Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2011.05
    • 3657

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
    Piana: Niestety niemal żadna. W żaden sposób nie udało mi się osiągnąć piany, o której można by coś napisać. To co na siłę powstało zniknęło zaraz - to duża wada.
    Trzeba było lać agresywnie
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • szu29
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2011.04
      • 98

      #77
      To by się wpieniło
      http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

      Comment

      • wrednyhawran
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2010.07
        • 1784

        #78
        Dziś kupiłem sobie po raz kolejny to piwko i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu otrzymałem butelkę z pieczęcią "Browaru Arcyksiążęcego" - dokładnie taką samą jak te, do których teraz leją Żywca...
        Czy wie ktoś o co tu chodzi? Mam nadzieje iż nie oznacza to, że jeden z moich ulubionych browarów należy do GŻ

        A tak już swoją drogą - piwko niezmiennie pyszne
        Last edited by wrednyhawran; 2011-10-24, 18:43.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #79
          Właśnie tak. Zaczęli wykupować małą konkurencję.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23860

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            Właśnie tak. Zaczęli wykupować małą konkurencję.
            Nie strasz kolegi Wredny - to się zdarza.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • wrednyhawran
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2010.07
              • 1784

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              Nie strasz kolegi Wredny - to się zdarza.
              No, to dosyć spora wpadka Pierwszy raz na coś takiego trafiłem.
              Last edited by wrednyhawran; 2011-10-24, 21:05.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • dadek
                Major Piwnych Rewolucji
                🍺
                • 2005.09
                • 4642

                #82
                Już tyle razy było to wałkowane... Butelka Żywca ma taką samą wysokość i gabaryty jak inne ŻGB oraz PP i CP. Są ze zwrotów w skrzynkach, w browarze idą przez myjkę potem na linie rozlewniczą i masz znów napełnione. Wśród tysięcy butelek nie ma możliwości przesortować każdej a i browarom specjalnie na tym nie zależy, nawet koncernom.

                Comment

                • delvish
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2004.11
                  • 3508

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
                  a i browarom specjalnie na tym nie zależy, nawet koncernom.
                  Wręcz przeciwnie. Koncernom zależy, ale wyłapywanie nie swoich butelek wśród miliardów chwilę trwa.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2009.08
                    • 658

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowo-miedziany. [4.5]
                    Piana: Na początku ładna czapa, potem ładnie się trzyma i w międzyczasie oblepia szkło. [4.5]
                    Zapach: Za te chmiele dałbym się pokroić, uwielbiam ten zapach. [5]
                    Smak: Goryczka, solidna goryczka, przeplatana karmelowymi nutami, ale na koniec i tak zostaje chmielowa goryczka. [5]
                    Wysycenie: Nie zwracałem uwagi, znaczy że idealne. [5]
                    Opakowanie: Mogłoby być bardziej zachęcające do spożywania tego świetnego piwa. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.85]

                    Comment

                    • Zeberdee13
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2011.07
                      • 20

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny miedziany/ herbaciany, czyli generalnie zgodnie z sugestią w nazwie - bursztyn jak się patrzy... klarowne. [5]
                      Piana: Na początku piękna lekko beżowa czapa, jednak dość szybko się redukuje, aczkolwiek wyraźny kożuch pozostaje niemal do samego końca. Do tego osadza się na ściankach, tworząc rozmaite wzory. [4.5]
                      Zapach: Od razu czuć, że mamy do czynienia z górną fermentacją... do tego karmelowa słodowość i chmiel. Mimo wszystko spodziewałem się trochę intensywniejszego zapachu. [4.5]
                      Smak: Przyjemnie współgrający z goryczką karmel, a do tego jeszcze lekka kwaskowatość. Na dobrą sprawę żaden ze smaków nie dominuje nad resztą, co jest niewątpliwie atutem. [4.5]
                      Wysycenie: Umiarkowanie niskie, czyli takie jakie być powinno - absolutnie nie ma do czego się przyczepić. [5]
                      Opakowanie: No tutaj już jest gorzej... Generalnie całkiem schludna i przemyślana koncepcja, aczkolwiek niespecjalnie rzuca się w oczy. Do tego wyraźnie krzywo przyklejona kontretykieta, nie do końca pasująca krawatka i brak dedykowanego kapsla. Krótko mówiąc poprawnie i warto by było odrobinę nad nim odrobinę popracować. [3]
                      Uwagi: Jak dla mnie niesamowicie pijalne i można chyba rzecz, że taki rodzynek na piwnej mapie Polski - no nie licząc Pinty rzecz jasna.

                      Moja ocena: [4.475]

                      Comment

                      • maciek6
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2009.07
                        • 14

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciany, bursztynowy, klarowne. [4]
                        Piana: Początkowo dość wysoka, pozostała do końca w postaci zgrabnej warstwy, zostawia ślady na szkle. [4]
                        Zapach: Połączenie niezbyt intensywnego chmielu i owoców, bardzo przyjemny [4]
                        Smak: Intensywna i przyjemna goryczka, chmielone jak nie w Polsce akcenty owocowe raczej w tle, bardzo dobre. [4.5]
                        Wysycenie: Trafione, czyli pozwala pić piwo z przyjemnością, nie dając jednocześnie zbyt o sobie znać. [4.5]
                        Opakowanie: Karczmę z etykiety rozpoznam z daleka. [3.5]
                        Uwagi: Piwo z partii do 01.03.2012 pozostawiło bardzo dobre wrażenie, wypiłem z prawdziwą przyjemnością, a miły posmak pozostał jeszcze jakiś czas po skończeniu. Gdybyż jeszcze było nieco tańsze Kupione za 5 zł w Piwonii.

                        Moja ocena: [4.2]

                        Comment

                        • Cannabee776i99
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.08
                          • 658

                          #87
                          Kolejny raz nie zawiodłem się na tym piwie. Podobne do ataku chmielu, zarzyzykuję nawet twierdzenie, że to ta sama półka.

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2006.03
                            • 9875

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99
                            Kolejny raz nie zawiodłem się na tym piwie. Podobne do ataku chmielu, zarzyzykuję nawet twierdzenie, że to ta sama półka.
                            Za niska czy za wysoka?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • dyczkin
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2011.05
                              • 3657

                              #89
                              Odpowiednia, w sam raz
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • tom38
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2008.11
                                • 70

                                #90
                                Gdybyż jeszcze było nieco tańsze Kupione za 5 zł w Piwonii.

                                Moja ocena: [4.2][/QUOTE]

                                Jakość w cenie jest
                                FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                                Comment

                                Przetwarzanie...