Gościszewo, [AleBrowar] Black Hope

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brzytki
    Junior
    • 06-2011
    • 6

    #46
    Piwo wróciło do sklepów i trzyma poziom.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Panowie z AleBrowaru, jak Wy chmielicie te piwa, że pietrucha na pierwszym planie występuje
      Zaraz potem czuć te chmiele, ale nie jakoś specjalnie mocno
      Zdaje się, że piwo straciło także na pełni.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • baania
        Senior
        • 10-2009
        • 317

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
        pietrucha na pierwszym planie występuje
        Nie wiem czy pietrucha, ale pachnie niespecjalnie.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
        Zaraz potem czuć te chmiele, ale nie jakoś specjalnie mocno
        Zgadzam się. Zdaje mi się, że pierwsza warka była bogatsza nie tylko w aromat chmielu, ale i ciemnych słodów.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
        Zdaje się, że piwo straciło także na pełni.
        Może piłeś za zimne? Mojemu pełni nie brakuje.

        Ogólnie piwo wciąż jest smaczne, ale pierwsza warka bardziej mi smakowała.
        Podcast o piwie
        Podcast o piwie | Facebook

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #49
          Mnie ta nowa odsłona pasuje bardziej od starej - owszem jest zdecydowanie mniej nachmielona (a przynajmniej takie jest moje odczucie) albo po prostu piwo jest lepiej zbalansowane, z lepszą podbudową która dobrze kontruje chmiel.
          Piwo jest mniej wyraziste może niż starsza odsłona ale i zdecydowanie lepiej pijalne.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny o delikatnym, opalizującym, brunatnym odcieniu, za co odpowiada mętność piwa. Praktycznie nieprzejrzysty jak stout. [4.5]
            Piana: Drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez kilka minut, po czym opada do postaci cienkiego kożucha. Pięknie oblepia ścianki szkła. [4.5]
            Zapach: W aromacie stautowa podstawa w postaci mlecznej czekolady. Wszystko to kontrują amerykańskie chmiele z przewagą żywiczno-sosnowych aromatów. [4.5]
            Smak: W smaku podobnie jak w zapachu, występują elementy charakterystyczne dla stoutu, z dominująca nutką czekolady. Nadaje to temu piwu delikatnej słodowej pełności i sprawia, że jest ono bardzo aksamitne. Chwile potem do głosu dochodzą amerykańskie chmiele w postaci żywicy, sosny, cytrusów i tropikalnych owoców. Goryczka mocna, lekko ściągająca. Piwo to smakuje różnie w zależności od temperatury serwowania. W wyższej piwo jest bardziej treściwe o solidnej stoutowej podstawie, natomiast jeśli jest bardziej schłodzone do głosu dochodzą chmiele i goryczka. [4.5]
            Wysycenie: Niskie. Mogłoby być nieco wyższe [4]
            Opakowanie: Charakterystyczne dla AleBrowaru, z wszystkimi ważnymi informacjami na etykiecie i kontrze. Dużym plusem całej serii tych etykiet jest fakt, że wyróżniają się one znacznie na sklepowej półce poprzez żywą kolorystykę i niebanalne grafiki. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.475]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              #51
              Pierwszy raz degustowałem to piwo - odczucia pozytywne, acz pozostaje pewien niedosyt: małe nachmielenie. Niby w zapachu czuć chmiel, niby w smaku też coś jest... Ale mało. Dodatkowo jakoś tak za słodko, szczególnie pod koniec półlitrowej dawki. Pewnie to wina Black Hawk'a z Nomada, który jest po prostu genialny i ciężko mu dorównać.
              Piwo ma potencjał, liczę na lepsze kolejne warki.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #52
                Jak na IPA to jest ok, wytrawne, chmielowe, przyjemna odmiana po ulepkach. Goryczka fajna i krótka, nie zostaje na długo. W PDSL podali za zimne, a wysoka pijalność nie pozwoliła mi czekać aż się ogrzeje, więc nie wiem jak pachnie.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4386

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
                  W PDSL podali za zimne, a wysoka pijalność nie pozwoliła mi czekać aż się ogrzeje, więc nie wiem jak pachnie.
                  Chyba jednak miałem rację próbując prowadzić kampanię przeciwko bełkotliwej "pijalności". No tak, mi też wysoka pijalność nie pozwala czekać aż się ogrzeje kieliszek dobrze zmrożonej wódki.

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #54
                    To nie pij wódki. Od wódki rozum krótki.

                    Piwo bardzo dobrze wchodzi. Tak lepiej i mniej bełkotliwie?
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #55
                      Świetne piwo - szkoda, że nie miałem okazji spróbować pierwszej warki, skoro piszecie, że piwo było jeszcze lepsze.

