Łódzkie, Junak Ciemne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2009.10
    • 730

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno rubinowy, klarowny. [4]
    Piana: Średnio obfita, całkiem gęsta, o przeciętnej trwałości, koloru beżowego. [3.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny a szkoda, bo całkiem przyjemny: palony z nutami karmelowymi. [3.5]
    Smak: Spora paloność, leciutki karmel i praktycznie brak słodyczy. Byłoby naprawdę smaczne gdyby było nieco bardziej treściwe. [4]
    Wysycenie: Średnie, pasuje do piwa. [4.5]
    Opakowanie: Niespecjalnie estetyczna puszka, ekstrakt podany. [3]
    Uwagi: Kupione w Carrefour za 2,59zł.
    Smaczne ciemne piwo, biorąc pod uwagę fakt, że nie kosztuje fortuny i jest łatwo dostępne zapewne będę dość często do niego wracał.

    Moja ocena: [3.75]
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • Kwadri
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2009.10
      • 1216

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bordowo-brązowy. [4]
      Piana: Lekko beżowa, średniobąblowa, bardzo wysoka jak na piwo z puszki. Po kilku minutach opadła do grubej warstwy, by w końcu zostawić gruby pierścień. [4]
      Zapach: Nieciekawy. Początkowo kompletnie brakuje ciemnych akcentów. Dopiero później się pojawiają. Mocno przypomina mi nieudane warki Sarmackiego. [3]
      Smak: Mało słodyczy. Kwaskowość połączona z palonym słodem. Później dociera gorycz, która zostawia lekką paloność. Ogólnie przyzwoity ciemniak w relatywnie niskiej cenie. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: Niezbyt ładna, brązowa puszka z orłem. Plus za podane parametry. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.45]
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • zgroza
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2008.03
        • 3605

        #33
        Nie będę tego oceniał jako osobnego piwa, przecież to ewidentnie Cork, choć akurat testowana przeze mnie warka z blachy była widocznie słabsza od Corka pitego z butelki, trochę wodnista i trochę kwaskowata. Cyrki najdziwniejszego browaru w Polsce są poniekąd męczące, a przecież taki Junak to naprawdę dobre piwo, nawet przy swoich wadach. Wytrzymał (choć oczywiście nie wygrał) przy Skalaku tmavym, a to nie jest takie proste.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • wrednyhawran
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2010.07
          • 1784

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nie jest to typowy ciemniak. Kolor nieco jaśniejszy, bardziej przypomina mi czeskie polotmave. Jeśli wierzyć, że to to samo piwo co Cork, który wgproducenta jest stoutem, to coś jest nie tak, bo kolor jak na stouta zdecydowanie za jasny. [3]
          Piana: Pojawiła się przy nalewaniu, utrzymała się jakiś czas, po czym zniknęła do cieniutkiej mgiełki. Słabo. [2.5]
          Zapach: Dość przyjemny, choć trąca nieco tanim Jabłonowem. Trochę paloności, trochę razowości. [3.5]
          Smak: Pije się lekko. Piwko jest dosyć kwaskowe, ale są również nuty zbożowe i palone. Wszystko kończy się fajną kawowo-chmielową goryczką. Piwo proste, niewymagające, nie ma co narzekać i wybrzydzać - całkiem smaczne. [4]
          Wysycenie: W pierwszej fazie nieco zbyt szczypiące, potem jest już ok. [4]
          Opakowanie: Brązowa puszka z orzełkiem i emblematem rodem z kurtki harleyowca. Grafika nie poraża, ale jak na piwo z niższej półki wyróznia się. Plus za komplet danych. [4]
          Uwagi: Przyzwoity półciemniak w dobrej cenie.

