Przy piwie o EURO 2012

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2009
    • 2168

    #91
    Na stadionie, w strefach kibica czy w knajpach?
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • jacer
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 03-2006
      • 9875

      #92
      Na całym Targu Węglowym. Piszą w necie, że po godzinie dowieźli.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • dyczkin
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2011
        • 3657

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll
        Nie, żebym był złośliwy, ale Torres to drewno, wokół ktorego zrobiono tylko medialny szum, sobą nic specjalnego nie prezentuje. Nie mam pojęcia co on robi w reprezentacji Hiszpanii i tym bardziej Premier League.
        Nie posądzam cię o złośliwość, no ale jeśli Gomes strzela to Torres musi
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 03-2009
          • 2168

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
          Na całym Targu Węglowym. Piszą w necie, że po godzinie dowieźli.
          Ok, dzięki. Znalazłem info tutaj: http://gielda.onet.pl/podsumowanie-t...2,1,news-detal
          Ciekawy fragment statystyki z pierwszych dni mistrzostw:
          W sumie doszło do 72 zatrzymań. Dotyczy to 41 Polaków, 10 Rosjan, 7 Chorwatów, 7 Irlandczyków, 4 Ukraińców, 1 Anglika i dwóch "bezpaństwowców", którzy byli tak pijani, że nie mieli przy sobie dokumentów i nie udało się stwierdzić z jakiego kraju mogą pochodzić. Wśród zatrzymanych dominowały osoby, które próbowały kradzieży, a także awantur w restauracjach. Najwięcej kradzieży było w Gdańsku, czyli tam gdzie jest najwięcej obcokrajowców i tam przyjeżdżają kieszonkowcy. - 72 zatrzymanych to nie jest duża liczba. Wczoraj pokazano też wizerunki tych 12 osób z Rosji, które uczestniczyły w pobiciu stewarda we Wrocławiu. Nie mogą się teraz czuć bezkarnie, trwają ich identyfikacje. Jest dobra współpraca policji z rosyjskimi służbami. Dzisiaj najważniejszym zadaniem dla służb jest przygotowanie się do jutrzejszego meczu - zapowiedział Cichocki.
          Jak widać dym robili nie tylko Rosjanie i Chorwaci, a o nich oczywiście jest najgłośniej w mediach.
          Last edited by chemmobile; 11-06-2012, 10:28.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • leona
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 07-2009
            • 5853

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
            Ok, dzięki. Znalazłem info tutaj: http://gielda.onet.pl/podsumowanie-t...2,1,news-detal
            Ciekawy fragment statystyki z pierwszych dni mistrzostw:

            Jak widać dym robili nie tylko Rosjanie i Chorwaci, a o nich oczywiście jest najgłośniej w mediach.
            Nie zamierzam nikogo bronić ale ilu w pięciu głównych miastach, na imprezach "okołoeurowych" było Polaków a ilu Rosjan czy Chorwatów?

            Comment

            • chemmobile
              Major Piwnych Rewolucji
              • 03-2009
              • 2168

              #96
              Nie wiem gdzie, jaka nacja i w jakiej liczbie przebywała, bo to nie jest istotne. Rozdmuchiwanie kolejny dzień z rzędu w mediach wybryków jednej nacji, a przemilczanie innych jest manipulacją. Manipulacją, której wielu się poddaje i na tej podstawie wypisuje czy wygaduje najzwyklejsze głupoty. A to prowadzi do jeszcze większych napięć, które są źródłem incydentów, na których wspomniane już media żerują. I koło się zamyka i samo nakręca.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • leona
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 07-2009
                • 5853

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                Nie wiem gdzie, jaka nacja i w jakiej liczbie przebywała, bo to nie jest istotne. Rozdmuchiwanie kolejny dzień z rzędu w mediach wybryków jednej nacji, a przemilczanie innych jest manipulacją. Manipulacją, której wielu się poddaje i na tej podstawie wypisuje czy wygaduje najzwyklejsze głupoty. A to prowadzi do jeszcze większych napięć, które są źródłem incydentów, na których wspomniane już media żerują. I koło się zamyka i samo nakręca.
                Jest to istotne bo liczby raczej nie kłamią.
                Ale mi to tralala bo ja po każdej polskiej, ligowej kolejce widziałem i czytałem takie manipulacje czasami przeradzające się w ogólnopolską histerię. Uwierz, da się z tym żyć

