Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Stout ciechanowski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    Myślałem, że to ja dzisiaj miałem pecha i kupiłem egzemplarz wadliwie zakapslowany, no ale widzę, że całkowity brak piany i wysycenie na poziomie zerowym (nie słabym, ZEROWYM) to normalka w tym piwie.

    Będę chciał się napić podłej kawy, to sobie sam zaparzę.

    Pewnie się nie znam, ale ja już dziękuję za tego stouta...

    Odradzam.
    Last edited by Mario_Lopez; 09-12-2013, 11:49.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • corsano
      Senior
      • 05-2013
      • 182

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, pod światło rubinowe refleksy [4.5]
      Piana: Pomimo intensywnego nalewania piany brak [1]
      Zapach: Intensywny, głównie karmel, lekko palony [4]
      Smak: Dziwne ale sprawia wrażenie wodnistego, smak słodki, karmelowy, lekko kwaskowe, niska goryczka [2.5]
      Wysycenie: Bardzo niskie, za słabe [3.5]
      Opakowanie: Czarna etykieta w stylu Ciechana, kontr etykieta z dobrym opisem, kapsel na dziesięciolecie browaru [4]
      Uwagi: Bardzo słabo, wiedzę, że nie ma żadnej poprawy, warka do 25.01.2014, pite w temperaturze 14°C

      Moja ocena: [3.1]

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        Oj rzeczywiście słabo ...
        Piana rachityczna, pojawia się i znika; zapach - trudno tu coś "wywąchać" - jakaś taka słaba kawa zbożowa; smak zdominowany przez kwasek z niewielką dawką kawy, słodkim karmelem i majaczącą gdzieś w posmaku palonością z niewielką goryczką.
        Warka z datą przydatności do 16.02.14.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny. [4]
          Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, średnio wysoka. Niezbyt trwała. Zbita, beżowa. [3.5]
          Zapach: Baaaaardzo słaby. Jak woda z cukrem i jakąś majaczącą głęboko w tle kawą. [2]
          Smak: Ale to chyba miał być stout? A gdzie kawa, a gdzie paloność? Gdzie tu w ogóle jest smak? Podobnie jak w zapachu jest jakaś niemalże homeopatyczna, wołająca gdzieś z głębin nuta kawy, ale to jest wszystko! Gdyby ktoś podał mi to piwo zawiązawszy uprzednio oczy, nie wiem, czy zgadłbym, że to piwo jest w ogóle ciemne. A już na pewno nie, że ma być stoutem! Poza tym jest jeszcze delikatny kwasek i jakiś nieprzyjemny posmak, kojarzący mi się z... Tranem. [2]
          Wysycenie: Za niskie. [4]
          Opakowanie: Jak to Ciechan. A, i jest informacja, że jest to "ulubione piwo Karola Machlejda", czyli dawnego właściciela browaru w Ciechanowie. Cóż - myślę, że gdyby teleportował się do XXI wieku i spróbował tego piwa, to przestałoby być ono jego ulubionym. [4]
          Uwagi: Piwo nie powinno nazywać się "Stout", tylko "niemalże bezsmakowe ciemne coś, co obok stouta nawet nie stało". Tylko byłby problem z upchnięciem tego na etykiecie.

          Moja ocena: [2.45]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            Nie wiem, czemu napisałem, że jest drobnopęcherzykowa. Nie jest. Coś mi się na mózg rzuciło.

            Beżowa zresztą też nie...
            Attached Files
            Last edited by WojciechT; 27-01-2014, 22:26.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              A i szklaneczka klei się do bąbelków
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • sebbar
                • 05-2011
                • 19

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny do czarnego brakuje bardzo dużo. [3]
                Piana: Po przelaniu do szkła pojawiła się i tak szybko jak się pojawiła tak szybko zniknęła. bardzo cieniutka obrączka z niej została. [1.5]
                Zapach: Kompletnie nic nie czuję. Jakbym wąchał wodę z cytryną. [1.5]
                Smak: Odrobina kwaśności z ciemnych słodów, bardzo wodniste minimalna goryczka. [2]
                Wysycenie: Niskie. [3]
                Opakowanie: Ciechanowskie. Krawatka naklejona byle jak. [2]
                Uwagi: Najsłabsze piwo z Ciechana jakie piłem.

                Moja ocena: [1.875]

                Comment

                • TomN
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 106

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrunatny. [4]
                  Piana: Jasny beż, drobna i nietrwała. [3]
                  Zapach: Niewyraźny, ziemisty, lekko czekoladowy, cienka kawa, ale mocno się trzeba za nią nawąchać. [2.5]
                  Smak: Kwaskowaty, wodnisty z lekką goryczką. Kwaśność wyraźnie tu dominuje. [2]
                  Wysycenie: Za niskie nawet jak na stout. [3]
                  Opakowanie: Standard Ciechana, wsio ok. [4]
                  Uwagi: Warka do 16.02.2014

                  Moja ocena: [2.525]

                  Comment

                  • Kalianna
                    Member
                    • 08-2013
                    • 41

