Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19180

    #76
    Wali po oczach z etykiety słowo "Mocne" to czego się można spodziewać jak nie alkoholu?! Przecież nie mocnych wrażeń... raz kiedyś spróbowałem i nigdy więcej!

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Wali po oczach z etykiety słowo "Mocne" to czego się można spodziewać jak nie alkoholu?! Przecież nie mocnych wrażeń... raz kiedyś spróbowałem i nigdy więcej!
      Od tej mocy aż porobiłem literówki, a nawet połknąłem całe słowa, w sprezentowanym przeze mnie opisie.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6182

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto /na foto wyszło ciemniejsze/. [3]
        Piana: Nie duża, po chwili niepełna warstewka i nic na szkle. [3]
        Zapach: Owocowość /może z odcieniem mandarynkowym/ i lekkie alko. [2.5]
        Smak: Myślałem że będzie total padaka a dało się wypić do końca. Choć nie jest to cymes to mam wrażenie że jest jakieś lżejsze, nie tak przykre owocowo i ten alko nie aż tak "bije" [3]
        Wysycenie: Średnie. [3]
        Opakowanie: No nie jest najgorzej ale to tylko średni średniak graficzny. [3]
        Uwagi: Dawno nie piłem "tego" i przypadek / oczywiście / sprawił że wlałem "to" w siebie. Nie było źle ale żeby wracać do Mocnego w normalnych warunkach to zdecydowanie nie.

        Moja ocena: [2.825]
        Attached Files
        Last edited by Javox; 09-03-2015, 09:20.

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #79
          W jednej z krakowskich sieci sklepów Mila, wersja butelkowa po 1,35, a puszkowa 1,65.

          Zmroziłem okrutnie i jedno po całym upalnym dniu weszło bez większych oporów, chociaż wiadomo, że to nadal podłe piwo i jeszcze ten śmieszny napis "Piwo Regionalne".

          Wypiłem sobie dla przypomnienia i kontroli czy przypadkiem nie polepszyło się w smaku.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • LubieStrongi
            Senior
            • 02-2016
            • 197

            #80
            Warka do 5.08.2017, pite na hejnał, choć pokale mam.


            Kolor: Jasne złoto.
            Piana: Trwała, opadła po pięciu minutach.
            Zapach: Diacetyl,
            Smak: nie czuć alkoholowości, jest lekko słodkie, lekko słodowe, czuć metaliczność od chmielu no i ma też sporo diacetylu. Smak wyraźnego chlebka, moczonego w mleku. Misiowate.
            Wysycenie: Wysokie.
            Opakowanie: Wyróżnia się szatą graficzną.
            Uwagi: Pyszne piwko, mogące spokojnie konkurować z Hoplaagą dostępnością i ceną, a przy lepszych warkach, takich jak ta, stosunkiem smaku do ceny.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #81
              Na hejnał, 5 minut i piana była
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • LubieStrongi
                Senior
                • 02-2016
                • 197

                #82
                Pieniło się z puszki, no co? Widziały gały, co brały.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2300

                  #83
                  Lana niepasteryzowana wersja mocnego Jabłka (jak mówią miejscowi na Woli) to kultowa pozycja ze sklepu Pod Strzechą.
                  Kiedy pojawiło się kilka lat temu za trzy zeta za literka okoliczna żuleria przerzuciła się z biedronkowego Sarmaty na to piwo i schodziło tego kilka beczek dziennie!
                  Obecnie kosztuje 5.49 zł. co powoli staje się dla niektórych ceną zaporową
                  Ale żarty na bok, za te grosze dostajemy bardzo przyzwoitego stronga, w aromacie zapowiada się mocno słodko, ale w smaku jest nieźle, na początek czuć nawet goryczkę, po chwili wychodzi mocno słodowy chlebek. Czuć moc, ale nie wyłazi alkohol. Dobrą robotę robi niepasteryzacja, nuta świeżego piwa dobrze równoważy odczuwalny diacetyl. Gaz nieco za wysoki.
                  Z puchy bym po to nie sięgnął, ale beczkowe jest co najmniej poprawne.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, delikatnie zamglony, przejrzysty. [3]
                    Piana: Drobnoziarnista, wysoka, trwale obklejająca szkło, utrzymująca się do końca. [4]
                    Zapach: Słodki. Owocowy i lekko maślany, bez alkoholowych zapaszków. [2.5]
                    Smak: Owocowy, troszkę maślany z minimalnym miodowym posmaczkiem. Słodkawe z niezbyt ciekawą goryczką, ale bez tragedii. Alkoholu w zasadzie nie czuć... [3]
                    Wysycenie: Utrzymało się do końca. [4.5]
                    Opakowanie: Zwrotne, etykiety od lat bez większych zmian, kapsel był rocznicowy. [3]
                    Uwagi: Warka do 20.04.2018, wypite 1.02'18. Może być, tylko trzeba pić schłodzone, bo im bardziej się ogrzewa, tym jest gorsze i co tu dużo pisać... staje się męczące. **283**

                    Moja ocena: [3]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