Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • knt
    Junior
    • 08-2010
    • 16

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, moim zdaniem nieco zbyt jasny, jak na 14. [4]
    Piana: Bardzo mała ilość i bardzo szybko opadająca do ledwie widocznej obrączki. Ale piana nie jest najważniejsza... [2]
    Zapach: Tu wielkie, negatywne zaskoczenie. Nieprzyjemny, lekko kwaskowaty, niesprecyzowany zapaszek. Poza nim ani słodu, ani chmielu, może odrobina alkoholu. Zdecydowanie nie pachnie to świeżo, ani zachęcająco. [2]
    Smak: Płaski. Odrobinę przebija kwaskowatość pochodząca z zapachu, po lekkim ogrzaniu również alkohol. Piwo trochę ścina język, jak tanina. Świeżości słodu nie uświadczyłem. Gorycz, ale na trzecim miejscu po wspomnianych smakach. [2]
    Wysycenie: Niewielkie i szybko znikające, jak na mój gust zbyt niskie, choć lubię piwa mało "dwutlenkowe". [3]
    Opakowanie: Ładna buteleczka i etykieta, jak u wszystkich Ciechanów. Na centralnym miejscu marka, niżej stylizowany napis Mocne. Złote kłosy i czerwona obwódka. Wyraźnie zaznaczona informacja o nieutrwaleniu oraz znak "poznaj dobrą żywność". Opisany skład oraz informacja o ekstrakcie i ilości alkoholu. [4.5]
    Uwagi: Wielce jestem zawiedziony. Nie wiem, czy to słaba warka, czy butelka nadpsuta, czy ki diabeł... W każdym razie Miodowy Ciechan jest jednym z moich ulubieńców i smutek mnie ogarnął, że nie mogłem liczyć na podobne zachwyty dzięki Mocnemu. Jakiś czas temu Wyborne również nie zrobiło na mnie przesadnie dobrego wrażenia, choć tak przykrego jak mocne również nie. Cóż... bywa. Nie dopiłem.

    Moja ocena: [2.275]

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1047

      jest lepiej

      Wbrew temu, co czytamy w ocenie knt, ostatnio piwo mi zdecydowanie smakowało. Warka do 16.04.2011. Wcześniej, jak wiemy, bywało różnie. Teraz smak bardziej zdecydowany, słodowy, z pojawiającą się nawet (o dziwo) - jak na Ciechana dość mocną, przyjemną goryczką. Oby tak dalej. Nie chcę być nudny i pisać po raz setny, że latem 2007 to... ech... Ale i tak jest nieźle.
      Last edited by Rycho_128; 31-03-2011, 09:06.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • Pery77
        Senior
        • 03-2011
        • 142

        Bardzo poprawne piwko. Właśnie sobie takie wychyliłem. Ciechan to jednak trzyma poziom. Pijam je od czasu do czasu i jak na razie sie nie zawiodłem. Powiem więcej jest to moje ulubione jasne mocne (pow. 6,8%alk.) piwo krajowe. Choć nie powiem żebym przepadał za mocnymi to Ciechan ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko moc alkoholu.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny złoty kolor, troszkę za jasny ale apetyczny. [4]
          Piana: Niezbyt trwała, małoobfita, pozostawia ładne zacieki na szkle i lekki dziurawy kożuszek. [3.5]
          Zapach: Przyjemna słodycz, podsycona świeżym chmielowo-słodowo-maślanym zapachem. Bardzo przyjemny. Przypomina dobr partie Lubuskiego. [4.5]
          Smak: Smakowity bilans słodyczy i goryczki. Alkohol niewyczuwalny. W tle przebijają się jakieś owoce. Wszystko bardzo przyjemnie smakuje. Świeżość i naturalność. Jeden ze smaczniejszych polskich strongów. [4.5]
          Wysycenie: Drobne i średnie, lekko podszczypuje w język. Dobrze wpółgra ze smakiem. Jest ok. [4]
          Opakowanie: Standardowa etykieta Ciechana z czerwonymi akcentami. Na kontrze wszystkie info podane. Kapsel browarów regionalnych "w jedności siła." [4]
          Uwagi: Smaczny strong na letnie wieczory. Kolejny kandydat do grona najlepszych polskich mocnych piw.

