Sulimar, Cornelius Honig Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2009.10
    • 1216

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4.5]
    Piana: Bujna, ładna. Po 5 minutach zostaje gruba ochronna warstwa. [4.5]
    Zapach: Słabo wyczuwalny. Lekko pszeniczny z miodowym tłem. [3.5]
    Smak: Orzeźwiająca kwaskowość, później lekko wyczuwalny miód. Później czuć lekką goryczkę. Miód słabo wyczuwalny, przez co piwo dobrze orzeźwia. [4]
    Wysycenie: Wysokie. [5]
    Opakowanie: Utrzymane w stylu innych Corneliusów, tu etykieta z żółtym tłem przypominającym plastry miodu. Parametry podane. [4]
    Uwagi: Oceniane piwo z partii 19/08. Wcześniejsze podejście z innej warki nieudane - zapach mocno chmielowy, przypominający czeskie piwa, a w smaku wodnisty, słodki, a akcenty pszeniczne schowane daleko w tyle. Wcześniejszy zawód trochę obniżył ogólną ocenę.

    Moja ocena: [3.95]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Oskaliber
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2010.05
      • 727

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, jak na pszeniczne chyba nawet zbyt lekko. [2.5]
      Piana: Dosyć drobna, biała, trwałość nie najgorsza. [3.5]
      Zapach: Dominujący aromat miodu, gdzieś w oddali próbuje przebić się goździk i inne pszeniczne aromaty. [2.5]
      Smak: Dominująca kwaskowatość i miód, podobnie jak w zapachu akcenty pszeniczne gdzieś w oddali, prawie brak goryczki. [2.5]
      Wysycenie: Spore, ale jak na pszeniczne mogłoby być większe. [4]
      Opakowanie: Nie można mu nic zarzucić, plus za podanie ekstraktu i słodów. [4]
      Uwagi: Pod koniec już było mi za słodko, ale nie spotkałem się jeszcze z piwem miodowym po którym nie miałbym takiego uczucia. Za bardzo miodowe za mało pszeniczne. Jako piwo na lato może i by się nadało, ale są lepsze alternatywy.

      Moja ocena: [2.75]
      BeerFreak.pl

      Comment

      • Pery77
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2011.03
        • 142

        #48
        Piwo nie specjalnie zachwycające. Można wypić od czasu do czasu ale jakoś nie widze go jako piwa sesyjnego. Jest za mało pszeniczne a za bardzo miodowo-słodkie. Pomysł na piwo w sumie ciekawy ale chyba wykonanie nie do końca wyszło dobrze. Z podobnych piw wole Orkiszowe z miodem z Kormorana.

        Comment

        • CyboRKg
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2010.04
          • 594

          #49
          Nie ma innych do niego podobnych A jesli juz mialbym na sile w ktoryms dopatrywac sie podobienstwa - to "Cornelius Weizen Beer" z tego samego browaru, bo ostatnio stal sie znacznie slodszy niz kiedys.
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • cesarz
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2011.04
            • 6

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: zbożowy, mętny [4]
            Piana: jak to w pszeniczniaku - konkretna mały kożuszek utrzymuje się do końca [4.5]
            Zapach: Strasznie czuć miód - troche sztuczny i niezbyt przyjemny zapach [3]
            Smak: gorzko-słodkawe takie jak lubie [4.5]
            Wysycenie: standardowe dla tego typu piwa [4]
            Opakowanie: nieciekawe opracowanie graficzne - mogli się bardzi postarać [3]
            Uwagi: piwo kupione w sklepie Lewiatan na Borowskiej we Wrocławiu

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • centris
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2010.09
              • 18

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty [5]
              Piana: Jak w szampanie.Przy nalewaniu słychać głośne, eksplodujące bąbelki. Znika natychmiast. [1]
              Zapach: Przyjemny chmielowy [4]
              Smak: Najpierw Chmielowy łagodny, po 2 sekundach, przyjemny goryczkowy,z długim finiszem. [4.5]
              Wysycenie: Bardzo wysokie. [5]
              Opakowanie: butelka 0,5. Złocista etykieta [4]
              Uwagi: 5,1%

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • centris
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2010.09
                • 18

                #52
                Pomyłka w artomacie

                Omyłkowo dodałem opinie w artomacie, da sie ja usunąć/?

