Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Ciemny Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nesca
    Member
    • 11-2010
    • 38

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno - bursztynowy, mętny [4]
    Piana: wysoka, średnio pęcherzykowata, jaśniutko beżowa, opada stosunkowo wolno, pozostawiając osad na szkle [4]
    Zapach: niezbyt intensywny zapach, ale przebijają palone słody jęczmienne, karmelowe [3.5]
    Smak: wytrawny, niezbyt ostry, po chwili kwaśny odpowiedni dla typu piwa, pozostaje w ustach, nie wyczuwalny karmel z zapachu [3.5]
    Wysycenie: średnie do dość wysokiego, niezanikające [3.5]
    Opakowanie: Utrzymana w typie Corneliusa, ale stonowana i pasująca do piwa, ma wszystkie informacje [4]
    Uwagi: Dość drogie w sklepie przy ul. Św. Ducha w Gdańsku (Świat Piwa ?). Piwo niewątpliwie do popijania!

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • baania
      Senior
      • 10-2009
      • 317

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czerwony lekko mętny. Po wlaniu osadu drożdżowego zrobił się brązowo-czerwony, mocno mętny. [5]
      Piana: Początkowo wypełniła pół szklani, szybko opadła do 2cm, do końca dotrwał 1cm. Beżowa. [4.5]
      Zapach: Zbożowo-goździkowy. W tle lekki banan, karmel i drożdże. [4]
      Smak: Pełne w smaku, kwaskowe (skórka cytryny i pomarańczy), cierpkie, gorzkie (podobieństwo do grejpfruta), lekki karmel, drożdżowe. Smaczne. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie, czyli dla mnie trochę za bardzo nagazowane. [3.5]
      Opakowanie: Bardzo ładne i estetyczne etykiety, ale nie wpadłem w żaden zachwyt. [4.5]
      Uwagi: Wg mnie udana ciemna pszenica. Smakuje mi i pewnie sięgnę jeszcze raz.

      Moja ocena: [4.1]
      Podcast o piwie
      Podcast o piwie | Facebook

      Comment

      • Hedin
        Senior
        • 02-2011
        • 370

        #18
        Zatęskniłem już za ich Ale Ale, jednak na szczęście wypuścili inny ciekawy produkt. Jasny weizen tego browaru jak dla mnie za słodki, z kolei dunkelweizen całkiem niezły. Jak dla mnie idealnie nachmielony, przyjemna goryczka, której się nie spodziewałem w takim piwie.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowy, mocno mętny. Pod mocne światło czerwonawe odcienie. [4.5]
          Piana: Beżowa, gęsta i wysoka. Opada powoli do ochronnej warstwy, która zostaje do końca. [4.5]
          Zapach: Trochę banana i drożdży oraz karmelowe tło. Intensywny i całkiem ładny. [4.5]
          Smak: Kwaskowość, nieco banana, drożdży i palonych posmaków, ale faktycznie jakoś mało to zgrane. W finiszu lekka goryczka z nieco kawowymi posmakami. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. Dla mnie za niskie. [3.5]
          Opakowanie: Nowa seria Corneliusów. Kapsel dedykowany, parametry podane na kontrze. [4]
          Uwagi: Z datą do 14.03.12.

          Moja ocena: [4.025]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czerwono-brunatny, mętny. [4]
            Piana: Była wysoka, choć dla mnie za mało pszeniczna, średnio pęcherzykowata, opada dość szybko do kożuszka, bez śladów na szkle. [3.5]
            Zapach: intensywny, banany wybijają się na pierwszy plan, lekki goździk i lekki karmel, w końcówce czuć kawę. [4.5]
            Smak: Na pierwszym planie kwaskowość, potem banany, przy przełykaniu wydaje się metaliczny, mało nut palonych. [4]
            Wysycenie: na początku wysokie, potem jednak spada i brakuje go przy końcówce. [3.5]
            Opakowanie: Nowy wypust Sulimaru, całkiem udany, podane wszystkie dane, kapsel dedykowany. [4.5]
            Uwagi: Udana ciemna pszenica, pita drugi raz, przy pierwszy razie musiałem być źle skalibrowany, przy ponownym spróbowaniu odczucia moje różnią się diametralnie.