          Moja ocena: [4.325]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
            Smakowity bilans słodyczy i goryczki
            Zapewne chodzi Ci o to, że słodycz i goryczka są wyważone? Chodzi zatem o balans

            Comment

            • Breakdancer69
              Member
              • 01-2011
              • 54

              Zawartość alkoholu: 7%
              Ekstrakt: 14,1%
              Pojemność: 0,5 l
              Kolor: jasnozłoty klarowny
              Kraj pochodzenia: Polska


              Mocne aż tak bardzo to nie jest, tak jakby sugerowała to nazwa. A na pewno nie czuć tej mocy w smaku. Smak minimalnie kwaskowaty bez goryczki. Posmak pozostawia taki sam. Piwko dobre warto się napić.
              mój blog o piwach
              http://browary.blogspot.com/

              Comment

              • kamcio1990
                Senior
                • 11-2010
                • 300

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładny. Jeszcze troszkę i był by kolor złoty. [4]
                Piana: Po przelaniu z butelki szybko opadła, ale pozostało z niej całkiem sporo na powierzchni, a szczególnie wokół szkła. Niestety w połowie kufla już trudno było coś zauważyć. [3.5]
                Zapach: Po otwarciu butelki od razu poczułem przyjemny zapach słodowy, chwilę potem poczułem nutki alkoholowe. Po dłuższym wywąchiwaniu poczułem także słodki zapach. [4]
                Smak: W smaku dominujący słód, po chwili od połknięcia pojawia się średnia goryczka. Jak na piwo o swojej mocy dość gładko "wchodzi", nie jest wyczuwalny alkohol. [4]
                Wysycenie: Według mnie najsłabszy punkt tego piwa. Jest jednak trochę za niskie od optymalnej dla mnie dawki. [3.5]
                Opakowanie: Jak zawsze szaty Ciechana bardzo mi się podobają i do tego mają w sobie to, czego chcę dowiedzieć się o danym piwie. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Breakdancer69 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zawartość alkoholu: 7%
                  Ekstrakt: 14,1%
                  Pojemność: 0,5 l
                  Kolor: jasnozłoty klarowny
                  Kraj pochodzenia: Polska


                  Mocne aż tak bardzo to nie jest, tak jakby sugerowała to nazwa. A na pewno nie czuć tej mocy w smaku. Smak minimalnie kwaskowaty bez goryczki. Posmak pozostawia taki sam. Piwko dobre warto się napić.
                  To ile % alkoholu ma według Ciebie mocne piwo??
                  Last edited by GaryFisher; 18-05-2011, 09:36.
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3600

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnożółte [4]
                    Piana: Znika raczej zbyt szybko [3]
                    Zapach: Słodowo-słodki. [3.5]
                    Smak: Goryczka b. umiarkowania, słodowe, zbyt słodkie w sumie moim zdaniem [3]
                    Wysycenie: zbyt niskie, piwo robi lepkie wrażenie [3]
                    Opakowanie: klasyka Ciechana [4.5]
                    Uwagi: Nie jest to apogeum sztuki piwowarskiej. Trochę mało charakteru, bym do niego chciał kiedykolwiek wrócić.

                    Moja ocena: [3.3]
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Czy w składzie tego piwa jest słód melanoidynowy ?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy w składzie tego piwa jest słód melanoidynowy ?
                        Skąd ten pomysł?
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Skąd ten pomysł?
                          Wyczułem landrynkowatość podobną do tej w bocku żywieckim a Zgoda w swojej ocenie pisał
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zapach: Czysty, słodowy, "monachijsko-melanoidynowy", ale zbyt nikły, za słaby. [3]
                          więc takie pytanie z głupia frant
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Na 99,9% ani Bock, ani Ciechan nie zawierają ani grama słodu melanoidynowego.
                            Natomiast melanoidyny:
                            a) mogą wytworzyć się np przy zacieraniu dekoktacyjnym
                            b) występują też w innych słodach (np. monachijskim)
                            c) nie mają nic wspólnego z landrynkami, a raczej ze skórką chleba.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23828

                              Wcześniej myślałem że to żart, ale teraz mnie zastanawia czy będziesz używał hasła "dekoktacyjny" tak jak Robert upiera się przy "brzęczce"?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Oj tam oj tam, jakieś dys-coś mam widocznie na ten wyraz.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X