Akcja - bojkot piwa bez podanego miejsca produkcji

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rivendel
    Porucznik Browarny Tester
    • 2010.06
    • 262

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    I tak to nic nie daje, piwa z KP pochodzące z Białegostoku czy Tych są dobre, najzwyczajniej dobre i wypijalne, natomiast te z Poznania są moim zdnaiem ohydne.

    Temat kiepskiej jakości wody w Poznaniu zapodał mi jeden z pracowników KP podczas rozmowy o róznicach smakowych tych samych produktów.
    Proponuje ślepy test.
    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

    Comment

    • rivendel
      Porucznik Browarny Tester
      • 2010.06
      • 262

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
      Wiekszęj głupoty dawno nie czytałem - wymiękam przy takim poziomie dyskusji. Oczywiście, że ma znaczenie i to istotne. Piwo wyprodukowane np.: w Czarnkowie będzie zupełnie inaczej smakowało niż to w Ciechanowie, a to z Ciechanowa inaczej niż to z Miłosławia. Itp, itd. Każdy z tych browarów ma inną wodę, inny stan urządzeń, inną kadrę, inaczej przechowuje słód i wiele wiele innych czynników wpływających na to, że niezmiernie istotne jest podawanie w jakim konkretnie browarze piwo jest warzone.

      ps. Drugi aspekt o którym powtarzam to zwykła uczciwość wobec kupującego. Ma on prawo wiedzieć z jakiego miejsca produkcji nabywa dany produkt. Przynajmniej dla części osób jest to ważne.
      To znaczy, że jak wyprodukują piwo na tej samej recepturze w dwóch różnych browarach to Ty rozpoznasz które w którym?
      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

      Comment

      • rivendel
        Porucznik Browarny Tester
        • 2010.06
        • 262

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        Próbujesz sprowadzić dyskusję do poziomu absurdu, rozmawiamy o podstawowych informacjach, jakie mogą się zmieścić na etykiecie.
        Czy uważasz, że tylko wojmat74 sprowadza tą dyskusję do absurdu?
        Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

        Comment

        • żąleną
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2002.01
          • 13239

          Nie wiem, jeśli uważasz, że ktoś jeszcze, to śmiało pisz, kto i dlaczego.

          Comment

          • Krzysiu
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.02
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            Artezan podaje siedzibę firmy, tak samo jak koncerny a nie w jakiej miejscowości znajduje się browar.
            Tego nie wiedziałem. W takim razie bojkot.

            Comment

            • tomolek
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2006.05
              • 1752

              To już się robi śmieszno-straszne...
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • dyczkin
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2011.05
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                Tego nie wiedziałem. W takim razie bojkot.
                Krzysiu jesteś nie zorientowany Nie tego się po Tobie spodziewałem
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • salvit
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2010.12
                  • 81

                  Temat dyskusji bez sensu. Najważniejsze jest czy piwo jest DOBRE!. A gdzie jest warzone to nie ma znaczenia.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2001.02
                    • 14936

                    Ty jesteś bez sensu. Twoja wypowiedź świadczy, że nie znasz się na piwie. Gdyby było tak, to każde piwo uwarzone w róznych browarach byłoby jednakowe. Przykład? Pilsner Urquell. Robiony w Tychach był inny niż robiony w Pilźnie. Właściciel robi sobie nawet wewnętrne zawody, który Pilsner z 27 produkowanych na świecie jest najlepszy.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek
                    To już się robi śmieszno-straszne...
                    Może jakiś argument?
                    Dla mnie śmieszno - straszna jest walka z bojkotem, którą toczy tu parę osób. Rozumiem postawę - bojkot jest głupi, nie podoba mi się i mam to gdzieś. Ale nie przyjmuję postawy - nie, bo nie.
                    Miemam, że w lakonicznej wypowiedzi tomolka chodzi o to, że podniosłem po raz kolejny rękę na świętość pt. "browar rzemieślniczy" paru kolegów. No cóż, ja w przeciwieństwie do niektórych nie zajmuję się chwaleniem złotego cielca. Nie buduję w domu ołtarzyków, nie palę przed nimi kadzidełek i nie walę czołem w podłogę pięć razy dziennie. Od ludzi, którzy podjęli się takich przedsięwzięć, oczekuję więcej, niż od molochów kierowanych przez anonimowe fundusze powiernicze.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
                    Krzysiu jesteś nie zorientowany Nie tego się po Tobie spodziewałem
                    Nie jestem. Nie śledzę w bezsenne noce wszystkiego, co się dzieje, a piwa Artezana do mnie nie docierają.