          Moja ocena: [3.625]
          Last edited by wrednyhawran; 2011-09-27, 21:21.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Myszon007
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2007.02
            • 1208

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowo-herbaciany, z rubinowym przebłyskiem. Troszkę za jasny jak na ciemne (jako półciemne byłby w sam raz ) [3.5]
            Piana: Dość obfita, całkiem wytrzymała jak na piwo puszkowe. [4]
            Zapach: Bardzo przyjemny - nuty karmelowe, palone, skórka chleba razowego. Szkoda, że aromat niezbyt intensywny. [3.5]
            Smak: Temu piwu brakuje troszkę treści - ale i tak jest nieźle. Charakterystyczna dla ciemniaków palona goryczka, sporo karmelu, pod koniec nieco kawy. Dobre. [4]
            Wysycenie: Odpowiednie, jedynie pod koniec degustacji trochę brakuje gazu. [4.5]
            Opakowanie: Nawet znośna puszka. Plus za wszystkie informacje, co na marketówkach nie jest regułą. [3.5]
            Uwagi: Dobrze że to piwo przetrwało w Carrefourach - oryginalny Cork jest nieosiągalny, po tym jak BŁ przestały rozlewać do butelek. Polecam - cena ok 2,50.

            Moja ocena: [3.8]
            ♪♫

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              #36
              Nie za słodkie i nie za karmelowe... wcale nie kwaśne... całkiem znośne.
              Smak lekko karmelowo-kawowy... całkiem do wypicia.
              Gaz nie za mocny ale ok.
              Tylko zapach jakby z jakimiś lekami mi się kojarzy, z tym że jest raczej słaby.
              Piana niestety tylko na chwile, kręcenie kuflem niewiele daje...

              Spokojnie mogłem wyobrazić sobie całkiem nędzną zawartość w nieznanej konserwie a tu fajne zaskoczenie.
              Niedrogi produkt z półki Kerfura... w tej klasie i cenie daje pozytyw.
              Attached Files
              Last edited by Javox; 2011-11-08, 10:14.

              Comment

              • VanPurRz
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2008.09
                • 4229

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno wiśniowe [3.5]
                Piana: Tworzy się sporą czapą, po dłuższej chwili pozostaje trochę zbyt mała i zbyt dziurawa warstwa. [3.5]
                Zapach: Bardzo przyjemy, delikatny ale wyraźnie karmelowy , w tle toffi. [4]
                Smak: W smaku te same nuty, głównie karmel plus toffi. Trochę w kierunku słodyczy sztucznej. Piwo mimo sporego ekstraktu jest trochę zbyt puste. Średnio pijalne trochę zalegające na żołądku. W "paszczy" niestety odczucie wodnistości. Finisz goryczkowy (paloność) i przyjemny. Gdzieś daleko alkohol. [3.5]
                Wysycenie: Trochę zbyt duże. [3.5]
                Opakowanie: Puszka o fatalnym wzornictwie. [1]
                Uwagi: Gdyby nie było takie puste to byłby to całkiem przyjemny ciemniak w stylu starego Belfasta. Ale i tak za tą cenę całkiem porządne i niezłe piwo.

                Moja ocena: [3.55]
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • dyczkin
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2011.05
                  • 3657

                  #38
                  Całkiem przyjemny ciemniaczek. Tak jak nie przepadam za tego rodzaju piwami to Junak robi na mnie zaskakujące wrażenie i kupię to piwo nie raz
                  A pije je właśnie 2 raz I smakuje lepiej niż za pierwszym razem.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • disko
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2010.04
                    • 76

                    #39
                    Właśnie piję drugiego dziś Junaka Ciemnego i przypadkiem zauważyłem, że kupiłem przeterminowany egzemplarz. Pierwszy, którego piłem ma datę ważności 10.10.2012, a drugi 16.12.2011. Co ciekawe "ważny" Junak był strasznie wodnisty i bardzo pusty. Za to egzemplarz przeterminowany jest bardziej treściwy, ma mocniej wyczuwalny smak i aromat, a także jest pełniejszy w smaku.

                    Jutro wracam do sklepu poszukać więcej przeterminowanych egzemplarzy

                    Comment

                    • dyczkin
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2011.05
                      • 3657

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko
                      Jutro wracam do sklepu poszukać więcej przeterminowanych egzemplarzy
                      Poproś o zniżkę
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Czapayew
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.10
                        • 1966

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny, prawie czarny, klarowny. [4.5]
                        Piana: Na początku obfita, dość wysoka i gęsta. Niestety - bardzo szybko podlega unicestwieniu. [3.5]
                        Zapach: Niewyraźny - nuty owocowe plus coś jak kawa zbożowa. [3]
                        Smak: Niestety, na pierwszy plan wybija się tępy, plastikowy posmak. Nawet jeśli na moment on ginie, w jego miejsce pojawia się wodnistość z nutą palonego słodu. [2]
                        Wysycenie: Niezłe - bąbelkuje dość długo i drobno. [3.5]
                        Opakowanie: Takie sobie - puszka w metalowo-harleyowych klimatach. [3]
                        Uwagi: Kupione w Carrefour Express na 3 Maja w Katowicach. Miałem nadzieję na nieprzesłodzonego ciemniaka i taki był - niestety przegięty w drugą, chemiczną stronę.

