BrewDog, Hardcore IPA / American Double IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    #16
    Tym razem również wersja lana ale z krakowskiej Omerty.

    Odnoszę wrażenie, ze Brewdogi z poszczególnych warek potrafią się mocno od siebie różnić, co generalnie nie dziwi w przypadku rzemieślniczego browaru ale może wprowadzić w konfuzję. Ten Hardcore który spróbowałem, nijak nie równoważył wysokiego Blg równie wysokim IBU. Zarówno w zapachu jak i smaku zbyt wyraźna słodkość. Lemoniada a nie IPA
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Makaron
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.08
      • 2107

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
      Można tez spotkać pod nazwą American Double IPA:
      Właśnie pije to piwo. Gwoli wyjaśnienia jest to piwo marki Tesco Finest American Double IPA. Z tym, że w tym wypadku podają również gdzie to piwo zostało uwarzone, czyli BrewDog.

      Kolor: Głęboko miedziany, lekko mętne

      Piana: Niska, ale stabilna i gęsta.

      Zapach: Głównie czuć chmielowy aromat. Wyraźnie wyczuć chmiele amerykańskie, ale z całkiem wyraźną niezbyt przyjemną nutą suszonej trawy. Do tego dochodzi lekki drugoplanowe zapachy alkoholu i bardzo delikatny aldehyd octowy. Na samym końcu naprawdę delikanta słodkość słodów.

      Smak: Całkiem dobrze zbalansowany mocny ale. Główne cechy to oczywiście chmiel i goryczka. Ale na języku czuć gęstość i delikatną słodkość. I mocna goryczka na końcu. Do tego podobnie jak w aromacie jakby trawiaste posmaki chmieli, które mi niezbyt szczególnie podpasowały. Na koniec dochodzi rozgrzewający alkohol, ale w smaku w odróżnieniu od zapachu nie czuć nut alkoholowych.

      Pełnia smaku: Pełne lekko kleiste i średnio nagazowane piwo. Przy ponad 9% alkoholu wszystkich tych cech należy się spodziewać.


      Piwo jest wyraźne, mocne, gorzkie i dostarczy wrażeń odbiorcy. Osobiście nie jestem fanem tak mocnych piw, ale w ilości 0.33L wypite z przyjemnością, chociaż ostatnie dwa łyki były już troszkę męczące.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • lucifuge
        Porucznik Browarny Tester
        • 2009.11
        • 309

        #18
        hardcore to jednak hardcore, mała butelka wypita w domu jest ok - ciekawe doświadczenie zapachowo smakowe ale nie wyobrażam sobie tego piwa pitego na imprezie czy latem przy koszeniu. To nie ten typ . Za gęsto, za mocno, za ostro. Ale nikt nie mówi ,że hardcore is for all...

        Comment

        • e-prezes
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2002.05
          • 19244

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
          Słaba głowa
          Nie, naturalny bufor bezpieczeństwa.
          A wracając do piwa to wersja butelkowa nie mniej smaczna. Nagazowanie leniwe, ale piana mimo to imponująca, oblepiająca szklo. Wizualnie i smakowo poezja chmielowego anturażu. To piwo jest dla wielbicieli chmielu!

          Comment

          • pythonpunk
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2012.06
            • 6

            #20
            hardcore IPA to mistrzostwo. Brew Dog - punk as fuck

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              #21
              A coś o piwie napiszesz?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Mason
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2010.02
                • 3280

                #22
                Toć napisał że to mistrzostwo
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2012.08
                  • 2869

                  #23
                  Chciałbym mieć taką eau de toilette jak pachnie te piwo.Poziom alkoholu trochę zabija smak chmieli,wyczuwam też wyraźną słodowość.Wolę jednak Punka a od jednego i drugiego wolę nasze Imperium Atakuje.No ale zapach przebija wspomniane piwa.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2011.05
                    • 3657

                    #24
                    Wczoraj wypiłem to piwo jako 3 z kolei i zaskoczyło mnie słodyczą
                    A jeśli jest tu 150 IBU, to ja tego nie czułem.
                    P.S. Piłem z ojcem po połowie i ojciec wypił bez skrzywienia Smakowało mu
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • KrzychuN
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2006.12
                      • 74

                      #25
                      Przepyszne piwo. Zakupiłem w Anglii, piłem wersję Tesco American Double IPA.

