Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2011.05
    • 3657

    A ja piłem ostatnio Śnieg na Beniowej i DMS był duży, w miarę ogrzewania coraz większy
    Problem jednak istnieje i jak na razie dziękuję Ursie.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • chemmobile
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2009.03
      • 2168

      Ciekawe, bo wczoraj Śnieg na Beniowej gościł w moim kufelku i zauważalnych DMSowych smrodków nie znalazłem.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2011.05
        • 3657

        Gdzie piłeś?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2009.03
          • 2168

          W domu Normalnie, jak człowiek, ze szkła tyle, że w trochę wyższej temperaturze niż 10 st.C. Piwo z datą gdzieś na połowę marca. Tak jak napisałem w recenzji piwa, lekki smrodek był, ale trzeba było się o niego postarać. Samo z siebie piwo wadliwymi zapachami nie pachniało.
          Last edited by chemmobile; 2014-02-13, 10:56.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Seta
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.10
            • 6964

            Może zaczęli jednak porządnie warzyć a Wy mieliście różnie warki.
            Wieczorem ocenię mój Śnieg (starsza warka, już leży trochę w lodówce), to się wypowiem.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pendragon
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛
              • 2006.03
              • 13952

              Chemmo pisał kilka dni temu, że ma wysoki stopień tolerancji na DMS. Więc jego opinia nie jest reprezentatywna. Tak samo jak moja w przypadku diacetylu.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dyczkin
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2011.05
                • 3657

                No a ja w Szynkarnii z beczki i .....DMS rządził.
                Wypiłem całe, przyznam się, a co
                Last edited by dyczkin; 2014-02-13, 11:02.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • chemmobile
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2009.03
                  • 2168

                  @Pendragon,
                  Czyli jestem szczęśliwcem, co minusów nie widzi
                  Pytanie czy reprezentatywna jest opinia osoby, która jest przeczulona na punkcie konkretnej wady?
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 2006.03
                    • 13952

                    Obie oceny skrajne odpadają, pozostają środkowe. Ocena za skok 54 punkty

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2005.09
                      • 2115

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin
                      A ja piłem ostatnio Śnieg na Beniowej i DMS był duży, w miarę ogrzewania coraz większy
                      Problem jednak istnieje i jak na razie dziękuję Ursie.
                      Ty masz nawet pietruszkę od chmielu

                      Comment

                      • dyczkin
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2011.05
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                        Ty masz nawet pietruszkę od chmielu
                        No tak, jestem wyczulony . W AleBrowarze jest na porządku dziennym, ten piękny aromat korzenny, Shajen nawet go pożąda
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Rogerson
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2012.08
                          • 421

                          W wędzonce to chyba dużo trudniej by było wyczuć DMS?

                          Comment

                          • Makaron
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.08
                            • 2107

                            A co jesli to nie jest DMS, a na przyklad duze stezenie siarczku sodu w wodzie?
                            Czy tego typu aromaty polaczone z estrami z gornej feremntacji moga dac aromaty, ktore latwo pomylic z DMS?
                            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                            Comment

                            • Krzysiu
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2001.02
                              • 14936

                              Siarczek sodu śmierdzi klasycznym siarkowodorem, a nie deemesem.

                              Można usprawiedliwiać na siłę, ale:
                              - trzeba wziąć pod uwagę, że negatywnych recenzji jest sporo, od wielu osób i dotyczą róznych piw.
                              - nawet, jeśli w wodzie znajdują się takie związki, to winą producenta jest nieprzystosowanie wody do piwa, które z niej powstaje.

                              W mojej opinii Ursa to klasycznie przereklamowane przedsięwzięcie, a w całym zamieszaniu duży udział ma osobisty stosunek wielu dyskutantów nie do piwa, a do samego przedsięwzięcia i osób z nim związanych.

                              Comment

                              • oberzine
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2012.02
                                • 228

                                ja też zapytam skąd taka pewność że to dms a nie inny/e związki siarkowe?

                                Comment

                                Przetwarzanie...