Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • irasi2
    Member
    • 06-2009
    • 53

    Czarnków czy nie?

    Mam wątpliwości odnośnie piw firmowanych jako Gniewosz Jasne, Ciemne i Koźlak. Rozumiem, że piwa te produkowane są/były przez browar Amber oraz Krajan. Na liście piw browaru Czarnków można też znaleźć od niedawna Gniewosza Jasnego i Ciemnego. Czy zatem produkcja tych piw przeniesiona została do Czarnkowa, a Amber i Krajan już ich nie warzy? Jeśli tak to kiedy nastąpiła zmiana? Czy Gniewosza Koźlaka nadal produkuje Krajan? Pod Czarnkowem to piwo nie figuruje. Do pytań skłoniła mnie nowa szata graficzna piw. W lokalnym Kauflandzie dostępne są i wersje stare i nowe i właściwie nie wiem czy kupiłem piwa z Czarnkowa czy nie.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Gontyniec zapewne kontraktował piwo w Krajanie lub Amberze dopóki nie przejął browaruw Czarnkowie - po zakupie zrezygnował z warzenia kontraktowego. Później ruszyła budowa browaru w Gontyńcu i jak to teraz wygląda to sam nie wiem, nie śledzę tematu od jakiegoś czasu.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13952

      #3
      Ktoś tam gdzieś napisał, że jakoby Czarnkowa całkiem zamknęli a warzą tylko w Kamionce.
      Ale to było raz i cisza. W maju Czarnków na pewno działał - byłem - widziałem - wąchałem.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ja jakiś czas temu przeprowadziłem dziennikarskie śledztwo . Zadzwoniłem do sekretariatu i jakaś miła rezolutna pani powiedziała, że to warzenie w innych browarach to już dawno nieprawda i że teraz warzą już te Gniewosze w Czarnkowie.

        Comment

        • irasi2
          Member
          • 06-2009
          • 53

          #5
          Dzięki za wszelkie info. Tymczasowo przynajmniej potraktuję aktualnie dostępne Gniewosze jako Czarnków

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Piłem ostatnio tego "nowego" Gniewosza jasnego i smakował jak Witnica, czy to jednak dawno i nieprawda?
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