. Piwo to nie jest wodniste, czuć w nim pełnię i intensywność, a jednocześnie jest bardzo pijalne. Na końcu lekka cierpkość pochodząca od ciemnych słodów oraz delikatnie zaznaczona goryczka. [4.5]
                    Wysycenie: Mogłoby być trochę niższe ale i tak drobne bąbelki przyjemnie nie za mocno gryzą w język. [4]
                    Opakowanie: Dobry dobór kolorów, przejrzystość, prostota oraz komplet informacji na etykiecie. Sam opis pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza użycie (próba) wulgaryzmów jest trochę infantylne. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.35]
                    Last edited by YouPeter; 05-11-2014, 22:25.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Trigga
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 09-2013
                      • 34

                      #11
                      Tydzień temu (lub dwa) testowałem wersję butelkową - byłem bardzo kontent z jakości tego piwa. Wczoraj trafiłem w "Piwotece" na wersję beczkową i było jeszcze lepiej. Polecam miłośnikom stoutów!

                      Comment

                      • Kiezmar
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 09-2014
                        • 53

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny z delikatnymi rubinowymi przebłyskami. [5]
                        Piana: Kremowa, niska ale oblepiająca szkło. [4]
                        Zapach: Czekolada, kawa, lekka paloność i nuty chlebowe (?). Średnio intensywny. [4]
                        Smak: Lekka kwaskowość (choć dla mnie jest jej za dużo), głownie jednak słodycz skontrowana lekką goryczką. Wszystko przyjemnie zbalansowane. Fajnie obkleja przełyk. [4]
                        Wysycenie: Średnie. Mi pasuje. [4.5]
                        Opakowanie: Fajna kolorystyka (Milka!), dobre wykonanie. Tak trzymać. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • pavlo11111
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 11-2014
                          • 78

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, klarowne. [4.5]
                          Piana: Beżowa, ładnie zdobi szkło, drobne i średnie pęcherzyki, dosyć trwała. [4]
                          Zapach: Początkowo gorzka czekolada oraz laktoza, po ogrzaniu pojawia się lekka kwaskowość. [4]
                          Smak: Piwo treściwe, głównie przeważa w smaku gorzka czekolada oraz lekka kwaśność, przebija się też słodycz. [4]
                          Wysycenie: Średnie, bardzo dobrze pasuje, nie przeszkadza. [5]
                          Opakowanie: Bez rewelacji, ale ładnie schludnie i czytelnie. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładna czerń [5]
                            Piana: bezowa, drobna opada w zauważalnym tempie, osadza się nikłymi firankami na szkle [3.5]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, palona woda w kubełku po jabłkach [3]
                            Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna paloność przygaszona laktozą przez co jest bardzo delikatna w smaku, dalej odrobina kawy, czekolady (mlecznej), całość dobrze zbalansowana [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: średniej urody etykieta, kiepski opis na niej o historii "Solipiwko", goły kapsel [3]
                            Uwagi: porządny stout, daje przyjemność w piciu, wart powtórki

                            Moja ocena: [3.65]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 25-11-2014, 18:40.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny z rubinowym refleksem pod światło. [4.5]
                              Piana: Śliczna - drobna, obfita, oblepiająca ścianki. [5]
                              Zapach: Laktozowa, słodycz na pierwszym planie, na drugim czekolada. Po ogrzaniu nabiera na intensywności, pojawiają się nutki niby-waniliowe a całość zaczyna przypominać zapach słodkiego, rozpuszczalnego kakao. [4.5]
                              Smak: Lekka wytrawność na wstępie, po chwili intensywna, długo utrzymująca się czekolada. Dłuższą chwilę po przełknięciu, na języku pozostaje słodycz a na podniebieniu subtelna goryczka. [5]
                              Wysycenie: Średnio-wysokie, pasuje. [4.5]
                              Opakowanie: Ładna, schludna stylistyka, dokładne info i obowiązkowa historyjka. [4.5]
                              Uwagi: Na tą chwilę chyba najlepszy przedstawiciel stylu z tych które miałem okazję próbować. Piwo dopracowane, złożone, oferujące szeroką gamę doznań.

                              Moja ocena: [4.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...