                Comment

                • docent
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2002.10
                  • 5205

                  #53
                  Kupiłem to, bo w wioskowym sklepie była to jedyna pszenica. Zapach i smak miodu jest nachalny i zdecydowanie zbyt słodki. Zresztą zarówno miód jak i same pszeniczne posmaki są z kategorii tych "syntetycznych". Nigdy więcej
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • szu29
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2011.04
                    • 98

                    #54
                    Ciekawe połączenie pszenicy z miodem. Taki słodkawy banan kończący sie goryczka. Ocena 4/5
                    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                    Comment

                    • wpadzio
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 2011.06
                      • 2648

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nie razi jako specjalnie. Lekko mętno-pomarańczowo-złocisty. [3.5]
                      Piana: Bzzzzzz... I już jej niemal nie ma. Skojarzenia z coca colą ewidentne ) [2]
                      Zapach: Dość przyjemnie obiecujący doznania smakowe. [4]
                      Smak: Jak na miodowe jest zdecydowanie za płytki, jak na pszenicę zbyt zdominowany miodem. Po kilkunastu minutach pojawia się jakaś niepokojąco nachalna nuta alkoholowa. W sumie dość przeciętnie. [3.5]
                      Wysycenie: No jednak to na szczęście nie cola. Wysycenie normatywne i optymalne [4]
                      Opakowanie: Rozumiem politykę i konsekwencję producenta w zachowaniu graficznego logotypu własnych produktów. I za to plus, bo seria na pewno jest spójna i rozpoznawalna. Plus też za parametry na kontrze. Mnie nie przekonuję jakoś jednak akurat taka stylistyka. De gustibus... [3]
                      Uwagi: Reasumując - nie zabija i nie... powala Mimo wszystko jako piwo "do towarzystwa" sprawdzi się bardzo dobrze.
                      Nabyte w Leclercu na Stokłosach za niewiele ponad 4 złocisze.

                      Moja ocena: [3.525]
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2010.07
                        • 1784

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękna, miodowo-pomarańczowa, niemal wzorcowa. [4.5]
                        Piana: Niezbyt wysoka i średniotrwała, ale drobna i kremowa. Ładnie brudzi szkło. [3.5]
                        Zapach: Przede wszystkim słód pszeniczny i drożdże. Potem bananki i goździki, a dopiero na końcu miód. Proporcje prawidłowe. [4.5]
                        Smak: Pszeniczniak pełną gębą. Solidna słodowa podstawa, spora bananowośc, chyba nawet jeszcze większa kwaskowość, miła goryczka na końcu, a wszystko wzbogacone o delikatną nutkę miodową. Cornelius Weizen z dodatkiem miodu wyszedł świetnie. [4.5]
                        Wysycenie: Jak na pszenicę niezbyt wysokie, ale pasuje i pije się świetnie. [5]
                        Opakowanie: Butelka z etykietą widoczną na wcześniejszych zdjęciach. Dosyc surowa, ale charakterystyczna dla Corneliusa. Na kontrze wszystko jest co potrzeba. Kapsel biały. [4]
                        Uwagi: To właśnie rozumiem pod pojęciem piwa miodowego. Delikatne wzbogacenie smaku miodem przy zachowaniu pierwotnych walorów smakowych piwa, a nie tworzenie ulepków, które zaklejają po dwóch łykach i zabijają wszystkie inne posmaki w piwie.
                        Dla mnie to jest najlepsze piwo miodowe w Polsce, a to głównie dla tego, że jest najmniej miodowe, a najbardziej piwne

                        Moja ocena: [4.4]
                        Last edited by wrednyhawran; 2011-09-14, 17:07.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • dyczkin
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2011.05
                          • 3657

                          #57
                          Czy ktoś zauważył zmianę etykiety,na nową, spójną z nowymi Corneliusami?
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • prilo
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2011.09
                            • 3

                            #58
                            Bodajże w Baltic Porterze, także zmieniona została etykieta.

                            Comment

                            Przetwarzanie...