Widawa, Piwo Parowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.03
    • 1054

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
    Rychu już śpi, więc jako świadek naoczny odpowiem - Sharka już nie było w ofercie, więc nie. Sharka wypił w domu z butelki. Zresztą mojego też, bo pojechało zapomnianie do Gdańska
    Dokładnie tak. Pend. ma rację
    Ale ocenę Parowego napisałem już po wypiciu Sharka, stąd może jest ona taka, a nie inna. Czyli reasumując: Parowe piłem we wtorek, a Sharka w niedzielę, miałem na świeżo wrażenia z Sharka, a z Parowego nieco już nie na świeżo, ot, co.
    Last edited by Rycho_128; 2012-09-19, 10:46.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 2003.02
      • 12385

      #17
      Chodzi mi o to, że posmak tego wyrazistego piwa, może powodować, każde inne piwo pite bezpośrednio po nim może być wydawać się jałowe. Bo to piwo moim zdaniem ma bardzo wyraźny profil goryczkowy jak na tego typu styl.

      Comment

      • docent
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.10
        • 5205

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, przepięknie mętny. [5]
        Piana: Drobna, obfita, dość trwała. Aż się pokusiłem o test zapałki. Stanęła, ale za moment zaczęła pionowo tonąć [4.5]
        Zapach: Hmm, właściwie nie było to nic godnego zapisania. [3]
        Smak: Pierwszy łyk tego piwa nie przynosi interesujących doznań. Ot, taki niefiltrowany lager. Ale po chwili pojawiają się intrygujące cytrusowe posmaki charakterystyczne dla amerykańskiego chmielu. Autor tego piwa, Wojtek Frączyk potwierdził - Parowe chmielone jest amerykańską Citrą oraz nowozelandzką odmianą Pacific Gem. [4.5]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
        Opakowanie: Piękna kolejowa etykieta, szkoda że sposób nalepienia wypacza estetyczny efekt. [4.5]
        Uwagi: Bardzo oryginalne piwo, takich rzeczy nam trzeba!

        Moja ocena: [4.025]
        Attached Files
        Last edited by docent; 2012-09-19, 18:46.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Kwadri
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2009.10
          • 1216

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4.5]
          Piana: Całkiem wysoka, początkowo drobna. Po chwili bąbelki średnie i opada do ochronnego kożuszka, zostawiając spore firanki. Później gruby pierścień. [4]
          Zapach: Początkowo dominuje cytrusowy aromat od chmielu, pod spodem przyjemna, owocowa słodowość, z czasem coraz silniejsza i bardziej tropikalna. Tło delikatnie drożdżowe. Ładny. [4.5]
          Smak: Początek delikatnie słodowy z owocowo-cytrusowymi smaczkami, średniotreściwy. Powoli dociera średnio mocna goryczka, czuć, że od egzotycznych chmieli. Finisz wytrawny, zdominowany przez posmak od chmielu. Smaczne, do wielokrotnego użytku. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Etykieta ładna, z lokomotywą. Parametry podane. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.425]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • YouPeter
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.05
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, opalizujący. [4.5]
            Piana: Biała, średnio gęsta, utrzymuje się przez ok 3-4 minuty, następnie opada do postaci cienkiego dywaniku. Pozostawia niewiele śladów na ściankach szkła. [3.5]
            Zapach: Intensywny, wyrazisty i bardzo przyjemny. Chmielowy z żywiczno-owocowym akcentem. [4.5]
            Smak: Przyjemne sesyjne piwko, bardzo dobrze się pijące, praktycznie po odłożeniu kufla od razu ma się ochotę na następny łyk. Na pierwszym planie chmiel z korzenno-owocowym charakterem oraz po chwili mocna, delikatnie ściągająca goryczka. [4.5]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Stylowe, stonowane, czytelne. Jednym przypadnie do gustu innym nie. Jak dla mnie po prostu średnie. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.3]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • TomX
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.09
              • 1035

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętne złoto, bardzo ładny. [5]
              Piana: Śnieżnobiała, sztywna, odmierza każdy łyk na ściankach szklanki. Dość szybko redukuje się do grubej obrączki. [4.5]
              Zapach: Taki przeciętny - trochę słodu, trochę drożdży, świeży chmiel. Szału nie ma no i dość słabo wyczuwalny. [3.5]
              Smak: Na początku łagodna słodowość, taka chlebowa, dająca poczucie treściwości. Potem pojawiają się jakieś bliżej niezidentyfikowane przez mój słaby sensorycznie nos estry i inne górnofermentacyjne cuda. Na końcu objawia się chmiel - lekko trawiasty z wyraźną nutą grejpfruta i długo pozostającą, stonowaną goryczką. Dobre. [4.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie ciut za słabe. [3.5]
              Opakowanie: Czysta szklanka w krakowskiej Strefie Piwa. [4]
              Uwagi: Ciekawe jasne piwo. Gładko wchodzi, dobrze się pije do rozmowy ze znajomymi. Ani śladu weizena w smaku (według mnie).

