Fortuna, Srebrny Smok

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2005
    • 3516

    Oczywiście, nie wytrwałem w postanowieniu.

    Warka do 5 kwietnia 2012 - trochę metaliczności w zapachu, ale w smaku ledwo cień. Goryczka całkiem przyjemna, konkretna, z tych czystych, co nie pozostają na języku i w gardle. Przyjemne, choć do zachwytów daleko.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • dyczkin
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2011
      • 3657

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
      Oczywiście, nie wytrwałem w postanowieniu.

      Warka do 5 kwietnia 2012 - trochę metaliczności w zapachu, ale w smaku ledwo cień. Goryczka całkiem przyjemna, konkretna, z tych czystych, co nie pozostają na języku i w gardle. Przyjemne, choć do zachwytów daleko.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
      Wczoraj spróbowałem Srebrnego z datą do listopada - stęchłość, metaliczny posmak, jednym słowem podłe. Robię sobie pół roku wolnego od tego piwa.
      Nie wiele Ci zabrakło
      Last edited by dyczkin; 03-12-2011, 20:58. Powód: BJCP
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • zgroza
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 03-2008
        • 3605

        W moim (data do marca) przede wszystkim warzywka obniżają notę. Piwo jest generalnie mdłe - nuty metaliczne mi normalnie nie przeszkadzają, ale tutaj wyraźnie mamy do czynienia z piwem przeciętnym i one dopełniają czary. Nie goryczy, bo to byłby komplement.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • leona
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 07-2009
          • 5853

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, średnio głęboki. [4.5]
          Piana: Piwo lałem w stylu čepovanego, na dwa razy. Utworzyło potężną, białą pianę. Do końca pozostała kilkumilimetrowa warstwa na całej powierzchni, stopniowo niknąc i znacząc to śladami na bokach szkła. [4]
          Zapach: Równy balans między chmielem i słodowością. Potem lekko ciasteczkowe i metaliczne. [4]
          Smak: Bomba metaliczna. Dopiero po otrząśnięciu się z tego smaku można wyczuć chmiel i rześką, wytrawną słodowość. [2.5]
          Wysycenie: W niskich stanach normy. [4]
          Opakowanie: Kiedyś smoki mi niezbyt odpowiadały ale teraz doceniam ich oryginalność i zwrotną butelkę. [4.5]
          Uwagi: Kiedyś chętnie sięgałem po Srebrnego Smoka, przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie miałem z nim styczności i okazuje się, że chyba słusznie. Metaliczność nie do zniesienia ale chcąc uczcić odejście serii, wypiłem do dna.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Bombadil13
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2005
            • 2479

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
            Robię sobie pół roku wolnego od tego piwa.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
            Oczywiście, nie wytrwałem w postanowieniu.
            Wręcz przeciwnie. Od 2.06 do 3.12 to pół roku
            Poszukuję

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              🍺🍺🍺
              • 02-2003
              • 12356

              Tym razem moje ostatnie spotkanie z tą marką.

              Warzyw trochę, ciut metaliczności, ale akurat tego jak na to piwo niewiele i charakteru też niewiele, goryczka mała, słodowość z tekturą oraz jakąś nutą maltozową, no i goryczki mało, ale ogólnie pijalne. No cóż prawie rok temu trafiłem na całkiem sympatyczną warkę i już na taką nie trafię. Żegnam bez sentymentu

              Comment

              • Mibars
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 02-2010
                • 21

                Szybkie pytanko, czy to piwo nadal jest produkowane?

                Nie znalazłem (na razie ) ogólnego tematu o Browarze Fortuna, ale coś mi się zdaje, że wszystkie "smoki" zniknęły - Nie przeszły "faceliftingu" jak Czarne i Czarne Miodowe, a teraz w ogóle nie mogę ich dostać, tylko te dwa powyższe i wiśniowe, a jeszcze w styczniu je kupowałem...

                Na stronie browaru też smoków nie widzę...

                Comment

                • Kamień
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 07-2007
                  • 361

                  Ja, puki co, regularnie widuje smoki w sklepach.

                  Comment

                  • Mibars
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 02-2010
                    • 21

                    Niestety... Użyłem wynalazku zwanego "Facebook" i tam znalazłem:

                    Browar Fortuna z Miłosławia wycofuje z rynku „Smoki”.

                    Właściciele Browaru Fortuna podjęli decyzję, że cztery warianty Smoków: Czarny, Czerwony, Złoty i Srebrny znikną z rynku. Powodem rezygnacji z produkcji jest mały udział Smoków w sprzedaży miłosławskiego browaru.
                    Smoki znajdowały się w portfelu Browaru Fortuna w chwili, gdy został on zakupiony wiosną ubiegłego roku przez polsko-belgijską spółkę IBG. Późną jesienią Browar Fortuna wprowadził na rynek zupełnie nową markę – Miłosław – w aż trzech wariantach: koźlak, pszeniczne ciemne (dunkel) oraz pilzner. Na tych właśnie produktach, ich dostępności w kanałach dystrybucji oraz promocji zamierza skupić się kierownictwo Browaru Fortuna. Mamy nadzieję, że wielbiciele poszczególnych Smoków znajdą godnych następców wśród nowych piw, wprowadzanych systematycznie przez miłosławski browar.
                    oraz

                    Drodzy Przyjaciele Browaru Fortuna,

                    jesteśmy zaskoczeni tak licznym odzewem w związku z zapowiadanym wycofaniem Smoków z rynku. Nie spodziewaliśmy się, że odbije się on tak szerokim echem w świecie koneserów piwa z naszego browaru. Cenimy sobie Wasze komentarze, sugestie i uwagi na które postaramy się rzeczowo odpowiedzieć. Mamy teraz ciężki orzech do zgryzienia
                    Niestety obawiam się, że ten "ciężki orzech do zgryzienia" to po prostu PR-gadka, żeby ludzie się nie obrażali na wycofanie "Smoków"...
                    Last edited by Mibars; 13-02-2012, 20:40.

                    Comment

                    • jacer
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień
                      Ja, puki co, regularnie widuje smoki w sklepach.
                      Był wątek w prasówce o likwidacji smoków.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • sebastian_wro
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 09-2009
                        • 32

                        Wczoraj zrobiłem sobie pożegnanie ze smokami, srebrny smok z datą spożycia 30.04.2012. Muszę przyznać że był całkiem smaczny i łezka się w oku zakręciła gdyż bądź co bądź seria smoków przez parę lat wpasowana była w nasz piwny folklor

                        Comment

                        Przetwarzanie...