Jabłonowo, Mocne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 08-2009
    • 991

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher
    Uwagi: Super piwko. Polecam!

    Moja ocena: [2.65]
    Ah, ta ironia
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Mario_Lopez
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 08-2009
      • 991

      #62
      Po kilkumiesięcznej przerwie w piciu tego piwka, w dniu dzisiejszym znów powróciłem do niego, zakupując dwie puszki (niestety butelkowe widziałem tylko w jednym miejscu w Krakowie, ale wtedy nie myślałem zupełnie żeby je zakupić), no i nie mogę nic pozytywnego na jego temat znowu powiedzieć (z wyjątkiem tego jednego razu gdzie smakowało mi bardzo). Piany brak, posmak Jabłonowa wyczuwalny w pełni czyli standardowo, bąbelków jak na lekarstwo, w moich okolicach piwko pite wyłącznie przez lokalną żulerie... Jedyny pozytyw w tym piwie to cena (przy samym dworcu PKP i PKS puszka kosztuje 2 złote). Pewnie jeszcze z braku funduszy się na nie skuszę, ale to już w akcie desperacji
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • Radical
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 03-2008
        • 145

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
        Tez stwierdzam, ze nie zle to piwo. Zastanawia mnie tylko, czy uzyskanie 7,2% alkoholu z 12,1% ekstraktu jest w ogole osiagalne, to znaczy, jest to teoretycznie mozliwe?

        W ostatnim okresie zauważono, że w wielu browarach, szukając oszczędności, zdecydowano się na produkcję mocnych piw z jak najniższego ekstraktu brzeczki podstawowej. W konsekwencji trafiają na rynek marki, które zawierają przykładowo 7% alkoholu i równocześnie zaledwie ok. 12% ekstraktu, np.: ˝Mocne˝ z browaru ˝Jabłonowo˝. Jest to tzw. piwo wysokoodfermentowane, które oprócz mocy nie oferuje konsumentowi ani szczególnych doznań smakowych, ani tak naprawdę prawdziwego smaku piwa.
        Radical.

        Comment

        • Radical
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 03-2008
          • 145

          #64
          To piwsko ma jednak 5.4% ekstraktu i 7.2% mocy.
          Radical.

          Comment

          • leona
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 07-2009
            • 5853

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radical
            To piwsko ma jednak 5.4% ekstraktu i 7.2% mocy.
            Ja stawiam, że jednak ma więcej mocy.... albo nie było pierwsze tego wieczoru

            Comment

            • Krzaken
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 03-2011
              • 5

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nie zwiastuje nic dobrego. [2]
              Piana: Sina, aż strach patrzeć nawet. [1]
              Zapach: Po zaciągnięciu nozdrzami towarzysz wypadu w podziw wpadł, żem w stanie jest to wlewać w gardziel.. [1.5]
              Smak: Nie do opisania sromotnie zły. Żal, że ujemnych punktów dać nie można. [1]
              Wysycenie: Przez pierwsze pięć minut drażni jeszcze język, a później szczęśliwie słuch o nim zanika, przez co zapach nie uprzykrza życia. [2]
              Opakowanie: Prostym jest jak kanalizacja w namiocie. Razi na dodatek żółtą wstęgą u góry puszki nosząc czerwony napis "produkt polski" czym wstyd przynosi. [1.5]
              Uwagi: Boże uchroń przyjacioły jak i nieprzyjacioły moich przed nieszczęściem owym! Coby się kulturalnie wyrazić: w nozdrza bije smród stęchłej szmaty a smak gorszym jeszcze jest, bo mydlinami po przełknięciu daje.
              JEDYNYM plusem jest woń otrzymana przy beknięciu tęgim:
              w stronę powrotną zapach nawet przyjemny.

              Moja ocena: [1.3]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 22-03-2011, 22:35.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 11-2009
                • 6312

                #67
                Słodkie ale nie bardzo przykre... choć nie lubię zbytnio słodkich jakoś to dało się wypić...
                Zapach nawet znośny, bardziej słodowy... gaz i piana słabe... w sumie wypite...