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • leona
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2009.07
                • 5853

                #22
                Ciekawe piwo, przypomina kellery. Chociaż mi smakowało nie sądzę abym często po nie sięgał nawet przy hipotetycznej, stałej ofercie.

                Comment

                • Zybex
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2012.07
                  • 222

                  #23
                  Czy wyczuliście w zapachu i smaku... truskawki?!

                  Comment

                  • dyczkin
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2011.05
                    • 3657

                    #24
                    Bardzo przyjemnie piwo. Pasuje mi taka goryczka
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Sokół83
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.12
                      • 1598

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty, mętne [5]
                      Piana: biała, utrzymała się bardzo długo [5]
                      Zapach: słaby, chmielowy z dodatkiem drożdży [3.5]
                      Smak: po zapachu spodziewałem się cienkusza, a tu na początku uderza piękny, rozbudowany bukiet słodowy, z pokaźnym posmakiem chlebowym, na końcu raczej umiarkowana, ale długo zalegającą goryczka, z posmakiem chmielowym [5]
                      Wysycenie: OK [5]
                      Opakowanie: pite z beczki, niemniej jednak pomysł z etykietą kolejową bardzo mi się spodobał [5]
                      Uwagi: ciekawe piwo z fajną etykietą

                      Moja ocena: [4.475]
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 2002.07
                        • 14999

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasno- żółte, mętne [5]
                        Piana: obfita z początku opada powoli ale zauważalnie, biała, drobna [3]
                        Zapach: deliaktny ale miły, słodowo-chmielowy [3]
                        Smak: bardzo przyjemna chmielowość, aż czuć szyszeczki w ustach, lekkie, delikatne, dość pełne i treściwe, pozostaje w ustach dośc długi przyjemny posmak, głównie tego chmielu [5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: fajna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                        Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo z Chrząstawy, pije się szybko i z przyjemnością

                        Moja ocena: [4.075]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 2012-11-08, 21:56.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • dezir
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2011.03
                          • 31

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaelf
                          Czy gdzieś w Wawie można nabyć jakieś piwa z Widawy?
                          Trochę odgrzebuje temat z przed 2 miesięcy, ale może kogoś to zachęci. W Butelkach Zwrotnych na Żoliborzu jest dostępna Kawka z Widawy (została jeszcze jedna beczka 30 l), w magazynie na podpięcie oczekuje również Parowe i Czarny Kur.

                          Comment

                          • gaz4
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2009.04
                            • 192

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasne mętne złoto [4.5]
                            Piana: Dość obfita, drobna, powoli opadająca [4]
                            Zapach: Intensywny chmielowo-cytrusowy z odrobiną drożdży na koniec [4]
                            Smak: Lekka słodowość z owocowo-cytrusowymi nutami charakterystycznymi dla pszeniczniaków a następnie dość intensywna goryczka z chmielowo-trawiastym finiszem. Bardzo pijalne, aż chce się wsiąść następny łyk [4.5]
                            Wysycenie: Średnie [3.5]
                            Opakowanie: Ładna wzór etykiety, niestety sposób jej stan naklejenie zostawia wiele do życzenia [3]
                            Uwagi: Moje drugie spotkanie z browarem Widawa i już nie mogę doczekać się następnego

                            Moja ocena: [4.15]

                            Comment

                            • docent
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 5205

                              #29
                              Parowe zawitało do Warszawy i to z degustacji tego piwa mam jak najlepsze wrażenia jeśli chodzi o transport z Widawy. Uważam, że jest to jedno z bardziej nowatorskich piw na naszym rynku. Chciałbym powtórzyć...
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Pancernik
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2005.09
                                • 9782

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, minimalnie mętny, sprawia wrażenie ciut "przybrudzonego". [4]
                                Piana: REWELACJA!!! Biała, bardzo drobna, baaaardzo wysoka i baaaardzo sztywna, sama się "wyczapowała"! [5]
                                Zapach: Chmielowy ze śladami owocowo-cytrusowymi, bardzo orzeźwiający. [4.5]
                                Smak: Dominuje chmielowa goryczka, piwo jest delikatne, lekkie i bardzo smaczne. [4.5]
                                Wysycenie: Mnóstwo mikroskopijnych bąbelków. [4]
                                Opakowanie: Mały minus za niechlujnie naklejoną etykietę i goły kapsel. Poza tym dopracowane, z parametrami, stylowe, miłe oczom naszej biz-owej "podsekcji transportowej" . [4]
                                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, na początek końca weekendu wprawiło mnie w euforyczny nastrój. Kupiłem w "Piwotece", żałuję, że tylko jedną flaszunię, o ja głupia c**a!

                                Moja ocena: [4.475]

                                Comment

                                Przetwarzanie...