Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy cała Polska pije Mielnika? - brak innych rosyjskich piw na naszym rynku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    Czy cała Polska pije Mielnika? - brak innych rosyjskich piw na naszym rynku

    Czyli cała Polska pije Mielnika. Gdzie nie zajade, to z rosyjskich to właśnie piwo. Nikt (dystrybutorzy) nie sprowadza to naszego kraju innych piw z tak urozmaiconego i dużego rynku ?
    Last edited by danhaj; 22-07-2011, 16:08.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10847

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli cała Polska pije Mielnika. Gdzie nie zajade, to z rosyjskich to właśnie piwo. Nikt (dystrybutorzy) nie sprowadza to naszego kraju innych piw z tak urozmaiconego i dużego rynku ?
    A po co? Najlepiej iść na łatwizne
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Jak Was znam to na tym się nie skończy, więc wydzieliłam z dyskusji o Zofmarze
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli cała Polska pije Mielnika.
        A tam tylko Mielnika. Dziś we Wrocławiu przyuważono Białe Niedźwiedzie, również z Efesa.
        Jako, że zbieram birofilia misiowe, zakupiłem, lecz delicyj się raczej nie spodziewam
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Na pewno na brak szerszego importu wpływają bardziej skomplikowane przepisy celne, wszak Rosja w Szengen nie jest, ale z drugiej strony embarga nie ma. No chyba, że Polska pod wpływem lobby wielkiej trójki wprowadziła zakaz importu piwa z Rosji, w zamian za rosyjskie embargo na warzywa.

          Zresztą temat oferty sklepów piwnych był już kilka razy wałkowany. Teraz zwiedziłem w krótkim czasie kilkanaście i niestety niemal wszystkie wyglądają, jeśli o ofertę zagraniczną chodzi, jak filie jakiejś hurtowni, która wszystkim rozdziela to samo. (poza paroma wyjątkami) To świadczy także o naszym rynku. Nie da się ukryć jest wschodzący, "moda" na piwa nie reklamowane w tv dopiero narasta i mam nadzieję, że wraz z rozwojem tej "mody", będzie również rozwijać się oferta wspomnianych sklepów.
          Kiedyś abernacka pisał, że prawdziwych specjalistycznych piwnych sklepów w Polsce nie ma - w świetle tego powyżej trzeba mu przyznać rację. Ale na obecnym etapie rozwoju tego rynku, prawdziwie specjalistyczne sklepy mogą tworzyć tylko fascynaci i na szczęście kilka takich sklepów w Polsce już jest. (można je policzyć na palcach jednej ręki, ale są).
          Last edited by danhaj; 22-07-2011, 18:06.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            John King wprowadził przecież Boczkarieva. Gdzieś tam po marketach niedawno jeszcze je widziałem.
            Last edited by delvish; 22-07-2011, 21:05.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • danhaj
              Senior
              • 04-2010
              • 619

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
              John King wprowadził przecież Boczkarieva. Gdzieś tam po marketach niedawno jeszcze je widziałem.
              A ja głupi jeździłem po sklepach piwnych
              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

              www.czechforum.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19179

                #8
                To klasyczne piwo przemytników z Terespola. Biora na zgrzewki. Chyba drugie po Boczkajewie. kwestia czy woli się PET czy szkło (Mielnik).

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Nie znam przepisów określających warunki importu piw z krajów byłego bloku wschodniego, no ale chyba nie jest to niemożliwe do wykonania w sposób legalny. (mamy w Polsce białoruski Kult, piwa ukraińskie, te nieszczęsne Mielniki).
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19179

                    #10
                    Nie jest to prosta sprawa, dużo prościej z jednego kraju UE do drugiego. Legalnie, prywatnie możesz przywieźć 16 litrów na dobę, ale np. do Białurusi potrzebna jest wiza, która tania nie jest (25 jednorazowa).

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10847

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie jest to prosta sprawa, dużo prościej z jednego kraju UE do drugiego. (...).
                      Niestety, ale oferta ta za wschodu czy ta zachodu utrzymuje się na tym samym miernym poziomie.
                      Jak widać po asortymencie w naszych sklepach, polityka wizowa z poszczególnymi krajami nie odgrywa tutaj głównej roli.
                      Największą bolączką jest niechęć sprzedawców do sprowadzania czegoś nowego, nieznanego.
                      Last edited by abernacka; 27-07-2011, 12:04.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23815

                        #12
                        Niechęć to jest przede wszystkim do biurokratycznych przeszkód które trzeba pokonać, żeby zadowolić najwyżej garstkę zainteresowanych.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10847

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niechęć to jest przede wszystkim do biurokratycznych przeszkód które trzeba pokonać, żeby zadowolić najwyżej garstkę zainteresowanych.
                          Którą stać na zakupić jednego piwa, nawet za 50zł.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23815

                            #14
                            Import tego piwa był na mój gust nieoficjalny. Poza tym przyjechało z Francji a nie spoza Unii
                            Last edited by ART; 27-07-2011, 12:14.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10847

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Import tego piwa był na mój gust nieoficjalny. Poza tym przyjechało z Francji a nie spoza Unii
                              Mnie nie interesuje skąd to piwo zostało sprowadzone, ale skąd ono jest.
                              Ps. Tym bardziej takie piwa powinny być w szerszym obiegu niż jest to obecnie.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