Svyturys, Okocim Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1835

    A jak jest w takim razie z Pszeniczne Naturalnie Mętne? W przypadku Portera jest coraz więcej sygnałów iż może to być nowe piwo. W przypadku nowej pszenicy obydwie mają po 5% alk. W zapachu jak i smaku starsza wersja posiada więcej pszenicznych akcentów. Dawno już poprzedniczki nie piłem, ale z tego co pamiętam bardziej mi do gustu przypadła.

    Comment

    • KajusAnt
      Senior
      • 02-2013
      • 347

      Dołączam się do pytania wraz ze zdjęciem. Ja wyczuwam dużą kwaśność w typ piwie.
      Attached Files
      Last edited by KajusAnt; 02-11-2013, 12:15.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano
        A jak jest w takim razie z Pszeniczne Naturalnie Mętne? W przypadku Portera jest coraz więcej sygnałów iż może to być nowe piwo. W przypadku nowej pszenicy obydwie mają po 5% alk. W zapachu jak i smaku starsza wersja posiada więcej pszenicznych akcentów. Dawno już poprzedniczki nie piłem, ale z tego co pamiętam bardziej mi do gustu przypadła.
        Ale i tak to piwo wyprodukowano w UE. I dalej robią ludzi w bambuko sugerując, wyglądem nowej etykiety, polskie pochodzenie. Kto bowiem czyta kontry?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Piłem 2 dni temu jeszcze starą wersję
          data 01.12.13

          Za mało banana, za mało piany(choć była nawet trwała), za bardzo kwaskowate i goździkowe. Ja lubię jednak więcej banana i balonówki.

          Dobre i orzeźwiające, ale bardziej na upalne lato jak na tą porę roku :]
          Last edited by dlugas; 30-11-2013, 10:40.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6303

            Dla mnie to " nowe ? " pszeniczne jest mało wyraziste...

            Nie pamiętam dobrze "starego" ale chyba było trochę ostrzejsze i kwaśniejsze...

            Piana - spora, na dłużej 1 cm.
            Gaz - mały.
            Aromat - lekkie goździki i banan... ale płasko.
            Kolor - mętny, żółty, jasno pomarańczowy.
            Smak - wyczuwalny lekki goździk, banan, kwasek o odcieniu pomarańczy... także płasko.

            Chyba jeszcze poszukam starego do porównania

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              Wypiłem i ja, wydaje się łagodniejsze od "starej" wersji.

              Mogę się mylić i może to jest to samo piwo. Muszę zrobić test porównawczy, póki jeszcze dostępna jest poprzednia wersja
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6303

                Piana - średnia ale szybko znikająca do niepełnej warstewki.
                Gaz - średni.
                Aromat - kwasek, nie za mocne goździki i banan.
                Kolor - mętny, żółty.
                Smak - kwaskowe, lekki goździk, banan.

                Poszukałem starszego do porównania i pewności nie mam...
                Ale chyba wolę tę starszą wersję bo jest kwaskowa.

                A tak ogólnie to obydwie te pszenice nie są wysokich lotów
                Attached Files

                Comment

                • bob1969
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 170

                  Jak z dostępnością starej wersji? Bo w moim regionie nigdzie jej nie ma ... przestali produkować?
                  Last edited by bob1969; 14-01-2014, 19:10.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6303

                    Byłem w kilku sklepach ani starej ani nowej wersji nie widziałem...
                    - starego portera też już nie widuje.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Stara wersja jest w Kauflandzie.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        To naprawdę dziś mój debiut z nową wersją.
                        Stara wersja mi smakowała tylko na początku, ale im dalej tym gorzej było.
                        Piwo kupiłem oczywiście w Żabce i jest z datą do 06.10.2014.
                        Jest lepiej od ostatnich partii '' starego'' . To oczywiście kwestia gustu, Javox lubi kwaskowe a ja słodkie.
                        Piana zbyt szybko opadła. Kolor trochę za jasny jak na mój gust. Mętność nie powala.
                        Pachnie ładnie, bananowo, goździki są minimalne, ale coś tu jest aptecznego też niestety.
                        W smaku już są kwaski, niestety i to idące w kierunku Łomża Pszeniczne.

                        Nowa wersja jest moim zdaniem smaczniejsza od ostatnich partii starej, ale i tak to jest daleko do mego ideału hefeweizena.
                        A jakby kogoś interesował mój ideał piwa pszenicznego to bym wymienił sporo niemieckich.
                        Na dzisiejszą potrzebę wymienię jednak dwa nie niemieckie, ale łatwo dostępne w Polsce : Ciechan Pszeniczne i czeski pszeniczny Primator. Czyli banany są dla mnie najważniejsze, taki mam gust i amen.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Czyli banany są dla mnie najważniejsze, taki mam gust i amen.
                          a już myślałem, że tylko ja mam zwichrowany smak :]

                          Choć nie zaprzeczę lubię też te kwaskowate, byle nie były takie mdło nijako wodnisto kwaskowate
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6303

                            Jak z tych Tychów...
                            Last edited by Javox; 24-01-2014, 20:55.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              o dokładnie, takiej kwaśnomdłości nie lubię.

                              Lubię albo kwaskowe jak cytrynka z goździkiem albo słodkawo kwaskowate z bananem oraz nutą goździka i balonówki :]

                              Stare oko pszeniczne można u mnie w mieście jeszcze znaleźć
                              ale po co :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                                a już myślałem, że tylko ja mam zwichrowany smak :]
                                To jest nas więcej, też wolę banany

                                Piję właśnie to nowe pszeniczne z Okocimia, tzn. z nie-Okocimia. Stare było produkowane ponoć na Litwie, to nowe zgaduję, że też.

                                A jak smakuje? Ano tak se. Aromat bananów i goździków jest bardzo delikatny, smak też taki trochę nijaki. Zastanawiam się, czy na pewno jest w nim więcej bananów czy kwasku i ciężko stwierdzić. Piana znika dosyć szybko, wprawdzie była na początku była wysoka, acz mocno dziurawa, gdzie jej tam do rasowych hefe-weizenów. Na pewno jest lepsze od lageroweizena z Tychów, ale i tak nic ciekawego. W tle majaczy jakiś apteczny i przyprawowy posmak. Niemniej od biedy, dla ugaszenia pragnienia można wypić - nie odrzuca, jest tylko mało interesujący, wodnisty i niezbyt intensywny.

                                Kupione razem z dwoma innymi okocimskimi piwami w sumie za 10 zł, więc średnio kosztował mnie 3.33(3) zł.

                                Comment

                                Przetwarzanie...