                    Comment

                    • tomolek
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2006.05
                      • 1752

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                      Może jakiś argument?
                      Dla mnie śmieszno - straszna jest walka z bojkotem, którą toczy tu parę osób. Rozumiem postawę - bojkot jest głupi, nie podoba mi się i mam to gdzieś. Ale nie przyjmuję postawy - nie, bo nie.
                      Miemam, że w lakonicznej wypowiedzi tomolka chodzi o to, że podniosłem po raz kolejny rękę na świętość pt. "browar rzemieślniczy" paru kolegów. No cóż, ja w przeciwieństwie do niektórych nie zajmuję się chwaleniem złotego cielca. Nie buduję w domu ołtarzyków, nie palę przed nimi kadzidełek i nie walę czołem w podłogę pięć razy dziennie. Od ludzi, którzy podjęli się takich przedsięwzięć, oczekuję więcej, niż od molochów kierowanych przez anonimowe fundusze powiernicze.
                      Krzysiu, browary rzemieślnicze nie są dla mnie świętością i nie prowadzą ich moi koledzy. Żadnego z tych Panów nigdy na oczy nie widziałem... Od wszelkich ołtarzy trzyma się z daleka.

                      Nie rozumiem tylko po co ładujecie w ten temat tyle energii. Tak jak pisałem wcześniej piw browarów, które nie podają gdzie warzą raczej nie kupuję bo są po prostu syfiate. Jakby robili dobre piwo, w dobrej cenie to bym kupował.

                      Wreszcie mogłem napić się w Lublinie Artezana (i to z beczki!) i Pacific bardzo mi smakował. Nie chcę go bojkotować! Przy okazji, skoro do Ciebie Artezan nie dociera, bojkot nie będzie szczególnie trudny...

                      Z drugiej strony przyznaję (biorąc jeszcze po uwagę jaką to reakcję wywołuje w opiniotwórczym bądź co bądź środowisku), że robienie wielkiej tajemnicy z miejsca produkcji wydaje mi się równie bezsensowne jak bojkotowanie.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • kloss
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.03
                        • 2526

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rivendel
                        To znaczy, że jak wyprodukują piwo na tej samej recepturze w dwóch różnych browarach to Ty rozpoznasz które w którym?
                        Wbrew pozorom czasem było to możliwe. Krzysiu pisał o Pisnerze Urquellu warzonym w Tychach i Pilżnie - różniły się niesamowicie i przy regularnym piciu można było spokojnie je rozpoznać i to nawet nie metodą porównawczą, czyli próbując na raz obu. Ja dla odmiany kiedyś zrobiłem sobie test porównawczy Warki z Warki, Elbląga i Leżajska i różniły się, przy czym ta z Leżajska wręcz drastycznie.

                        Comment

                        • Mason
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2010.02
                          • 3280

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                          Dla mnie zaskakujące są komentarze niektórych "ekspertów" na fejsbuku - Kopyry, Chmielarza. Chyba za bardzo wczuli się w rolę nieomylnych autorytetów.
                          Dowiem się w końcu, co waszmościa tak zaskoczyło w mojej wypowiedzi?
                          Last edited by Mason; 2013-04-18, 11:11.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2001.02
                            • 23860

                            Bardzo proszę wszystkich uczestników o tonowanie swoich wypowiedzi, przede wszystkim odzywki i przytyki osobiste proszę sobie darować.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • dlugas
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2006.04
                              • 4014

                              Czyli pomimo użycia tych samych składników wysypanych/wylanych z worków/beczek od tego samego dostawcy i tej z samej partii, z tak samo uzdatnioną wodą (bo chyba mają tam normy co do zawartości minerałów itp. do iluś tam po przecinku) Warka z Warki różni się znacząco od tej z Leżajska?
                              Ja w to wątpię, ale trudno mi będzie samemu to przetestować, bo wątpię żeby do moich sklepów często taszczyli piwo z Warki jak jest po sąsiedzku Leżajsk.

