Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szu29
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2011.04
    • 98

    Cola z dodatkiem owoców i karmelu. Piwo to to nie jest ale kobietom smakowało. Nie oceniam bo to nie piwo
    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.01
      • 13239

      Oczywiście, że jest to piwo. Poczytaj sobie skład surowcowy.

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2011.05
        • 3657

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        Oczywiście, że jest to piwo. Poczytaj sobie skład surowcowy.
        Piwo jak piwo, ale czy wypiłeś je z przyjemnością?
        Ta słodkość powala na nogi
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Tschabe
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2011.08
          • 105

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
          Ta słodkość powala na nogi
          Wcale nie powala. Ja je piję z prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza mocno schłodzone
          Last edited by Tschabe; 2011-10-23, 21:51. Powód: cytat

          Comment

          • żąleną
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2002.01
            • 13239

            Rzadko pijam Czarne, ale zwykle z przyjemnością. Czasem mam ochotę na odmianę, poza tym można zrobić sobie łamane z jasnym.

            Comment

            • dyczkin
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2011.05
              • 3657

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
              Rzadko pijam Czarne, ale zwykle z przyjemnością. Czasem mam ochotę na odmianę, poza tym można zrobić sobie łamane z jasnym.
              Piwo po czesku?? Jakie jasne lejesz? A gdzie tak ważna goryczka?
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • żąleną
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.01
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
                Jakie jasne lejesz?
                Pierwsze z brzegu. Najlepiej wyraźnie słodowe. A goryczki szukam gdzie indziej, nie w Czarnym.

                Comment

                • dyczkin
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2011.05
                  • 3657

                  Nikt mnie nie przekona do Czarnego. Jak łamańce to tylko w Czeskim raju. Jeśli tylko tam trafię
                  A na szkółkę wybieram się w listopadzie. Mam na degustacje kilka octowych bitterów
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Nesca
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2010.11
                    • 38

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: prawie czarny, pod światło ciemno-brunatny, nieprzeźroczysty [4]
                    Piana: w miarę wysoka i dość wolno opadająca, beżowa, pozostająca na szkle [4]
                    Zapach: kwiatowo-owocowy, niezbyt piwny [3]
                    Smak: bardzo owocowy i słodki, jednak dość przyjemny i rzeczywiście orzeźwiający, lecz niestety nie piwny [3]
                    Wysycenie: niewysokie, odpowiednie do charakteru piwa [4]
                    Opakowanie: ładnie skomponowana etykieta i kapsel, może niezbyt czytelne [4.5]
                    Uwagi: Moim zdaniem piwo typowo "damskie", bo za słodkie. Ja cgyba już nie będę go pił.

                    Moja ocena: [3.275]

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2010.04
                      • 594

                      Kupilem po raz pierwszy w nowej szacie graficznej. W zestawie (kartoniku) bylo 5 piw i gustowny pokal o pojemnosci 0,5l. 2x "Fortuna Czarne", 2x "Fortuna Miodowe" i 1x "Fortuna Wisniowa".
                      Smak sie nie zmienil - nadal smakuje jak ciemne piwo rzniete z coca-cola. Ale swietnie sie prezentuje w tym pokalu! (szkoda, ze nie mam czym zrobic fotki)
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • zgroza
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2008.03
                        • 3605

                        Piwo z orzeszkami koli. Smakuje jak kola. Jak takie cudo oceniać? Mnie nie podeszło, ale skoro ja lubię piwa maksymalnie chmielowe, to czemu nie może być piw maksymalnie kolowych?
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.10
                          • 739

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, pod światło wiśniowy, do czarnego to mu sporo brakuje. [4.5]
                          Piana: Drobnoziarnista, kremowa, opada umiarkowanie szybko, lałem z dość dużej wysokości a udało się utworzyć tylko
                          ok. 2cm warstwę, na dłużej zostaje tylko cienka koronka [3]
                          Zapach: Owocowo-winno-karmelowy, wyraźnie czuć przyprawy, jakby goździki, gałka muszkatołowa i coś jeszcze, do tego colowy aromat i lekki cytrusowy kwasek, może też nuta imbiru. [4]
                          Smak: Karmel, lekka paloność i chyba te orzeszki (jeśli mają zalatywać coca-colą), wyraźnie czuć też imbir albo coś
                          w tym stylu i goździki, po przełknięciu pojawia się lekka palona goryczka; ciężko doszukać się nut typowo piwnych
                          poza palonym słodem, brakuje treściwości. [3]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta czarna z mahoniowymi wzorkami, źle naklejona, pomarszczona, kontrę też krzywo nakleili, nie podali
                          ekstraktu, kapsel firmowy. [4]
                          Uwagi: Browar "Fortuna" Spółka z.o.o., ul.Wrzesińska 24, 62-320 Miłosław; www.browarfortuna.pl
                          Zakupione w: M&L Delikatesy Kombatantów w Sulejówku
                          Degustowane: 12.11.2011 ok. godz. 19.15
                          Data ważności: 15.02.2012
                          Soundtrack: "Tales Of Creation" by Candlemass

                          Moja ocena: [3.55]
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • Jack75g
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.02
                            • 555

                            Bardzo smaczne piwo, treściwe, sycące o wyrazistym słodowym posmaku, piłem je jako mocno schłodzone.
                            Godne polecenia, szczególnie dla miłośników piw smakowych oraz jako odmiana od typowych pilsów, pszeniczniaków czy porterów.
                            Chętnie będę do niego wracał
                            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                            Comment

                            • sebastian_wro
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2009.09
                              • 32

                              Próbowałem tego piwa ok rok temu i pierwsze moje wrażenie to pepsicola, dałem jednak mu sznsę i kupiłem w Browarku zestaw Fortuny 5 piw z nowego wzornictwa + pokal (bardzo ładny notabene) i muszę stwierdzić, że jak dla mnie jedyne zalety tego piwa to kolor i piana. Więcej go pił nie będę. Tak na marginesie szczerze wątpię czy likwidacja serii smoków i koncentracja na czarnym, miodowym i wiśniowym to dobry kurs jaki obrał tenże browar
                              Last edited by sebastian_wro; 2012-01-14, 15:39.

                              Comment

                              • wpadzio
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼🍼
                                • 2011.06
                                • 2648

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebastian_wro
                                Próbowałem tego piwa ok rok temu i pierwsze moje wrażenie to pepsicola, dałem jednak mu sznsę i kupiłem w Browarku zestaw Fortuny 5 piw z nowego wzornictwa + pokal (bardzo ładny notabene) i muszę stwierdzić, że jak dla mnie jedyne zalety tego piwa to kolor i piana. Więcej go pił nie będę. Tak na marginesie szczerze wątpię czy likwidacja serii smoków i koncentracja na czarnym, miodowym i wiśniowym to dobry kurs jaki obrał tenże browar

                                Nie zapominaj o nowej serii Miłosławów. To ona obecnie ma być wizerunkiem browaru. A nierównych Smoków, zwłaszcza Srebrnego jakoś mi nie jest specjalnie szkoda.
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...