Pogoda dla bogaczy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2005.05
    • 3516

    No to widzę, że nieźle zaoszczędziłem.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      Podejrzewam, że gdyby najmniejszą miarką było 0,5 litra cena byłaby odwrotnie proporcjonalnie niższa. Skoro spora grupa konsumentów to degustatorzy to trzeba im podnieść poziom cenowy Za niedługo kielonek RISa będzie kosztował tyle co flaszka wódki. Całe szczęście się z tego wyleczyłem...

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2011.05
        • 3657

        Zgoda, e-prezes macie szczęście, ja tak rzadko korzystam z piw lanych, że od 4 lat nie odpuszczam FDP i trochę gotówki rozeszło się...
        Najdroższe, polskie piwo, piwo jakie wypiłem na FDP to Widawa leżakowana w beczce po whisky, 0,2 za 10 zł, odpuściłem sobie Star Cysterna od Artezanów za 2-razy więcej
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • anteks
          maruda
          🥛🥛🥛
          • 2003.08
          • 10759

          jak dobrze ze byłem wozem
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Rogerson
            Porucznik Browarny Tester
            • 2012.08
            • 421

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao
            Hitem imprezy jednak jest dla mnie Bawidamek - Imperial IPA z Dukli za... 10 zł/0,2l.
            Chciałem wziąć jedną butle do domu na spróbowanie, a tak w ogóle to najpierw chciałem zapytać o cene, bo na stoisku nie było żadnych wywieszek nt. cen ich piw, ale ktoś przede mną (na szczęście) zapytał ile kosztuje i jak usłyszałem zza ramienia że 13 zeta, to grzecznie opuściłem swoje miejsce w kolejce

            Apropo hitów - obchodząc cały festiwal dookoła upatrzyłem sobie Caribbean Rum Stout z Hornbeer na stoisku BGM za 14 zeta 0,2. W sumie cena ok patrząc przez pryzmat cen butelek które ocierają się o 25-26 zł, ale na ten czas odpuściłem bo przecież nie zacznę dnia od Risa, no i to była bardzo dobra decyzja, bo na stoisku Drink Hali to samo lali za 8 zeta za 0,2

            Comment

            • Gość

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
              Jesteśmy na pan-światowym poziomie No ale co tam, krytykowanie czy po prostu wyśmiewanie takich praktyk jest czystej wody hejterstwem.
              Ceny niektórych polskich rzemieślniczych piw zaczynają doganiać ceny importowanych RISów czy barley wine. Dzięki temu kupując np. butelkę duńskiego RISa w cenie 22 zł/0,5L nie odczuwam już tak bardzo dyskomfortu, że mi portfel pustoszeje w zawrotnym tempie

              Poczekaj jeszcze trochę, jak "kapitaliści" w trosce o naród zrobią min. cenę na piwo, to dopiero będzie światowy poziom.
              A 10 zł za 0,2 to bym nie dał za piwo, to jest 3 kg słodu, a ile z tego mam swojego ... a jak ktoś płaci tyle, to nich nie płacze, przecież robi to z własnej nie przymusowej woli, wiec w czym problem?

              Comment

              • TomaszM
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2015.04
                • 45

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                Podejrzewam, że gdyby najmniejszą miarką było 0,5 litra cena byłaby odwrotnie proporcjonalnie niższa. Skoro spora grupa konsumentów to degustatorzy to trzeba im podnieść poziom cenowy Za niedługo kielonek RISa będzie kosztował tyle co flaszka wódki. Całe szczęście się z tego wyleczyłem...
                Idea festiwalu jest taka, żaby mieć możliwość spróbowania, jak największej ilości różnych piw, których dostępność w danym mieście jest ograniczona, dlatego wprowadzenie ilości degustacyjnej 200 ml była z myślą o odwiedzających. Podejrzewam, że większość ludzi kupowała właśnie te mniejsze ilości.
                Nie wiem, jakie koszty musieli ponosić wystawcy, ale serwowanie małego piwka za pow. 5, w większości przypadków musi budzić irytację. Jeżeli festiwale będą podążały w takim kierunku to ich popularność będzie spadać. We Wrocławiu są już wielokrany, gdzie wybór piw też jest bardzo duży i ceny są niższe.

                Comment

                • Kones
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2014.07
                  • 160

                  Mnie od razu przytkał kormoran, gdzie za 0,3 AIPY trzeba było dać 7PLN, to wzbudziło czujność i rozsądek.
                  Jedyna ekstrawagancja na jaką sobie pozwoliłem ( o ile takie ceny jak 6-8PLN/0,2 ekstrawagancją nie są) był RIS z Pracowni za 12PLN/0,2. Żałuję, nadal nie rozumiejąc fascynacji tym stylem, kiedy tyle na rynku porządnych porterów bałtyckich, dających tyle samo, lub więcej doznań.
                  Podobnie jak przedmówcy inne rzeczy z czystym sumieniem odpuszczałem, łowiąc raczej to, czego w sklepie nie znajdę, lub to czego dawno chciałem spróbować a nie było okazji. Na szczęście byłem sam, spędziłem 3h więc sakwa za dużo nie ucierpiała.
                  Myślę że polski beergeek napompowany historiami jak to "my wspólnie w zbożnym celu" i "polska rewolucja znacznie lepsza niż ta w Papui" wyciągnie jeszcze więcej z kabzy, wszak czego nie robi się dla idei. Rodzimi kontraktowcy mogą spać spokojnie.

                  Zestaw degustacyjny w Szynkarni: 3 x 150ml za 15PLN. Ale ceny za pełen litraż już bliżej standardu czyli 10-12PLN. W tym wypadku jednak wole moje rodzinne Toruniewo z cenami w wielokranie w okolicach 8PLN, czasem dobrze nie być stolicą czegokolwiek.
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • becik
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🍼🍼
                    • 2002.07
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao
                    6-7 zł za 0,2l. to była norma.
                    Cóż, wiem, ze post poleci w niebyt ale nie mogłem się oprzeć

                    Dopóki dajesz d..y, to będziesz dym..y

                    ps. Shedao, to nie do Ciebie, to ogólnie
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • iron
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.08
                      • 6717

                      Zmiana czasów i okoliczności.
                      Kiedyś większym kosztem był dojazd do Wrocławia niż piwo w nim - dziś raczej odwrotnie...
                      Ja to już od trzech lat nieźle oszczędzam na tej imprezie - znaczy na odpuszczeniu jej...
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • rivendel
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2010.06
                        • 262

                        W ten sam weekend co FDP w Ostrawie był też festiwal piwa. Najdroższe za 0,5L kosztowało 45 koron tj. około 6,5 PLN.
                        Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          🥛🥛🥛
                          • 2004.06
                          • 5017

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rivendel
                          W ten sam weekend co FDP w Ostrawie był też festiwal piwa. Najdroższe za 0,5L kosztowało 45 koron tj. około 6,5 PLN.
                          A najtansze?
                          5450 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • rivendel
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2010.06
                            • 262

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                            A najtansze?
                            Ze 20 koron ale to tylko czeska 10.
                            Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                            Comment

                            • rivendel
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2010.06
                              • 262

                              Jeżeli Pracownia sprzedawała swojego RIS'a po 12 PLN za 0,2L to beczkę 30 litrową sprzedali za około 1800 PLN. Nieźle.
                              Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                              Comment

                              • kaczorowaty
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2011.02
                                • 8

                                W Tap House RIS i BW Pracowni Piwa stoją 8zł za 0,2l

                                Comment

                                Przetwarzanie...