                              Faktycznie sprawna instalacja i czynnik ludzki, aż tak wpływają na smak kiepskiego/nijakiego piwa?

                              Co do Pilsnera Urquella:
                              to oni w Polsce warzyli piwo na dokładnie takich samych składnikach co to "oryginalne", tylko na innej wodzie?

                              No jeśli TAK to wychodzi że faktycznie sama instalacja i człowiek, aż tyle w tych molochach wnoszą do piwa, ale z drugiej strony i sam Pilsner U. ma jakiś tam smak, więc można wychwycić pewne różnice, bo jest z czego łapać te niuanse.

                              Taka Warka, Tatra czy Żubr jakimś konkretnym smakiem nie grzeszy, więc odróżnić miejsce produkcji po samym smaku jest chyba bardzo trudne (dla zwykłego pijacza piwa i nawet dla tych średnio i mocno wtajemniczonych)


                              Jeśli się mylę to proszę o skorygowanie.

                              Co do samego bojkotu, to mnie nie interesuje skąd jest dana Tatra czy Lech, bo różnicy nie wyczuwam i raczej nie wyczuję, ważne żeby pisało, że to produkt POLSKI, a nie ciągnąć OKOCIM pszeniczne z Unii czy z poza niej i pisać dumnie na etykiecie dyrdymały o polskości.

                              Zgadzam się także z tym, że pisanie PIAST WROCŁAWSKI czy Browary Królewskie albo Leżajsk Pszeniczne to jest już bardzo naciągane i faktycznie nieuczciwe.

                              W zwykłej spożywce jak by napisali "owczy ser tatrzański" a on by pochodził faktycznie z Bieszczad to chyba by tak łatwo to zjawisko by nie przeszło w kontrolach. Jogurt truskawkowy to nie to samo co jogurt o smaku truskawkowym itp. itd.

                              Fajne rozwiązanie widziałem na piwach z Rosji, bodaj na Baltice. Jest to tak rozwiązane jak na powyższym przykładzie z przyprawami. Jest kod, a pod spodem jest legenda i wymienione klika browarów z których to konkretne piwo może pochodzić dopasowane do odpowiedniej litery. Super sprawa.
                              to by chyba najszybciej mogło przejść w myśleniu koncernów do realnego życia. Etykiety zostają nadal jednakowe tylko nadruk serii się zmienia a on zmieniać się i tak musi
                              Z tym, że "oni" świadomie żerują na tym, że jak ktoś pije cool "młodziezowego"LECHA to 95% populacji od razu kojarzy go z POZNANIEM a nie z TYCHAMI, to samo z Kasztelanem z SIERPCa czy modnym "zagranicznym" heńkiem itp.

                              Z drugiej strony etykiety czyta chyba 1/4 konsumentów, więc to i tak nie załatwiałoby sprawy.
                              Last edited by dlugas; 2013-04-18, 12:28.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • kibi
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2004.07
                                • 1875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                                Czyli pomimo użycia tych samych składników wysypanych/wylanych z worków/beczek od tego samego dostawcy i tej z samej partii, z tak samo uzdatnioną wodą (bo chyba mają tam normy co do zawartości minerałów itp. do iluś tam po przecinku) Warka z Warki różni się znacząco od tej z Leżajska?
                                Zapytałem kiedyś człowieka oprowadzającego wycieczki po Browarze Żywieckim, czy oni produkując "Warkę" uzdatniają swoją wodę, żeby była taka sama jakiej używa browar w Warce. Odpowiedź brzmiała: "A po co, przecież nasza woda jest lepsza"
                                Nie wiem, czy tak jest w rzeczywistości, czy tylko tak mu się wydawało....

                                Comment

                                Przetwarzanie...