Krajan, Nakielskie Jasne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, ale krótka.
    Kolor: ładny, złocisty.
    Wysycenie: średnio niskie, potęguje wrażenie wodnistości, o czym niżej.
    Zapach: nic nie wyczułem.
    Smak: niby wszystko powinno być w porządku, bo 11,5% ekstatku oraz 5% alkoholu sugeruje, że piwo nie jest zbyt głęboko odfermentowane, ale chyba jednak jest. Piwo jest puste w smaku, wodniste. Może nie w stylu tanich piw marketowych, ale bardzo zbliżone do koncernówek. Co gorsza, wcale bym się nie zdziwił, gdyby to był efekt zamierzony.
    Opakowanie: ładne, etykieta na dobrej jakości papierze, w miarę estetycznie zaprojektowana. Kapsel niestety golas.

    Reasumując - ginie w tłumie podobnych, nijakich piw.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny złoty; bardzo ładny; [5]
      Piana: biała; gęsta; dość trwała; [4]
      Zapach: wyczuwalnie słodowy - i to jedyna rzecz, którą o nim można zapisać; [4]
      Smak: wyraźnie słodowy z delikatną goryczką; lekko wodniste; [3.5]
      Wysycenie: gazu odrobinę za dużo; [4]
      Opakowanie: bardzo ładna etykieta; szkoda że butelka zwieńczona jest gołym kapslem [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno bursztynowy. Ździebko za ciemne na tak niski ekstrakt. [4.5]
        Piana: Na początku obfita. Następnie szybko opada do lichej obrączki. [3]
        Zapach: Wyważony słodowo-chmielowy. Niestety mało intensywny. [4]
        Smak: Piwo niedofermentowane. Dominuje słodowość. Goryczka jest raczej nie wysoka ale wyraźna. Niestety mdłość piwa spowodowana jego niedofermentowaniem i pojawiające się maślane nutki obniżają ocenę piwa. [3.5]
        Wysycenie: Troszkę niemrawe choć równomierne do końca. Co prawda bąbelki wyczuwalne są w ustach ale niezbyt żywo. Nie budują też piany. [4]
        Opakowanie: Bez zarzutu. Estetyczne. Bogate w informacje. Butelka zwrotna. [5]
        Uwagi: Wrażenia podobne do piw Opat z Broumova, które ostatnio piłem...

        Moja ocena: [3.775]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          Smak:niby wszystko powinno być w porządku, bo 11,5% ekstatku oraz 5% alkoholu sugeruje, że piwo nie jest zbyt głęboko odfermentowane, ale chyba jednak jest. Piwo jest puste w smaku, wodniste. Może nie w stylu tanich piw marketowych, ale bardzo zbliżone do koncernówek.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Smak: Piwo niedofermentowane. Dominuje słodowość. Goryczka jest raczej nie wysoka ale wyraźna. Niestety mdłość piwa spowodowana jego niedofermentowaniem i pojawiające się maślane nutki obniżają ocenę piwa. [3.5]
          No, nie dogodzisz. Jednemu za mocno odfermentowane, drugiemu niedofermentowane. No, nie dogodzisz.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
            No, nie dogodzisz. Jednemu za mocno odfermentowane, drugiemu niedofermentowane. No, nie dogodzisz.
            Bo odfermentował dosypany do brzeczki cukier buraczany, stąd taki stosunek alkoholu do ekstraktu. Nie odfermentowała natomiast część innych cukrów, stąd diacetylowe posmaczki. Tak ja to widzę...

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
              Bo odfermentował dosypany do brzeczki cukier buraczany, stąd taki stosunek alkoholu do ekstraktu. Nie odfermentowała natomiast część innych cukrów, stąd diacetylowe posmaczki. Tak ja to widzę...
              A ja myślę, że to po prostu inna warka.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • rokor
                Junior
                • 04-2005
                • 10

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasno-złoty, klarowny [4]
                Piana: z początku intensywna, szybko opada [3.5]
                Zapach: bez charakteru, mało wyraźny [3]
                Smak: słodowy z delikatną goryczka, w zasadzie tak jak smakowi brakuje mu cech wyróżniajacych [3.5]
                Wysycenie: maleje wraz z ilością piwa w kuflu [3]
                Opakowanie: estetyczna etykieta o złotych barwach, napis z nazwą piwa trochę nieczytelny z dalszej odległości [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2732