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pite za każdym razem w mrocznych wnętrzach, więc i kolor odpowiednio mroczny [4.5]
                    Piana: Mimo najszczerszych chęci i nalewania z rozmachem nie udało się wzbudzić choćby milimetrowej obrączki z piany. [1.5]
                    Zapach: Zapachy stoutowe (kaowo-czekoladowe, palone) na granicy autosugestii. Jedyne co ewentualnie czuć to lekka kwaskowatość [2]
                    Smak: Smak....kwaśny, leciuteńka goryczka. A przede wszystkim poczucie jakby ktoś mi dolał szklankę wody (niegazowanej). Nie dobrnęłam do końca. [2]
                    Wysycenie: Za niskie, nawet jak na stouta, co tylko potęguje wrażenie rozcieńczenia piwa. [2]
                    Opakowanie: Klasyczne ciechowskie z ładnym ciechanowskim kapslem, ale ja gustuje w etykietach, które można czytać "do piwa" i wiele się z nich dowiedzieć. [3.5]
                    Uwagi: Szczęśliwa, że w końcu stout strafił pod strzechy supermarketów/hipermarketów i niektorych osiedlowych sklepów, jeszcze przed spróbowaniem piwa, poleciłam je wielu osobom. Zastanawiam się ile osób zakupiło i ile będzie się do mnie zwracało z żądaniem zadośćuczynienia! Albo co gorsze ile osób zrazi się do stoutów...

                    Moja ocena: [2.15]
                    Respect beer.

                    Comment

                    • Undeath
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 113

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrunatny z rubinowymi refleksami, piwo klarowne. [3.5]
                      Piana: Pojawia się i znika i znika, z naciskiem na znika w zastraszającym tempie, nie udało się jej zrobić ponownie. Kolor ciemnego beżu, grubepęcheże. [2]
                      Zapach: Ah dam półtorej bo oprócz gwoździ udało mi się wyczuć nawet lekką paloność, ale tak to pusto w aromacie. [1.5]
                      Smak: Tego co można było się spodziewać po zapachu, jak pierwszy Bojan rdza gwoździe, lekka kwasowość, ogólnie nie pijalne to piwo po kilku łykach oraz potem po kolejnych próbach wypicia wylałem... Poziom żelaza we krwi mam dobry więc nie potrzebowałem go uzupełnić [1.5]
                      Wysycenie: Bardzo niskie, nawet jak dla anglika [2]
                      Opakowanie: Zgrabna etykieta Ciechana, jedyne co było interesujące w tym piwie. Kapsel z emblematem, na etykiecie większość informacji [4.5]
                      Uwagi: Kupione w teskaczu, piwo rzeźnickie można podawać sędziom i młodym piwowarom jako wyznacznik metaliczności w piwie. Żal myślałem że piwo będzie w miarę przyzwoite.

                      Moja ocena: [1.825]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Mnie korciło w tesco aby to zakupić, ale mocno sobie na szczęście zakodowałem opinie z forum, więc nawet ręki nie wyciągnąłem w jego kierunku
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          hahaha ja to jednak jestem nie reformowalny chyba

                          Kupiłem ponieważ:
                          nie piłem go jeszcze
                          był w Tesco na wyprzedaży po 3 zł już z butelką więc w cenie eurolagera
                          miałem po robocie ochotę na ciemne


                          Warka 01.04.2014

                          Kolor: Ciemnobrunatny
                          Piana: średnie i drobne pęcherzyki, średnio obfita, opadła do kożuszka, nie zdobi szkła. Bardzo przeciętna
                          Zapach: lekka paloność, leciutka słodowość, ogólnie leciutki

                          Smak: Niby słodowy, nie ulepkowaty, a zarazem wodnisty. Czuć jakąś tam paloność, leciutką kawkę i na końcu popiołową goryczkę. Smakuje jak tmave lub jakiś przeciętny polski ciemniak. Nie było tragedii, ale po co pisać stout jak nim raczej nie jest?

                          Wysycenie: średnie ku niskiemu, jest ok
                          Opakowanie: nawet ładna, ogólnie ujdzie

                          Uwagi: za 3zł z kaucją warte spróbowania.
                          za normalną cenę ok 5zł porażka

                          Może za pół roku jak znowu będzie wyprzedaż do kupię na sprawdzenie czy nadal nie jest stoutem
                          Last edited by dlugas; 22-03-2014, 10:26.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Mocho
                            Member
                            • 01-2014
                            • 92

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrunatny, prawie czarny, pod światło rubinowe przebłyski [4]
                            Piana: niezbyt obfita i szybko opada, zostaje tylko obrączka [3]
                            Zapach: lekko kawowe, trochę kwaśny zapach, ale czuję też coś słodkiego czego nie potrafię nazwać. Zapach całkiem przyjemny, ale mało intensywny [3.5]
                            Smak: dość słodkie, czuć trochę kawy, w zasadzie czuję jakbym pił jakiś słaby porter [3.5]
                            Wysycenie: niewysokie, w sam raz jak dla mnie [5]
                            Opakowanie: bez zastrzeżeń, podoba mi się [5]
                            Uwagi: jeżeli cena regularna byłaby równa kwocie którą zapłaciłem (3 zł z butelką) byłoby to niezłe piwo do picia na co dzień, za 6 zł które kosztuje normalnie raczej go nie kupię. Warka 01.04.2014

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