                Jest sporo miejsc w których można umieścić swój post o tym piwie ale stawiam na to...

                Piłem testowo nieraz jabłonowskie /nie mówię o manufakturze/ i przeważnie był syf... dziś to piwo było najbliższe nazwy piwo...
                Attached Files

                Comment

                • dyczkin
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #68
                  W cenie 1,99 jest to jedno z najlepszych piw
                  Ostatnio wypiłem 2 i w czasie kryzyzu portfelowego śmiało można kupić.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Cez
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
                    W cenie 1,99 jest to jedno z najlepszych piw
                    Ostatnio wypiłem 2 i w czasie kryzyzu portfelowego śmiało można kupić.
                    To już rozumiem Twoje podejście do ...

                    Skoro cenisz Brew Doga, to po co sięgasz po Jabłonowo Mocne? Skoro poznałeś smak dobrego piwa...
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
                      To już rozumiem Twoje podejście do ...

                      Skoro cenisz Brew Doga, to po co sięgasz po Jabłonowo Mocne? Skoro poznałeś smak dobrego piwa...
                      Wypiłem 2 Mocne i basta. Czas na ekstraklasę piwną
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • wit
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 12-2012
                        • 144

                        #71
                        No cóż, będąc na wakacjach na Kaszubach i mając do wyboru Jabłonowo Mocne, Specjala i piwo wielkoprodukcyjne kupowałem Mocne. Potem z niejakim zdziwieniem zobaczyłem, że jest sprzedawane w paskudnych plastikowych butelkach 0.66 z jednej z sieci supermarketów.
                        Piana obfita, piwo jest bardzo ciężkie w smaku, na pewno za słodkie, choć przez tą słodycz przebijała się też odrobina goryczy. Ogólnie do popicia mięska przy ognisku - ujdzie.

                        Comment

                        • Jerzy1960
                          Porucznik Browarny Tester
                          🍼
                          • 07-2004
                          • 370

                          #72
                          Alkohol: 7,2 % obj. Puszka 500 ml. Nabyty w zeszłym tygodniu w Olkuszu. Najlepiej spożyć przed: 01.08.2014. Męcząco wyczuwalny spirytus. Widok puszki podobny do: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=46368

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 08-2009
                            • 991

                            #73
                            O Matko, jak ja mogłem to pić kiedyś w ogóle... Zakupiłem dzisiaj dla przypomnienia i z kapslem Manufaktury Piwnej, widziałem kilka egzemplarzy z takim właśnie kapslem.

                            Widzę, że "korkują" czym popadnie.

                            Piwo w smaku niedobre, jak jeszcze ich "Mocne Miodowe" da się wypić, tak to jest dramatyczne i niegodne.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • WojciechT
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty. Dosyć jasny jak na strong lagera. [4.5]
                              Piana: Niska, nietrwała. [2]
                              Zapach: Słodowo-skarpetkowy. Słodkawy. [2.5]
                              Smak: Wyraźna, taka chlebowa i całkiem przyjemna w odczuciu słodowość - i to jest chyba jedyna dobra rzecz, którą mogę napisać o tym piwie. Po pierwszym łyku już myślałem, że tragedii nie będzie - ale chwilę po przełknięciu do głosu dochodzi ordynarna, odalkoholowa, ściągająca gorycz i - jedncześnie - landrynkowa słodycz. Gdyby ta pierwsza - piwo by było naprawdę niezłe. Niemniej posmak ten skutecznie zniechęca do brania kolejnych łyków. [2]
                              Wysycenie: W normie. [5]
                              Opakowanie: Ładny kapsel, skład w miarę pełen i miło, że uczciwie napisali, że piwo zawiera E-300, czyli antyutleniacz. Chociaz podejrzewam, że przeciętny konsument tego piwa ledwo umie czytać. Poza tym opakowanie w 100% klasyczne; i całkiem ładny kapsel. [4]
                              Uwagi: Gdyby nie ten alkohol...

                              Moja ocena: [2.55]

                              Comment

                              • WojciechT
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #75
                                I zdjęcie aktualnej butelki ku przestrodze:
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...