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dość ciemny, złoto bursztynowy. Bardzo ładny i zaskakująco ciemny jak na polską 11. Piwo klarowne. [4.5]
                  Piana: Obfita. Niestety z dość grubych bąbelków, które szybko z szumem redukują się. W połowie piwa istnieją już tylko resztki. [3.5]
                  Zapach: Ciekawy, trochę słaby. Taki jakby słodowo słodkawy. Wyraźnie wyczuwa się nutę charakterystyczną dla piw z Nakła, którą doskonale czuć w Ciemnych piwach z tego browaru. [3.5]
                  Smak: W smaku również wyraźna nuta typowa dla Krajana. Dominuje lekka słodowość, troszkę kwiatowości i słaba chmielowość. Na koniec słabiutka, mało wyraźna goryczka. Posmak bardzo nikły, chmielowy. Piwo bardzo lekkie, czasami troszkę wodniste. [4]
                  Wysycenie: Bardzo dobre i trwałe. Do końca ożywia piwo. Mimo, że jest dość mocne, nie powoduje zagazowania. [4.5]
                  Opakowanie: Takie sobie. Ani ładne, ani brzydkie. Uroku specjalnego też nie posiada. Ale etykiety całkiem starannie zaprojektowane, ekstrakt podany. Razi tylko goły kapsel. No i chyba etykieta zbyt podobna do wersji Ciemnej. Niektórym ludziom może się mylić. [3.5]
                  Uwagi: Piwo jest dobre, ale ma pewne niedostatki jeśli chodzi o treściwość smaku i pianę. Typowe piwo do picia „byle jakiego”, kiedy nie chodzi przede wszystkim o smak lub %.

                  Moja ocena: [3.8]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #24
                    Jest zdecydowanie lepiej. Ładnych kilka miesięcy temu NJ swoimi walorami dość skutecznie zniechęciło mnie do dalszych zakupów. Partia z przydatnością do 22.02.09 jest zauważalnie lepsza. Nadal czuć lekką wodnistość, ale reszta parametrów uległa poprawie. Piwo nie jest już mdłe. W końcu doczekało się zadziornej, choć niezbyt przesadnie rozbudowanej goryczki. W dalszym ciągu w słodowej części charakteru piwa dominują nuty karmelowe, ale uzupełnienie ich goryczką o przyzwoitej sile daje dość przyjemny efekt. Bardzo dużo zyskało także na zapachu, co jest konsekwecją silniejszego nachmielenia. Po otwarciu butelki czuć ładny bukiet kwiatowo-chmielowy ze słodem w tle. Bez wątpienia dobra warka.
                    Last edited by delvish; 16-02-2009, 21:51.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jaśniejący bursztynowy [4.5]
                      Piana: Wychodziła całkiem ładna, ale zniknęła całkowicie w połowie kufla. [3.5]
                      Zapach: Trochę słaby. Słodowy, delikatny. [3.5]
                      Smak: Delikatny słodowy, leciutko kwaskowaty, niewielka goryczka. Pierwsze wrażenie to lekka wodnistość, ale po kilku łykach porównałbym to do rozcieńczenia piwa niewielką ilością wody niskogazowanej. Ogólnie lekkie piwo, do obiadu. [4]
                      Wysycenie: Niskie i "delikatne". [3]
                      Opakowanie: Ładne, ładne... [3]
                      Uwagi: 0,5l butelka kupiona w pobliżu krakowskiego Rynku za 3,00 zł. W kategorii cena/jakość daję 3,5/5 pkt. Dobre lekkie piwo, sprawia wrażenia "delikatnego" pod kątem smaku i nagazaowania.

                      Moja ocena: [3.7]
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, głębokie złoto, klarowny. [4]
                        Piana: Brak [1]
                        Zapach: Słodki, słodowy. Trochę marketowy. Przypomina mi słodycz tanich strongów z Jabłonowa. [2]
                        Smak: Nic specjalnego, dużo słodyczy słodowo-miodowej i właściwie nic poza tym. Piwo smakuje jak tani mózgotrzep z Jabłonowa. Na finiszu pojawia się tępa, nieprzyjemna gorycz. [2]
                        Wysycenie: Drobne, ale mocno szczypiące. Siada na żołądku. [2.5]
                        Opakowanie: Butelka z gołym kapslem. Etykieta nie ma w sobie nic ciekawego. Na plus jest jedynie podanie ekstraktu na kontrze. [3]
                        Uwagi: Piwo ma 5,5% a smakuje jak mocna marketówa. I ta pseudomiodowa słodycz aż poraża. Piwo kosztowało 3,30zł...To ostatni pity przeze mnie Krajan. Dołączam ten browar do Głubczyc, Połczyna i Ediego.

                        Moja ocena: [2.075]
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #27
                          Fotka:
                          Attached Files
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nasycone złoto, trochę za ciemne jak na 12,1°. [4]
                            Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, mało osadza się na ściankach. [2.5]
                            Zapach: Stęchła słodkawa słodowość oraz esencjonalna zupa warzywna. [2]
                            Smak: Piwo mdłe, wodniste, ścierowate, słodkawe, niemal bez goryczki, z ogromnym warzywnym DMS-em. Paskudztwo, nie daje się pić. [1.5]
                            Wysycenie: Przesadzone. [3.5]
                            Opakowanie: Stare, tandetne wzornictwo. [2.5]
                            Uwagi: Pite 20 listopada 2012 r. Chociaż "pite" to zbyt daleko posunięte określenie. Spróbowane i wylane.

                            Moja ocena: [2.05]

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #29
                              Warka do 08.07.2013 jak ulał pasuje do oceny Twilight_Alehouse
                              Myślałem, że będę twardy i wypiję. Nie dałem jednak rady i piwo poszło w kanał.
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...