Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2011
    • 3657

    Co się dzieje z Lwówkiem Książęcym? Od kilku warek czuć w tym piwie ewidentny sok z kapusty
    W tej konkretnej czyli 22IX nie jest ona tak bardzo wyrazista(ta ewidentna wada) ale w poprzednich była bardzo wyraźna (wcześniejszych dat warek nie zapisywałem).
    Pamiętam że dawniej piwo to zasługiwało na swoją pozycje w konkursie Browar.biz na Piwo Roku ale teraz to tylko wspomnień czar
    P.S. Szkoleń sensorycznych nie miałem więc proszę o potwierdzenie moich opinii
    Pozdrawiam serdecznie
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • CyboRKg
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 04-2010
      • 594

      Piwa nieutrwalone z Ciechana i Lwowka zle znosza letnie upaly. Zdarza im sie skwasniec nawet na 10 dni przed data przydatnosci. Zdarzylo mi sie to ostatnio kilka razy z "Lwowkiem Ksiazecym" - ale nawet lekko kwaskowy byl wypijalny. Gorzej nadzialem sie na "Ciechana Pszenicznego" - zakupiony na 2 dni przed data - nadawal sie wylacznie do zlewu; wrecz cuchnal!
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2011
        • 3657

        Gdzie tkwi więc przyczyna tego kwaśnienia ?
        Powstaje w browarze czy na linii hurtownia-sklep?
        Czy metoda piwa nieutrwalonego czymś się wyróżnia? W innych piwach pitych przeze mnie soku z kapusty po prostu nie ma.
        Lwówek Książęcy nadal pozostaje jednym z moich ulubionych piw ale wrócę do niego raczej w późniejszym terminie
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • danhaj
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 04-2010
          • 619

          Mojej warce nic nie dolegało (partia do 10.IX.2011). Piwo smaczne, jak już ktoś napisał, faktycznie można skojarzyć z czeskim stylem. Gdy piłem, wyobraziłem sobie otwarte kadzie fermentacyjne i troskę piwowara, o to, by piwo było smaczne Solidne.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 03-2006
            • 13952

            Ja pisałem Muszę zaznaczyć, że brałem w Tesco z lodówki. Były też egzemplarze na półce, które być może nie były już tak smaczne.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • danhaj
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 04-2010
              • 619

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
              Ja pisałem Muszę zaznaczyć, że brałem w Tesco z lodówki. Były też egzemplarze na półce, które być może nie były już tak smaczne.
              Tak, to Ty , doczytałem sobie w międzyczasie. Moje piwo było ściągnięte z półki, z małego osiedlowego sklepiku, który mam usytuowany na rogu budynku, w którym mieszkam. Mimo, że do końca terminu przydatności pozostał niespełna tydzień, piwo było smaczne, świeże i orzeźwiające w smaku.
              Last edited by danhaj; 04-09-2011, 21:43.
              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

              www.czechforum.pl

              Comment

              • Pendragon
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛
                • 03-2006
                • 13952

                Czyli im ta warka udała się wyjątkowo. Jeśli kombinują z różnymi słodami czy chmielami, to niech zostaną przy tych z 10.IX - to sugestia dla p. Jakubiaka.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Gość

                  Lwówka Śląskiego piłem ostatnio jakiś pół roku temu, kupowałem go w małym osiedlowym sklepiku, było to moje ulubione piwo z niesamowitą pianą, smakiem z nutką chlebowości. 2 dni temu kupiłem to piwo w tesco za 2.99 z datą do 10.09.2011 i niestety zawiodłem się na całej lini. Nie wiem co jest ale piwo jest mętnawe, doskwiera mu brak piany, zapach jakiś taki dziwny aż ciężko go opisać, smak taki nijaki bez dawnej chlebowości i charakteru. Jedynie wysycenie ok ;/

                  Comment

                  • Reters
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 08-2010
                    • 19

                    Zgadza się.Też zauważyłem od kilku warek że piwo jest mętnawe.I tak dziwnie smakuję...niby dobre ale to nie to co było.Lecz dziwi mnie najbardziej ta mętność.Ostatnio kupiłem całą skrzynkę mi w każdej butelce to było.Typowy osad na dnie(nie brudne) Czy ktoś może napisać co się dzieje w tym browarze?

                    Comment

                    • dlugas
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj
                      Mojej warce nic nie dolegało (partia do 10.IX.2011). Piwo smaczne, jak już ktoś napisał, faktycznie można skojarzyć z czeskim stylem. Gdy piłem, wyobraziłem sobie otwarte kadzie fermentacyjne i troskę piwowara, o to, by piwo było smaczne Solidne.
                      potwierdzam
                      wypiłem właśnie tą warkę z datą 10 lub 11.09.2011
                      kupiłem też dziś w Tesco za 2,99zł a ratuszowy za 1,99zł, przecenili bo już bliziutko daty spożycia

                      smaczne, na pewno powtórzę
                      ratuszowy troszkę za ciżżki, ale też niezły
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Feti
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 10-2010
                        • 801

                        Piję warkę ważną do 30.IX.2011 i próbuję ten kwas wyczuć ;-) No nie wychodzi. Goryczkowe bardziej niż zwykle.
                        KOńcze piwko i idę malować.

                        Comment

                        • tfur
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼🍼
                          • 05-2006
                          • 1305

                          od czasu do czasu robię próbne podejście. tak i wczoraj się stało. niestety, inaczej niż w przypadku jasnego z konstancina, spotkało mnie rozczarowanie. lekka ścierka w zapachu zniechęciła mnie po paru łykach. zlew. partia z datą 25 IX. walczcie dalej.
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • kosher
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛
                            • 04-2005
                            • 2308

                            Dziś piłem tą samą warkę co Feti- 30.09.
                            Na plus: smak czyli wyrazista goryczka co jeszcze niedawno nie było stałą cechą Lwówka oraz gęsta, długo opadająca piana.
                            Na minus (?): lekko mętne mimo, że przechowywane w sklepowej lodówce. Chyba, że teraz tak ma być i Lwówek będzie już zawsze trochę zmętniały

                            Comment

                            • lolek08
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 07-2010
                              • 57

                              A ja dzisiaj pije tą warkę do 10.09 a mamy 18.09 i jest ok.
                              Przyznam,że buteleczki od zakupienia były przechowywane cały czas w lodóweczce
                              www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

                              Comment

                              • chemmobile
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Albo wam się strasznie zmysły rozjeżdżają, albo Lwówek Książęcy rzeczywiście lata od bandy do bandy. Wczoraj piłem warkę z wyciętą datą na etykiecie pomiędzy 5 a 10 X 2011. Piękny, chmielowy zapach, średnio treściwe, ale słodowość długo pozostaje w ustach. Pils wypisz wymaluj. Przyczepiłbym się jedynie do metalicznego posmaku, który popsuł nieznacznie pozytywne wrażenia.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...