                Comment

                • chemmobile
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #98
                  A czy ja napisałem, że liczby nie kłamią? Nie podawanie, że Polacy gdzieś tam się tłukli, a eksponowanie bójki i pobicia przez Rosjan sprawia wrażenie, że to ci drudzy robią burdy, tak?
                  Dołóż do tego antyrosyjskie nastawienie społeczeństwa, dodatkowo podsycane przez ostatnie lata bzdurnymi wiadomościami mediach.
                  Mało?
                  Jutro Rosjanie chcą zorganizować przed meczem marsz z okazji swojego święta. Zauważyłeś jak to wydarzenie jest nakręcane od kilku dni? Myślisz, że u nas nie ma kretynów, którzy będą prowokować incydenty pod stadionem? TVN24 tylko na to czeka; naszpikują okolice stadionu i mostu Poniatowskiego kamerami, żeby najmniejszy rzut kamieniem nie umknął ich uwadze.
                  Dlatego mi to nie tralalala, bo to się dzieje na naszym podwórku, a nie w Bantustanie.
                  A jeśli tak wielu boi się rosyjskich kibiców, to trzeba było razem z nimi zaprosić 100-osobowy oddział OMON-u
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Els
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 12-2011
                    • 113

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                    A czy ja napisałem, że liczby nie kłamią? Nie podawanie, że Polacy gdzieś tam się tłukli, a eksponowanie bójki i pobicia przez Rosjan sprawia wrażenie, że to ci drudzy robią burdy, tak?
                    A skąd wiesz, że to polscy kibice się tłukli ?
                    Napisano, że zatrzymano ileś tam Polaków.
                    Tego typu imprezy przyciągają różnego rodzaju kieszonkowców i innych złodziejaszków. Dochodzą do tego zachowania po spożyciu i już masz 41 osób. Co wcale nie jest dużo.
                    A że najwięcej narodowości polskiej, to chyba nie dziwne biorąc pod uwagę w jakim kraju ta impreza jest organizowana.


                    A skopanie stewarda było dość spektakularne :] Trudno tego nie pominąć skoro już ktoś zamieścił taki filmik w internecie.
                    https://www.facebook.com/kufleikapsle

                    Comment

                    • chemmobile
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 03-2009
                      • 2168

                      Jak dla mnie możesz sobie wierzyć, że polscy kibice są grzeczni. Ale twoja pokrętna logika wprowadzająca podział na Polaków i polskich kibiców jest zabawna. Polski kibic nie kradnie i nie bije po mordzie; Polakowi to się może zdarzyć Jednak twój matriks ma poważny błąd systemowy: nie zdefiniowałeś kto to jest ten "polski kibic".
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • Els
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 12-2011
                        • 113

                        Nikt nie twierdzi, że polscy kibice są grzeczni.
                        Twierdzę natomiast, że naciągasz fakty - bo nie wiesz za co zatrzymano te osoby.
                        Z góry założyłeś, że to są bójki.
                        Rozumiem, że twierdzenie iż sporo złodziejaszków się przy okazji tej imprezy uaktywniło jest pokrętną logiką. Pyszne.

                        Ty też nie zdefiniowałeś kto to jet "polski kibic".
                        https://www.facebook.com/kufleikapsle

                        Comment

                        • żąleną
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Mecz Irlandii z Chorwacją do 3:1 obłędny, później emocje trochę opadły (choć nie tempo), bo stało się jasne, że Irlandczycy już Chorwatom nie podskoczą. Atmosfera na trybunach z perspektywy telewizji chyba najlepsza dotychczas na turnieju. Zaskakująco dobry komentarz Laskowskiego z Juskowiakiem, pierwszy świetnie dostosował się do tempa meczu, a drugi dorzucał celne komentarze.