            Moja ocena: [4.125]
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brąz, mętny. [5]
              Piana: Na początku bardzo ładna: gęsta, obfita, beżowa. Niestety szybko robi się dziurawa i zaczyna powoli opadać. [3.5]
              Zapach: Średnio intensywny, wyraźny karmel, lekkie nuty banana i goździka, delikatne cytrusy. [3.5]
              Smak: Przede wszystkim wybija się mocna kwasowość, która według mnie jest przesadzona i przeszkadza. Dalej mamy lekki banan, ledwie wyczuwalny karmel i nieco nut palonych. Piwo jest nieco wodniste. [3]
              Wysycenie: Za niskie jak na pszenicę. [3]
              Opakowanie: Poza tym kogutem to wszystko ok. Ładna etykieta, dedykowany kapsel, podany ekstrakt. [4.5]
              Uwagi: Niespecjalnie mi podeszło. Kwasowość w smaku przeszkadza mi na tyle, że raczej do niego nie wrócę.

              Moja ocena: [3.4]
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • sebastian_wro
                Member
                • 09-2009
                • 32

                #22
                Muszę przyznać, że mi ten ciemny pszeniczniak bardzo podszedł, zwłaszcza wyraziste nuty słodu palonego, które sprawiają że jest to piwo całkiem treściwe i z polskich piw tego typu jak dla mnie najlepszy. Wrto spróbować żeby się chociaż przekonać

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnobrązowy, mętne [5]
                  Piana: wysoka, bardzo sztywna i trwała [5]
                  Zapach: pszeniczny, cytrynowy, lekko bananowy, z wyczuwalnym ciemnym słodem, dość intensywny [4]
                  Smak: pszeniczno-słodowy, wyraźnie ciemny chyba ze śladem karmelu, z jeszcze bardziej ciemnosłodowym posmakiem, treściwy [4.5]
                  Wysycenie: wysokie czyli jak trzeba [5]
                  Opakowanie: graficznie w miarę fajne, wszystko co trzeba podane [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.4]
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany, mętny. [4]
                    Piana: Wysoka, zwarta o drobnej konsystencji, dosyć trwała, zostawia po sobie cienki kożuszek i kilka plamek na szkle. [4]
                    Zapach: Słabo wyczuwalny. Palone słody, chleb razowy. Są też banany, goździki na granicy odczucia. [3.5]
                    Smak: Kwaskowo wytrawny. Tu również są obecne palone słody, ale w mniejszym stopniu niż w aromacie. Są zapowiadane przyprawy korzenne - głównie goździki i cynamon, są cytrusy - cytryny, w dalekim tle banany. Goryczka o profilu gorzkiej czekolady. Finisz kwaskowo cierpki, z pestkowym wydźwiękiem. [4]
                    Wysycenie: Niemal perfekcyjne. [4.5]
                    Opakowanie: Eleganckie, gustowne, stylowe, wyśmienity dobór barw, grafika prosta, wyważona, ale wpadająca w oko, dane wyczerpujące. kapsel dedykowany. Całość dopracowana, znakomicie się prezentująca. [4.5]
                    Uwagi: Data spożycia do 15.07.2013. Może i odbiega od kanonu, ale generalnie smaczne, treściwe i nieźle zharmonizowane piwo.

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo mętny brąz. [4.5]
                      Piana: Za mała, znika do zera po pewnym czasie [2.5]
                      Zapach: Dominują banany, lekki goździk, lekkie toffi, mleczna czekolada, kawa. [4]
                      Smak: Pierwsze zrażenie - wodnistość, potem pojawia się smak banana i lekki kwasek, cytrusowo-ziołowo-kawowy dość długi finisz. [4]
                      Wysycenie: Duże, utrzymuje się. [5]
                      Opakowanie: Ładne, kompletne informacje. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.95]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Dragonfirer
                        Junior
                        • 05-2010
                        • 5

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor ciemny brąz, mętne, nieprzejrzyste. [4.5]
                        Piana: Szybko opadła do zera, został tylko mały pierścień przy ściankach naczynia. [2]
                        Zapach: Mocny zapach banana, a w tle gorzka czekolada i drożdże. [4]
                        Smak: W smaku dużo banana i drożdże [3.5]
                        Wysycenie: Piwo średnionasycone, co mi bardzo odpowiada - nie "siada" na żołądku. [5]
                        Opakowanie: Etykieta nie przypadła mi do gustu, nie podoba mi się stylistyka i dobór kolorów. [3]
                        Uwagi: Piwo mi jak najbardziej smakowało - za tą cenę polecam. Brakuje mi jednak czegoś więcej niż nut bananowych. W zapachu można doszukać się jeszcze czekolady, ale w smaku jest tylko banan, jakby dolano do piwa soku. Cornelius Ciemny Pszeniczny jest płytki i jednowymiarowy.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