                        Moja ocena: [2.75]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • dyczkin
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2011.05
                          • 3657

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
                          Całkiem przyjemny ciemniaczek. Tak jak nie przepadam za tego rodzaju piwami to Junak robi na mnie zaskakujące wrażenie i kupię to piwo nie raz
                          A pije je właśnie 2 raz I smakuje lepiej niż za pierwszym razem.
                          Dzisiaj kupiłem i już dobrego wrażenia piwo nie robi
                          Słabo w zapachu i smaku. Piwo wodniste, kwaskowe.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • sasser
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2012.07
                            • 107

                            #43
                            Całkiem przyzwoite ciemne piwo na co dzień. Może za tą cenę da się kupić lepsze piwo, ale niekoniecznie tak dostępne jak to. Piana jest słaba, szybko opada do zera. Zapach w porządku, raczej zachęca do picia. W smaku przede wszystkim posmaki palone, do tego mamy delikatną goryczkę i lekką słodycz. W sumie, za takie pieniądze, to całkiem fajne piwo dla fanów piw ciemnych, którzy do tej pory nie znaleźli piwa "codziennego".

                            Comment

                            • wasyll
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2008.09
                              • 1823

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Delikatnie jasna wersja Pepsi, dla mnie zdecydowanie za jasne. [3]
                              Piana: Dawno nie piłem piwa całkowicie pozbawionego piany, totalny brak, klapa! [1]
                              Zapach: Trochę metaliczności, trochę karmelu, jest też aromat słodyczy. Nie szczypie, ale zachwycać też nie ma się nad czym. [2.5]
                              Smak: Gdyby nie metaliczność i tępawy posmak to byłoby ok, a tak jest poniżej przeciętności. Nic specjalnego, czekolada, palone aromaty? Raczej nie, trochę karmelu, może delikatne nuty razowe. [3]
                              Wysycenie: Za wysokie, szczypie w gardło. [3]
                              Opakowanie: Pucha, parametry podane, wizerunek... no cóż, pozostawia wiele do życzenia. [3]
                              Uwagi: Zdecydowanie wolę dorzucić parę groszy i wypić ciemne Tyskie. Piwo poniżej oczekiwań.

                              Moja ocena: [2.625]
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • patyczek
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2013.01
                                • 220

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brązowo miedziany, klarowny. [4]
                                Piana: Średnio wysoka, beżowa o sporych pęcherzykach, prędko znika nie pozostawiając na szkle nawet jednej kropki. [3]
                                Zapach: Umiarkowanie wyrazisty. Przede wszystkim ciemne słody, miód, ciemne pieczywo, śliwki suszone, rodzynki. kawa zbożowa. [3.5]
                                Smak: Słodkawo wytrawne. Tu także karmel w roli głównej, trochę czekolady, kawy i rodzynek. Wyczuwam także cynamon. Nadto obecny trochę mdły, cukierkowy posmak. Goryczka niezbyt intensywna, o gorzko czekoladowym profilu, lekko ściągająca. [3.5]
                                Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                                Opakowanie: Kolorowe, jaskrawe, przyciągające wzrok. Odważne zestawienie kolorów (głównie różnych odcieni czerwieni), grafika prosta, nieco kiczowata, informacje podstawowe, ale z ekstraktem i chmielem w składzie. Ogólne wrażenie pozytywne. [4]
                                Uwagi: Data spożycia do: 24.02.2014. Całkiem niezłe piwo, w przystępnej cenie. Jak na nasze standardy nie słodkie, a nawet lekko wytrawne. Niestety posiada jeden zasadniczy mankament - jest zbyt wodniste. Przypomina w smaku rozcieńczonego Portera. Gdyby nie to, za tą cenę - byłaby rewelacja.

                                Moja ocena: [3.525]

                                Comment

                                Przetwarzanie...