                      Barwa: Ciemnobrązowa, prawie czarna, mętne
                      Zapach: Czekoladowo-chmielowy (amerykańskie chmiele)
                      Smak: Chmielowo-żywiczny, potem słodowy, kawowy z nutą gorzkiej czekolady. Goryczka średnio wysoka, piwo treściwe i aksamintne
                      Piana: Piana obfita, sztywna, trwała i oblepiająca szkło
                      Last edited by von_scheisse; 19-01-2013, 18:33.
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #56
                        W końcu jest okazja by wypić Black Hope'a z drugiej warki jako pierwszego w kolejności i odczuć niezakłócony smak. Wizualnie bardzo przyzwoicie - czarna barwa, drobna piana w kolorze ecru (chciałem napisać beżowa ale jednak jest jaśniejsza).
                        W zapachu oczywiście wspaniały aromat chmielu rodem z USA dopełniony odpowiednią palonością.
                        Smak umiarkowanie pełny (sprawia bardziej wrażenie 14-tki niż 16-tki) ale to nie problem. Wyraźna goryczka, wyczuwalna paloność i ziołowość.
                        Rewelacyjne piwo i jak się okazuje moje obecne wrażenia pokrywają się z tymi sprzed 8 miesięcy.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Tomi45
                          Senior
                          • 07-2011
                          • 165

                          #57
                          Ponieważ przy tym piwie w sposób wyraźny pojawiają się opinie o różnicach pomiędzy poszczególnymi warkami (konkretnie - pierwszą i drugą) to mam następujące pytanie do osób lepiej zorientowanych: czy na różnicę może wpływać wyłacznie inna partia zastosowanego chmielu? Załóżmy że stosowany jest chmiel Citra - ale od dwóch różnych plantatorów, z plantacji położonych w odległości 200 km od siebie. Inna gleba, inna woda, trochę inny sposób suszenia. No i jak to każda żywa istota - dwie nigdy nie sa identyczne. Tak się zastanawiam że być może tu leży problem różnic pomiędzy warkami.....

                          Comment

                          • x57
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 247

                            #58
                            Piana niska ale bardzo trwała.
                            Barwa ciemnobrązowa/czarna.
                            Aromat żywiczno-cytrusowy, estry niskie, lekka czekolada na granicy autosugestii
                            Smak żywiczno-cytrusowy z lekką czekoladą, wyczuwalna słodowość, średnio pełne, goryczka średnio-wysoka ale b. czysta, nie ściągająca ani pozostająca, wysycenie średnio-niskie.
                            Pijalność wysoka.
                            Bardzo dobre, dużo lepsze niż ostatnia warka jaką piłem, wreszcie jest to Black IPA a nie dobrze nachmielony stout.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45
                            Ponieważ przy tym piwie w sposób wyraźny pojawiają się opinie o różnicach pomiędzy poszczególnymi warkami (konkretnie - pierwszą i drugą) to mam następujące pytanie do osób lepiej zorientowanych: czy na różnicę może wpływać wyłacznie inna partia zastosowanego chmielu? Załóżmy że stosowany jest chmiel Citra - ale od dwóch różnych plantatorów, z plantacji położonych w odległości 200 km od siebie. Inna gleba, inna woda, trochę inny sposób suszenia. No i jak to każda żywa istota - dwie nigdy nie sa identyczne. Tak się zastanawiam że być może tu leży problem różnic pomiędzy warkami.....
                            Jak dla mnie jest to konkretnie zmodyfikowana receptura ...na plus
                            Last edited by x57; 31-01-2013, 22:58.

                            Comment

                            • volodos
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 717

                              #59
                              Degustowane z kija 30.01 w BM w Katowicach. Niestety smak piwa z tej konkretnej beczki był bardzo odmienny od tego z pierwszej warki. Na wstępie wszystko przykrył alkohol - później już ciut lepiej, ale smak jakiś taki mało intensywny, niezbyt bogaty. Dodam, że to było pierwsze piwo tego wieczoru. Jak dla mnie porażka, szkoda było kasy na takie coś. Szczególnie ten przedni alkoholowy posmak - nie do przyjęcia. Normalnie wódą zajeżdżało. Czy ktoś pił to jeszcze w tym tygodniu w BM i miał podobne odczucia?

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardzo ciemny, nieprzejrzysty [5]
                                Piana: gęsta, średniowysoka, średniotrwała, zostaje cienka warstwa i odznacza się na szkle [4]
                                Zapach: bardzo przyjemny, żywiczno-cytrusowo-trawiasty [5]
                                Smak: żywiczno-cytrusowy, średniomocna goryczka, bardzo przyjemna, ciemny słód, pod koniec wyczuwalna paloność [4.5]
                                Wysycenie: bez zastrzeżeń [5]
                                Opakowanie: goły kapsel,trochę kiczowata etykieta, plus za podanie IBU [3.5]
                                Uwagi: Bardzo dobre piwo, nie żal wydanych pieniędzy (7,80)

                                Moja ocena: [4.625]

                                Comment

                                Przetwarzanie...