A cóż to takiego? (Sowite)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2006
    • 1752

    A cóż to takiego? (Sowite)

    Znalazłem w Almie ukryte na najniższej półce w cenie 5,49 zł. Wg. etykiety warzone przez Rittmayera dla firmy D&S z Włodawy (?!). Nie znalazłem nic o tej firmie w Internecie, adres to mieszkanie. Parametry 12 Blg, alk 5,0% więc wyglada na Kellerbiera.
    Attached Files
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb
  • tomolek
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Po ocenie koloru i smaku to chyba rzeczywiście jest Keller, mam teraz problem, czy ocenić go w dedykowanym temacie?
    Piwo ogólnie niezłe, natomiast bardzo podoba mi się szata graficzna. Inne małe browary powinny się pochować ze swoimi koszmarkami, jednak można...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • madu
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 03-2011
      • 76

      #3
      Kupiłem sobie dzisiaj Sowite w poznańskiej Almie na Wyspiańskiego.Co ciekawe,butelka jest z kaucją 1,50,przyznam że się zdziwiłem.W piwnych sklepach to wiadomo,normalka ale w Almie?Bez etykiety pewnie bezzwrotna.

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Piłem chyba za ciepłe bo mi jakoś nie podeszło
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • wasyll
          Major Piwnych Rewolucji
          • 09-2008
          • 1823

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
          Piłem chyba za ciepłe bo mi jakoś nie podeszło
          To znaczy, że każde zimne Ci podchodzi?
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • dyczkin
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Oczywiście, że nie każde.
            Choćby ostatni Żywiec wypity w knajpie
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • skitof
              Major Piwnych Rewolucji
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Po degustacji mogę stwierdzić, że to bardzo dobry, delikatny keller. Z etykiety wynika, że pochodzi z browaru Rittmayer z Górnej Frankonii. Browar ten prowadzi też kontraktową rozlewnię piwa wyłącznie do butelek z krachlą. Pewnie można sobie u nich zamówić piwo z dowolną etykietą, co zrobiła tajemnicza firma D&S z Włodawy.

              Comment

              • dyczkin
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Dzięki Skitof za wpis
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • ergie
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 05-2004
                  • 1041

                  #9
                  Jestem w panice Znalazłem dzisiaj w Almie nowe piwo, Sowite Klasztorne, szukam w internecie jakiś informacji i nic nie ma? Pomożecie? Tak się zestresowałem, że nie kupiłem.
                  Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                  ------------------------------------------------------------------
                  Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                  Comment

                  • Pankracy
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 10-2007
                    • 2793

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie
                    Jestem w panice Znalazłem dzisiaj w Almie nowe piwo, Sowite Klasztorne, szukam w internecie jakiś informacji i nic nie ma? Pomożecie? Tak się zestresowałem, że nie kupiłem.
                    Piwo jest robione dla firmy Sylwester Ciodyk D&S z Włodawy.
                    Jakiś czas temu piwa robił dla niej niemiecki browar Rittmayer z Hallerndorfu, ale o tych obecnych (nowe rodzaje piwa Sowite) niestety na razie nie wiadomo skąd dokładnie pochodzą.
                    Last edited by Pankracy; 29-03-2014, 10:45.

                    Comment

                    • wasyll
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #11
                      Piwo Sowite kupione w markecie Alma w Sopocie dnia 19 sierpnia 2014. Alma przeprosiła i złożyła jakieś mętne wyjaśnienia, ale niesmak na pewno pozostaje.
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      Przetwarzanie...