                      Już w zapachu jest super - dominują cytrusy i chmiel.
                      Początkowo nie wiedziałem, że to piwo ma aż 9,2% i nie wyczułem w smaku takiej ilości alkoholu. Dopiero w głowie moc zaczęła mieszać i spojrzałem na ilość %. Alkohol czuć tak naprawdę pod koniec, gdy piwo jest cieplejsze.
                      Goryczka nie jest przesadzona. Świetnie zbalansowane piwo.

                      Comment

                      • stepwolf
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2012.09
                        • 26

                        #26
                        Barwa: miedziano-bursztynowa, mętna.
                        Piana: jasnobeżowa, nietrwała, grubo pęcherzykowa, mocno oblepiająca szkło.
                        Zapach: silny akcent chmielowy, do tego występują aromaty owocowe, lekka żywiczność i nuta alkoholowa.
                        smak: intensywny akcent alkoholowy. Do tego dochodzi lekka karmelowa słodycz i intensywna goryczka, którą jednak przytłumia alkoholowy posmak. Alkohol osadza się na języku i podniebieniu powodując uczucie ciepła. Owocowość występująca w zapachu, w smaku jest niewyczuwalna.
                        Wysycenie: niskie.

                        Uwagi: piwo jest dobre, ale jak dla mnie z uwagi na jego moc, alkohol mocno przytłumia inne akcenty smakowe. Pachnie super, ale gorzej ze smakiem.

                        Ocena 4/5.
                        http://notopopiwku.blogspot.com

                        Comment

                        • kamcio1990
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2010.11
                          • 300

                          #27
                          Zgadzam się z przedmówcą - zdecydowanie zbyt wyraźny w smaku jest alkohol, przez co za bardzo przesłania resztę smaków. Całość dobra, lecz nie powala - 4/5.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2012.08
                            • 2869

                            #28
                            Ja zakupiłem trzy piwka przy weekendzie.
                            Najważniejsze dane to piwo z terminem do 28.03. 2014.
                            Cóż, wypiłem już dziś nie jednego Imperiala, jednak w Hardcore spirit jest zbytnio wyczuwalny
                            Ogólnie jest to świetne piwo, ale tylko na raz lub dwa.
                            Ja tradycyjnie wolę Punka.

                            Comment

                            • vami
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2003.05
                              • 34

                              #29
                              Bardzo dobre piwko. Mocne, może lekko podjeżdża spirytem jak mocny porter. Intensywny zapach cytrusowy, chmiel, goryczka, wszystko to co lubię. Piwo jest ciężkie i na pewno nie jest to rzecz, której się wypije kilka butelek na raz.

                              Comment

                              • hopfenkopf
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2013.11
                                • 15

                                #30
                                wygląd: bursztyn, silne zmętnienie. konsystencja oleista, lepka. w środku butelki pływają jakieś grube cząstki. [3,5]
                                piana: na początku obfita. małe pęcherzyki szybko ustępują miejsca większym, cała piana znika w połowie szklanki 0,3l. [3,5]
                                zapach: złożony. na pierwszym planie bimber (niestety), na drugim żywica\cedr i dopiero gdzieś w tle cytrusy. [4]
                                smak: dzieje się tu równie dużo co w belgijskich kwadruplach: rozgrzewający alkohol, likierowa słodycz, rodzynki, żywica, mocna, czarna herbata, miód, niska kwaskowatość. goryczka dosyć wysoka, krótka, choć nazwa kazała mi spodziewać się czegoś jeszcze bardziej hardkorowego. wysoka słodycz i niczym niemaskowany alkohol stały się pod koniec męczące. jak dla mnie to piwo jest przeładowane. [4]
                                wysycenie: średnio-niskie, pasujące do lepkości piwa. [5]
                                opakowanie: industrialny styl, fajny kolor, ciekawy opis - klasyczny BrewDog [5]

                                kupione w Piwoszu na Żelaznej w Warszawie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...