                          Włochy - Hiszpania, no cóż. Hiszpanie zostali zaskoczeni pressingiem, Włosi jak na siebie ultraofensywnie, ale oni czasem tak mają, że podchodzą wysoko i atakują aż strzelą bramkę, a później już do końca catenaccio. Wczoraj na szczęście nie zdążyli, ale trzeba przyznać, że przez dużą część spotkania byli lepsi. Nie wiem, po co del Bosque wziął Torresa, liczy na bramkę sam na sam w 92 minucie półfinału? Bo wiele więcej ten zawodnik w tym sezonie nie zrobił, a można było wziąć Soldado. Być może przyjdzie mi odszczekać te słowa, ale na razie nic na to nie wskazuje.

                          Comment

                          • chemmobile
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 03-2009
                            • 2168

                            Els, nie mam zamiaru definiować "polskiego kibica", bo to nie ja chcę usprawiedliwiać polskich bandytów, wandali i złodziei.
                            A zresztą, niech ci będzie. Obcokrajowców zatrzymano za pobicia i niszczenie mienia, a tych kilkudziesięciu Polaków za przechodzenie przez ulicę na czerwonym świetle.
                            =======================================

                            - Co zaszkodziło greckiej drużynie?
                            - Tytoń.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Els
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 12-2011
                              • 113

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                              Els, nie mam zamiaru definiować "polskiego kibica", bo to nie ja chcę usprawiedliwiać polskich bandytów, wandali i złodziei.
                              A zresztą, niech ci będzie. Obcokrajowców zatrzymano za pobicia i niszczenie mienia, a tych kilkudziesięciu Polaków za przechodzenie przez ulicę na czerwonym świetle.
                              Ja nie usprawiedliwiam. Stwierdzam jedynie fakty i nie zakładam, pewnych scenariuszy.
                              Zwłaszcza, iż wiem, że polskie media bardzo chętnie by nagłośniły bójki w wykonaniu polskich "kiboli" nie kibiców, gdyby takowe miały miejsce.
                              Tak jak było to jeśli chodzi o okrzyki na treningu Holendrów w Krakowie na stadionie Wisły. Skandowanie Fuck Euro, Je**ć PZPN oraz kilka standardowych haseł pod adresem Cracovii zostały nagłośnione jako rasistowskie zachowanie.
                              Takich przykładów jest mnóstwo.

                              Natomiast ja odróżniam zatrzymanie np takiej małolaty :


                              ...a brutalnym skopaniem stewadra, który to filmik ponoć szczególnie został nagłośniony.
                              I to ma być to szkalowanie Rosjan przy jednoczesnym wybielaniu polskich kibiców ?
                              Przynajmniej tak zrozumiałam.

                              Rozumiem, że Twoim celem jest nawiązanie do tzw polskich "kiboli".
                              Spokojnie. Oni dadzą znać o sobie dziś-jutro. Są poszukiwani przez tzw "ekipy sportowe" z Rosji ( np Sparta Moskwa) i zapewne zostaną znalezieni. A nawet na pewno.
                              Na razie jednak polscy kibice, którzy bawili się na Euro nie mieli z "kibolstwem" nic wspólnego.
                              Ci drudzy mieli na tą imprezę cytuję "wyje**ne".

                              Do momentu zapowiedzi marszu pod znakiem sierpa i mlota.
                              Ale to dopiero jutro.
                              Może dziś.
                              https://www.facebook.com/kufleikapsle

                              Comment

                              • chemmobile
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Anglia - Francja dość szybki i ofensywny mecz. Pierwszy gol Anglików nakręcił Francuzów.
                                To dopiero czwarty dzień mistrzostw, a dziś padł już trzeci gol podczas którego pechowo na chwilkę wyskoczyłem do WC. Może na spotkaniach Polaków będę specjalnie biegał do kibelka co 5 minut

                                Els,
                                primo: wyrzuć telewizor z domu, za dużo w nim złych emocji
                                secundo: kibicowski pozytyw specjalnie dla ciebie http://www.youtube.com/watch?v=rqLTu...layer_embedded
                                Last edited by chemmobile; 11-06-2012, 17:57.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...